Zodiak Ditor

FATI, DASHURIA, PUNA: Këshillat për sot, 29 janar për secilën shenjë të HOROSKOPIT

Ju ndiheni sikur jeni në një garë të egër dhe mund të jetë një sfidë e vërtetë, për të provuar dhe gjetur një ekuilibër. Fillimet e sotme mund të bëhen kaosi i së nesërmes, prandaj mos u dorëzoni dhe mos e fusni veten në situata që nuk jeni të sigurt. Lëreni që energjia të stabilizohet deri nesër, pastaj vendosni se çfarë të bëni.

Në dashuri sot, marrëdhëniet personale mund të jenë pak sfiduese. Dallimet janë të vështira për t’u zbutur. Qëllimet e përbashkëta mund të duken të paqarta, të largëta dhe joreale. Ju mund të gjeni veten në vështirësi për të shprehur ndjenjat tuaja të vërteta. Mundohuni të mbani pak zhdërvjelltësi gjatë kësaj periudhe. Së shpejti rruga përpara jush do të bëhet më e qartë dhe do të ndiheni shumë më të lidhur me ata që doni.

Në punë, përpiquni të largoheni nga strategjitë tradicionale. Sot do të jetë më e dobishme të provoni diçka të re. Braktisja e zakoneve të vjetra të punës mund të çojë menjëherë në suksese të papritura, në këtë mënyrë ju do të merrni shumë vëmendje. Pothuajse me siguri shumë kolegë mezi po presin që dikush tjetër të ndërmarrë hapat e parë në këtë drejtim.

DEMI

Gjatë kësaj kohe, energjitë e rrënjosura dhe të fshehura janë aktivizuar dhe ato kanë shumë më tepër efekt dhe fuqi mbi ju. Ju rikthehen në mendje incidente dhe ngjarje që nuk ju kujtoheshin për një kohë të gjatë. Ju jeni të shtyrë nga kërkesa për të bërë gjëra të caktuara, edhe pse nuk mund ta kuptoni ende pse jeni duke u shtyrë për t’i bërë ato.

Në dashuri tani është e lehtë për ju të bisedoni me partnerin tuaj në lidhje me nevojat dhe dëshirat tuaja personale. Mendimet tuaja janë kthyer nga dashuria dhe ky është një moment i favorshëm për të nxjerrë të gjitha shqetësimet tuaja në marrëdhëniet personale. Me përpjekjen minimale, ju do të jeni në gjendje të lidhni marrëveshje dhe të krijoni bashkëpunime.

Në punë sot duhet të jeni në gjendje të keni një shkëmbim kuptimplotë mendimesh. Nëse silleni në mënyrë të thjeshtë dhe të ndershme me kolegët tuaj, këta të fundit do të kuptojnë qëllimet tuaja të mira dhe do të sillen në përputhje me rrethanat. Dita juaj e punës do të jetë plot me biseda që do t’ju ndihmojnë për të sqaruar situatat aktuale. Mos hezitoni të tregoni mosmiratimin tuaj në çdo situatë, si dhe të jeni të përgatitur për të marrë kritika nga kolegët tuaj.

BINJAKET

Komunikimet, bisedat, dërgimi dhe pranimi i mesazheve, angazhimi me detyrat e përditshme që kërkojnë qartësi mendore janë aktivitete të rëndësishme për ju tani. Është një kohë e mirë për të komunikuar me të tjerët idetë dhe pikëpamjet tuaja, shprehni qartë mendimet tuaja edhe nëse nuk jeni të detyruar të dëgjoni në të njëjtën mënyrë.

Në dashuri sot mund të ndiheni pak jo rehat dhe në mosmarrëveshje me ata përreth jush, apo përsa u përket çështjeve personale me ndjeshmëri të madhe. Ju mund të zbuloni vështirësi, bllokime dhe të gjitha llojet e shqetësimeve, dhe do të duhet t’i zgjidhni, për të rifituar mirëqenien tuaj emocionale.

