Foto

FOTOLAJM / Po vijnë blindat!

Gjithcka nisi me vrasjen e tre adoleshentëve izraelitë. Nuk dihet se nga kush. Më pas, një djalë palestinez u vra në shenjë hakmarrjeje dhe tani Izraeli dhe Palestinezët po luftojnë mes tyre në Rripin e Gazës. Pavarësisht thirrjeve për armëpushim, armët ende nuk kanë heshtur. Në këtë fotografi, tanke dhe blinda izraelitë i afrohen kufirit me Rripin e Gazës

Israeli armored personnel carriers manoeuvre outside the northern Gaza Strip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close