Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 12 maj 2022

DASHI

Më në fund po keni një vizion shumë më të mprehtë dhe më të qartë për të ardhmen. Ndryshe nga disa javë më parë, ju e keni një ide më të qartë se çfarë doni të bëni në të ardhmen dhe ky është padyshim një avantazh i madh. Do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje vetëm një problemi të vogël fizik (ndoshta një dhimbje koke të thjeshtë) të shkaktuar nga shumë gjëra që duhet të bëni. Shpesh, edhe për të kompensuar kohën e humbur, përfundoni duke dashur ta te proni dhe kjo do të çojë edhe në një farë lodhjeje mendore. Dikush mund të detyrohet të mbrohet nga një akuzë e padrejtë.

DEMI

Ky është një moment i rëndësishëm në të cilin do t’ju duhet të kuptoni se cila është rruga e duhur për të ecur dhe cilat janë prioritetet tuaja. Ju nuk mund të lundroni gjithmonë me sy, pa pasur një ide të qartë se ku dëshironi të shkoni. Pozicioni i favorshëm i Diellit më në fund do t’ju ndihmojë të zgjidhni edhe disa probleme në marrëdhëniet ndërpersonale. Do të ketë ende disa lodhje fizike. Megjithatë, tani do të keni të gjitha kushtet për ta zhdukur atë. Kjo ditë mund të sjellë edhe disa dyshime për zgjedhjet e bëra në të kaluarën. Përpiquni të jeni më të vendosur dhe më pak hezitues për atë që duhet të bëni, duke shmangur të menduarit shumë për gabimet e bëra në të kaluarën.

BINJAKËT

Me Merkurin dhe Hënën në një aspekt interesant, tani do të jenë të gjitha kushtet astrologjike për të rifilluar me një vrull të ri. Shumë prej jush më në fund do të kenë energjinë e duhur për t’i parë gjërat me sy të rinj dhe për të rizbuluar stimujt që dukeshin të humbur. Sipas Horoskopit ditor, yjet ju këshillojnë të merrni iniciativa dhe të mos mbani një qëndrim pasiv ndaj jetës. Shumë nga njohuritë tuaja do të shpërblehen nga rezultatet.

GAFORJA

Gjatë dy ditëve të ardhshme, mund ta keni të vështirë të frenoni padurimin ose zemërimin tuaj, veçanërisht nëse kohët e fundit ju kanë bërë padrejtësi ose ju kanë akuzuar se jeni të padrejtë. Sipas Horoskopit ditor, po ndjeni faktin se diçka po ndryshon rreth jush dhe këto ndryshime nuk do të jenë gjithmonë të mirëseardhura. Kjo është një ditë kur mund të shfaqen disa dyshime për një zgjedhje të bërë në të kaluarën e afërt. Mendoni mirë çdo lëvizje dhe shmangni veprimin sipas instinktit.

LUANI

Ju po vini re ndryshime të mëdha në jetën tuaj. Jupiteri, Hëna dhe Venusi janë në aspekte të rëndësishme në jetën tuaj dhe kjo do t’ju lejojë të shikoni të ardhmen me një optimizëm të rinovuar. Kjo do të jetë gjithashtu një kohë e konfirmimit të madh për ata që kanë bërë mirë në të kaluarën dhe tani duhet të korrin shpërblimet e punës së tyre të palodhur. Ata që janë ende në kërkim të një shpirti binjak duhet të përpiqen të jenë më sipërmarrës, duke shmangur mbylljen në vetvete. Do të jenë të gjitha kushtet për t’u lënë vend projekteve të rëndësishme.

VIRGJËRESHA

Në ditë si kjo do të ketë të gjitha kushtet për të rifituar një farë stabiliteti edhe nga pikëpamja emocionale, pas një periudhe që për disa prej jush ishte e stuhishme. Do të ketë të gjitha kushtet për të bërë projekte interesante që mund të hapin shtigje të reja drejt së ardhmes. Mërkuri disonant do të kërkojë një vëmendje, veçanërisht kur bëhet fjalë për menaxhimin e parave tuaja. Kohët e fundit ka pasur shumë shpenzime dhe tani po luftoni për të përballuar jetesën në shtëpinë tuaj. Historitë që lindin në këtë periudhë do të jenë veçanërisht të ndezura dhe intriguese. Shmangni mbylljen në shtëpi dhe hapuni ndaj shoqërueshmërisë.

