UncategorizedZodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e diel, 24 tetor 2021

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të jetë një ditë e mirë, sepse mbështetet nga një Hënë e bukur dhe një Venus aktiv. Për fat të mirë, java juaj që nisi me vështirësi, do të përfundojë shumë më mirë. Jini të duruar deri më 20 nëntor, ditë pas së cilës qielli juaj do të shpëtojë nga kundërshtimet e mëdha planetare dhe mund të merrni frymë lehtësuese. Ndoshta, nuk do të mund të synoni për sukses, por për më shumë qetësi dhe stabilitet, po!

Demi

Do të jeni pak të hutuar dhe ndoshta edhe të shqetësuar për paratë. Këto ditë ju duhet të përballeni me më shumë shpenzime se sa pritej: kur ndjeni pak stabilitet në jetën tuaj, rrezikoni të emocionoheni shumë, derisa të bëheni të papërballueshëm. Bëni kujdes! Mos u kapni me njerëzit përreth!

Binjakët

E diela premton të jetë një ditë disi e qetë. Sidoqoftë, do të keni zjarr dhe energji për të kursyer, falë pranisë së Hënës në shenjë. Shpesh do e gjeni veten ballë për ballë me dikë që nuk ju pëlqen, ndoshta një Peshq apo një Virgjëreshë, por nuk do ta mbyllni gojën. Ju do t’i flisni atyre pa rezerva.

Gaforrja

Ashtu siç e thotë horoskopi i Paolo Fox, nesër java do të përfundojë mjaft mirë, padyshim më mirë se si filloi. Në ditët e para lindën tensione dhe mosmarrëveshje, por që nga e enjtja gjërat janë përmirësuar. Nuk po kaloni një kohë të keqe, por po përpiqeni të përshtateni me ndryshimet që po ndodhin. Mundohuni të jeni të hapur ndaj gjërave të reja, edhe nëse nuk ju pëlqejnë ose nuk janë ato që dëshironit.

Luani

E diela do të jetë një ditë shumë intriguese. Do të jeni simpatikë dhe karizmatikë si kurrë më parë dhe të dielën mund të merrni edhe një deklaratë dashurie. Luanët që janë më alergjikë ndaj lidhjeve të qëndrueshme do të jenë ende në gjendje të fillojnë një aventurë joshëse. Marrëdhëniet ndërpersonale janë të favorizuara.

Virgjëresha

Mund të keni një acarim që u shfaq të shtunën. Fatkeqësisht, ju jeni duke përjetuar një moment të paqartë dhe ndjeni nevojën për të ndaluar dhe reflektuar. Përdoreni të dielën për të menduar pak për ngjarjet që po përjetoni, mos rrezikoni lëvizje apo vendime të rëndësishme, as në dashuri! Më mirë ta përballoni çdo situatë me racionalitet dhe qetësi.

Peshorja

Sipas parashikimeve astrologjike të Paolo Fox, e diela do të jetë një ditë që do të favorizojë sqarimet në dashuri, ballafaqimet me partnerin, emocionet. Gjithashtu, Dielli kohët e fundit është zhvendosur në Akrep – një lajm i mirë! Do t’ju ​​ndihmojë në çështjet administrative dhe financiare. Nëse diçka nuk është në rregull, duhet të flisni për të sot. Mos kini frikë! Do të dilni shkëlqyeshëm.

Akrepi

Krenaria juaj do t’ju pengojë t’i kërkoni falje një personi nëse kohët e fundit ka pasur një shqetësim. Nuk jeni tip që vini veten në dyshim kollaj, as kohët e fundit që po dilni nga një kohë e vështirë. Në ditët në vijim do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje parave, shpenzimeve që lidhen me shtëpinë, ndoshta një lëvizje ose një hipotekë. Mund të ndodhë që kush duhet të të japë një dorë.

Shigjetari

E diela do të jetë një ditë disi e komplikuar, ndoshta e karakterizuar nga disa vonesa. Ka të ngjarë që do të zgjoheni paksa të shqetësuar dhe të trazuar, me një dëshirë të madhe për t’u sqaruar në dashuri ose në familje. Do të jeni të vendosur të sqaroni gjithçka që është e gabuar dhe mjerë ata që përpiqen t’ju ndalojnë!

Bricjapi

Siç shpjegon astrologu Paolo Fox, do t’i afroheni edhe më shumë një periudhe shumë premtuese. Në fakt, në nëntor, Venusi do të arrijë në qiellin tuaj dhe do të qëndrojë atje për një kohë të gjatë. Çiftet që duan të bëjnë projekte të rëndësishme do të ndihmohen. Në punë, megjithatë, vështirësitë vazhdojnë, njëfarë pakënaqësie. Ndoshta do t’ju duhet të ndryshoni diçka, një rol, një punë dhe ky fakt po ju shkakton njëfarë pasigurie.

Ujori

Nesër do të jeni të gjallëruar, plot jetë. Ju pret një e diel e vlefshme për lidhje dhe miqësi. Kush e di që një dije nuk bëhet diçka më e rëndësishme! E bukura e shenjës suaj është se ju jeni në gjendje të përshtateni me ndryshimet në mënyrë shumë të natyrshme. Në këtë moment, Ujorët më të guximshëm, më revolucionarë do të jenë më të lumtur, të aftë për të shkundur jetën e tyre ose të paktën aspektet që nuk funksionojnë më.

Peshqit

Do të jetë e rëndësishme që të bëni kujdes ekstrem në dashuri. Mundohuni t’i lini gjërat t’ju rrëshqasin, mos gërmoni të kaluarën dhe mbi të gjitha duhet të shmangni takimin me dikë, vetëm për të mërzitur ish-in tuaj! Diskutimet për shtëpinë, shpenzimet apo fëmijët janë ditë të rrezikshme. Kini kujdes! Nga nëntori, Venusi do të fillojë një tranzit pozitiv dhe më në fund do të jeni në gjendje të riktheni pak harmoni në jetën tuaj të dashurisë.

Back to top button