Në punë sot jeni në kulmin e aftësive tuaja mendore. Ju jeni në gjendje të krijoni lidhje që nuk janë bërë më parë dhe të kuptoni çështje më komplekse. Ndërsa frymëzoni fuqishëm sot, do ta përballoni punën, me më shumë energji. Detyrat e reja janë veçanërisht atraktive. Mos merrni shumë punë përsipër dhe mos humbni energji pa patur nevojë: duke bërë kështu, nuk do të keni anjë problem.

GAFORRJA

Do të ketë një kthesë të papritur në këtë sagë të vazhdueshme të përgjegjësisë kundër lirisë. Do të ndiheni shumë të relaksuar kur të arrini ta qetësoni këtë moment vështirësie. Gjatë kësaj kohe familja juaj mund të mbështeste vendimet tuaja më të rëndësishme. Përgatituni për t’u përballur me vështirësitë që vijnë në ditët e ardhshme, me guxim.

Në dashuri, mos vini në diskutim momentet e frymëzimit në marrëdhëniet tuaja tani, përpjekja për t’i identifikuar ato thjesht do të thotë humbje totale e tyre. Gëzoni dhe shijoni ndjenjat që burojnë prej tyre. Krijoni një kujtesë të qëndrueshme me kalimin e kohës duke shkruar për ditën tuaj ose edhe duke u marrë fotografi.

Puna sot është plot me ndërprerje, të cilat mund të kenë një ndikim të fortë negativ në jetën tuaj profesionale. Ndoshta ju do të reagoni keq duke vënë në rrezik marrëdhëniet me kolegët tuaj dhe eprorët. Shmangni shpërthimin dhe mos përshtasni strategjinë e fajësimit të të tjerëve. Nëse është e mundur, përpiquni të gjeni një zgjidhje diplomatike.

LUANI

Pavarësisht se ndjeheni jashtëzakonisht shumë energjikë, është e vështirë për ju të përfundoni diçka. Ju tentoni të humbni durimin dhe forcën tuaj. Ju tani ndjeheni më të lumtur nëse bëni diçka krijuese, pa pasur nevojë të bashkëpunoni ose të jeni në përputhje me dëshirat dhe nevojat e të tjerëve.

Në dashuri e vlerësoni jetën tuaj shumë më tepër. Ndoshta është momenti i duhur për të zgjedhur mobiljet, ngjyrat, gjërat e bukura në jetë, madje qoftë edhe një lule për një person të veçantë. Në këtë periudhë ju duhet të gëzoni atë që keni, ta doni dhe jetoni jetën tuaj.

Në punë sot të kuptuarit do të jetë veçanërisht i lehtë për ju. Ju keni argëtoheni shumë në trajtimin e çështjeve të reja dhe doni të sfidoni mendjen tuaj me detyra të reja. Përfitoni nga ky motivim i brendshëm për të bërë përparim në punë, është koha për të bërë një kurs të ri trajnimi dhe më në fund të ekzaminoni atë aftësi të veçantë që ka stimuluar shumë interesin tuaj. Kualifikimet shtesë mund të sjellin përfitime për karrierën tuaj.

VIRGJERESHA

Ndryshimet, përmbysjet ose largimet (që kanë të bëjnë me interesa profesionale, rrethana të pazakonta ose marrëdhënie të afërta) do të hapin derën për përvoja të reja dhe në të njëjtën kohë do të mbyllin dyert e vjetra. Mund të ketë një shkëputje me një të afërm të moshuar ose me dikë me të cilin keni pasur një lidhje të fortë emocionale.

Në dashuri, nëse kërkoni një person të veçantë për të kompletuar jetën tuaj dhe për të arritur qëllime afatgjata, ju mund të bëni takime interesante. Pranoni të gjitha ftesat për festa dhe aktivitete shoqërore, llustroni këpucët, merrni aromatizues për gojën, sepse nuk i dihet kë mund të takoni, që mund të përmirësojë jetën tuaj.