PESHORJA

Jeni pak nervozë për gjithçka dhe për të gjithë. Kohët e fundit, dikush ju ka ngarkuar nervat dhe mendjen tuaj. Ju nuk keni asnjë dëshirë për të qenë diplomatikë apo ndërmjetësues. Keni vendosur të jeni të drejtpërdrejtë dhe të mos zvarritni pozicionet tuaja. Yjet ju këshillojnë të mos lëvizni asgjë në këtë periudhë por të prisni kohë më të mira, veçanërisht nëse duhet të merrni një vendim të rëndësishëm që ka të bëjë me jetën ose karrierën tuaj.

AKREPI

Fundjava do të jetë veçanërisht e rëndësishme për të lindurit e shenjës së Akrepit. Ditët e së shtunës dhe të dielës do të jenë shumë intensive sidomos për ata që kanë një histori të vazhdueshme dhe duan ta zyrtarizojnë. Sipas Horoskopit ditor, kohët e fundit nuk keni qenë mirë në planin fizik. Dikush ka vuajtur nga një problem i kyçeve ose ndonjë inflamacion. Por gjatë fundjavës gjërat patjetër do të përmirësohen dhe do të ndiheni energjikë.

SHIGJETARI

Pikëpamja juaj optimiste për të ardhmen nuk ju bën aspak të frikësuar nga pengesat. Shpesh prireni të hidheni në gjëra që nuk i dini dhe që do të trembnin këdo, pikërisht sepse jeni me iniciativë dhe mund të shihni gjithmonë anën stimuluese në gjithçka. 48 orët e ardhshme do të jenë sfiduese, veçanërisht për Shigjetarët që janë më me iniciativë dhe të vendosur. Ju shpesh tentoni ta teproni dhe madje përfundoni duke u shfaqur i pamatur në sytë e të tjerëve. Ditët në vijim do të jenë stimuluese edhe për çiftet e reja që kanë në mendje plane të mëdha për të ardhmen.

BRICJAPI

48 orët e ardhshme do t’ju kërkojnë të reflektoni sinqerisht se çfarë të bëni. Më mirë të përpiqeni të ndaloni për një kohë dhe të mendoni përpara se të merrni vendime të rëndësishme. Ndoshta keni të bëni me njerëz që janë të paqartë dhe të paaftë për t’ju dhënë ato siguri që kërkoni. Nga sonte dhe nesër mund të ketë edhe një revansh të vogël ose një diskutim të pakëndshëm brenda katër mureve të shtëpisë. Në këto 48 orë do t’ju duhet të shmangni tensionet e panevojshme që mund të përshkallëzohen në një konfrontim shumë të ashpër me njerëz të rëndësishëm në jetën tuaj.

UJORI

Jeni në procesin e bërjes së zgjedhjeve të rëndësishme. Keni dëshirën për të vazhduar shumë gjëra stimuluese, por është sikur gjithmonë ka diçka që t’ju bllokojë ose të frenojë ambiciet tuaja. Do të duhet të përpiqeni të jeni largpamës dhe të duruar, edhe sepse jo të gjitha gjërat mund të bëhen menjëherë. Ndonjëherë ju duhet të prisni derisa të vijë koha për të marrë disa kënaqësi të mira. Sonte do t’ju duhet të shmangni të qëndruarit zgjuar deri vonë dhe të mbingarkoni veten. Mundohuni të pushoni më shumë dhe gjithashtu kujdesuni më shumë për dietën tuaj.

PESHQIT

Mes të shtunës dhe të dielës do të jeni shumë më të fortë dhe më të vendosur. Ju keni kaluar fazën më kritike të jetës tuaj, por tani gjërat më në fund kanë ardhur si duhet. Sipas Horoskopit ditor, duhet të përpiqeni të harroni ata njerëz që kanë qenë burim keqardhjeje dhe tensionesh të brendshme për ju. Qielli i fundjavës do mund t’ju japë më shumë emocione. Mundohuni të shmangni konfliktet dhe tensionet me ambientin përreth, gjithashtu të mos prishni atmosferën e fundjavës.

Back to top button