Në punë jeni shumë popullorë, ju gjithashtu keni mundësinë të gjeni miq të vërtetë në zyrë. Kjo është koha e duhur për të gjetur zgjidhje së bashku dhe për të filluar projektet si ekip. Duke përdorur këtë qasje ju do të shfrytëzoni aftësitë tuaja dhe talentin tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme. Nuk ka absolutisht konflikte ose mosmarrëveshje në këtë kohë, ju jeni të vlerësuar nga të gjithë.

PESHORJA

Ju jeni duke hyrë në një fazë sinqeriteti dhe impulsiviteti emocional, plot ndjenja të forta dhe energjike. Një fillim i ri, emocione të reja, ndoshta zakone të reja, por sigurohuni që ata janë të gjithë të mirë, sepse do të përcaktojnë mënyrën se si gjërat do të vazhdojnë për një kohë të gjatë!

Në dashuri mund të merrni shumë këshilla dhe të përpiqeni të influenconi, por dëgjoni veten vetëm nëse mendoni se është e drejtë të veproni në atë mënyrë, në anën tjetër mund të kenë të drejtë dhe tani është koha të provoni pa marrë përsipër një angazhim afatgjatë.

Në punë sot aftësitë tuaja intelektuale janë veçanërisht të efektshme. Nëse fitoni njohuri të reja, planifikoni një aktivitet të ri ose aplikoni njohuritë aktuale, do të jeni shumë të spikatur. Gëzoni këtë sukses, por jini të kujdesshëm ndaj lëvdatave të tepruara. Dikush mund t’ju besojë një detyrë mjaft të vështirë dhe pak tërheqëse.

AKREPI

Për të marrë më të mirën nga një projekt pune dhe nga vetja, përdorni kohën në shtëpi për të rritur përqendrimin. Mund të jetë një situatë e vështirë dhe delikate, do të keni për të balancuar nevojat familjare dhe të punës, por ju mund ta bëni këtë. Çfarëdo që të ndodhë në të ardhmen do të jetë një sukses, ju vetëm duhet t’i jepni vetes kohë.

Në dashuri, nevoja për më shumë liri, pavarësi, apo lajme nga ju ose dikush tjetër pranë jush mund ta trazojë statusin e një marrëdhënieje të rëndësishme. Nga ana tjetër, ju mund të kontaktoni dikë që është shumë i ndryshëm nga ju, i cili ju sfidon, ju befason ose ju trondit. Prisni ndryshime të papritura në marrëdhëniet tuaja!

Në punë, kolegët tani duhet të mbajnë distancën nga ju. Por ju duhet të mendoni se nuk është e drejtë të fajësoni gjithmonë të tjerët për gjithçka. Nuk është koha e duhur për të negociuar ose për të marrë vendime afatgjata. Duhet t’i lejoni të tjerët ta bëjnë, nëse është e mundur, dhe të përqëndroheni në aktivitetet tuaja të përditshme.

SHIGJETARI

Sot ju jeni aktiv dhe të etur për të diskutuar idetë dhe projektet tuaja me të tjerët, ju mund të merrni pjesë në diskutime grupore shumë të dobishme, në debate apo takime ku ju me të vërtetë do të mbërrini në një përfundim. Fjalët tuaja janë të vendosura dhe ju mund të paraqisni projektet tuaja në një mënyrë shumë bindëse.

Në dashuri tani marrëdhëniet tuaja personale janë pak të këqija. Liria personale dhe nevoja për një aventurë të vogël janë problemet që shkaktojnë këtë shkëputje tuajën. Merrni pak kohë për veten tuaj dhe bëni diçka të re dhe emocionuese. Tregojini vetes se ju ende mund të lëvizni nëpër botë si një individ dhe ju do të ndiheni shumë më pak të mbytur nga marrëdhëniet tuaja emocionale.

Në punë sot, shumë njerëz do të vijnë tek ju me ide të reja. Jini të hapur ndaj këtyre ideve dhe lejoni të jeni të frymëzuar nga të gjitha mundësitë. Me këtë mentalitet ju do të bëni përparim të papritur në karrierën tuaj. Sapo të arrini suksesin e parë, do të merrni mbështetje të madhe. Pra tregoni pak guxim, nuk do të jeni vetëm për shumë kohë.

BRICJAPI

Dëgjoni lajme dhe këshilla rreth burimeve tuaja, si financiare ashtu edhe fizike. Asetet tuaja më të mëdha janë në trurin tuaj, një mendje e shëndetshme kërkon një trup të shëndetshëm, prandaj sigurohuni që trupi juaj është në gjendje të mbështesë mirë kokën tuaj.

Në dashuri sot, marrëdhëniet vazhdojnë në heshtje, kështu që është koha për t’i treguar partnerit sa i vlerësoni gjërat e vogla. Nëse keni një bazë të fortë emocionale në jetën tuaj, do të merrni përfitimet. Kjo është një kohë e mirë për të zgjeruar rrethin tuaj shoqëror dhe për të gjetur dikë me të cilin mund të krijoni një marrëdhënie të qëndrueshme.

Në punë sot keni shumë ide të reja dhe njohuri dhe do të përparoni në një fushë të veçantë të ekspertizës. Për më tepër vëmendja juaj mendore është mbi mesataren dhe ju mund të merrni frymëzime të reja në mënyra të ndryshme. Pra, përfitoni nga të gjitha mundësitë për të shkëmbyer ide me kolegët në vendin e punës, nuk e dini se nga kush dhe në ç’mënyrë mund të keni disa këshilla të rëndësishme.

UJORI

Nëse duhet të merrni vendime sot, jini shumë të kujdesshëm për atë që vendosni të bëni, sepse nuk jeni në më të mirën tuaj. Shmangni shkuarjen shumë larg dhe kini kujdes se si flisni. Ju mund të thoni diçka si një shaka që në vend të kësaj do të merret seriozisht dhe do të shkaktojë tension.

Në dashuri nëse mendoni se është gjëja e duhur, atëherë shkoni përpara, guxoni ose pyesni atë person të veçantë për atë që po fsheh! Ky është një moment frymëzimi dhe mundësish, prandaj bëhuni gati të rrezikoni dhe të bëni lëvizjen tuaj.

Në punë sot doni të arrini gjithçka në të njëjtën kohë dhe ju e shtyni veten shumë larg. Duhet të rimendoheni dy herë vendimet e rëndësishme përpara se të injoroni alternativat më të mira të mundshme. Mos i jepni kolegëve tuaj përshtypjen se ju i dini të gjitha dhe më miri nga të gjithë. Kjo mund të çojë në rezultate negative që janë të vështira për t’u korrigjuar.

PESHQIT
Në këtë moment mënyra juaj e të menduarit mund të ndikohet nga tensioni ose ndryshimet. Ju do të ndryshoni mënyrën tuaj të të menduarit duke u çliruar nga tabu apo besime të tjera të pandërgjegjshme në thellësitë e vetes suaj. Sot ju duhet të ndryshoni mënyrën se si shpreheni. Zgjidhni fjalët dhe tonin me kujdes për të shmangur aksidentet.

Në dashuri kjo është një kohë e favorshme për të marrë një pushim të vogël ose një udhëtim kënaqësie, edhe nëse kjo është vetëm një fantazi në mendjen tuaj. Mund të lexoni një libër ose të shikoni një film. Marrëdhëniet me të tjerët janë pozitive, dhe ju plotësoheni nga një partner i ri për të ndarë imagjinatën e ditës. Telefononi ose dërgoni një email për personin që e doni, thjesht për të treguar dashurinë tuaj.

Në punë kjo ditë do të jetë plot me veprime dhe projekte që do t’ju duhet të praktikoni. Dhe kjo mund të jetë mjaft stresuese. Ju keni ndjenjën se ju kërkohet të bëni vazhdimisht dy ose më shumë gjëra në të njëjtën kohë. Ka shumë të ngjarë që nuk do të jetë e lehtë për të menaxhuar në mënyrë të vendosur prioritetet në detyrat tuaja kryesore.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close