Zodiak Ditor

Horoskopi Paolo Fox, e mërkurë 13 Janar 2021

Dashi
Do të jetë një ditë e paqartë, por të enjten dhe të premten gjërat do të përmirësohen! Edhe nëse ka filluar dobët, 2021 do të jetë viti i revanshit. Për ta shfrytëzuar në maksimum, duhet të filloni të kapërceni çdo keqkuptim dhe vështirësi që u shfaq vitin e kaluar. Do të ketë shumë të lindur në shenjën e Dashit, që do të ecin në një rrugë të re. Në dashuri, për fat të keq, jo gjithçka po shkon mirë, ka pak zhgënjim.
Demi
E sotja do të jetë një ditë pozitive, pavarësisht nga vështirësitë nga pikëpamja fizike. Ata që në fund të dhjetorit filluan të vuanin nga ndonjë sëmundje fizike, ka të ngjarë që këto ditë të jenë shumë më mirë. Nëse një tension i caktuar në dashuri mbetet, kjo do të jetë pikërisht për shkak të disa bezdisjeve që po mundojnë dikë në familje për ditë me radhë. Në përgjithësi, megjithatë, marrëdhënia duket e fortë: ndjenja nuk mungon! Thjesht po vuani nga një problem personal, fizik ose i punës.
Binjakët
Sipas horoskopit të Paolo Fox, duhet të filloni të planifikoni javët e ardhshme. Eshtë e vërtetë që keni qenë nën një presion të madh në ditët e fundit, por tani e tutje do të jeni në gjendje të rikuperoni formën. Kohë shumë me fat ju presin. Maj, Qershor dhe Korrik, për shembull, do të jenë muaj që do të favorizojnë Binjakët e angazhuar për të dhënë një test, një provë ose një provim. Nga e enjtja dhe e premtja shijoni emocionet që do të përjetoni dhe lini mënjanë shqetësimet tuaja!
Gaforrja
Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të keni rikuperuar pak më shumë forcë sesa ditët e fundit. Ju duhet të përfitoni nga kjo për të filluar sqarimin e çështjeve personale dhe profesionale. Ju gjithashtu mund të zgjidhni nëse do të kryeni një projekt apo jo. Gaforret që kryejnë gjithmonë të njëjtën veprimtari mund të kuptojnë që diçka ka ndryshuar për mirë, se ujërat po lëvizin, për shembull që mund të ketë mbërritur mbështetja për të cilën kanë pritur prej kohësh. E njëjta gjë nuk mund të thuhet për dashurinë. Tani ka shumë keqkuptime ose ngatërresa.
Luani
Do të jetë e rëndësishme të përpiqeni të sqaroni gjithçka që është e gabuar. Java, e cila sapo ka filluar, do të vazhdojë t’ju vërë nën presion, do t’ju ftojë të reflektoni për atë që po ndodh. Eshtë e mundshme që çdo ditë duhet të kapërceni një vështirësi, qoftë kjo një sëmundje fizike apo një trazirë e thellë. Eshtë më se e natyrshme që të jeni të bindur se duhet të merrni diçka që është me të drejtë e juaja ose që duhet të paguheni për një të gabuar, një padrejtësi. Po përjetoni një ngërç: do të duhet shumë durim!
Virgjëresha
Sot mund të filloni të mendoni për të ardhmen me më shumë besim dhe optimizëm. Tani ju keni shumë nevojë për stimuj të rinj në punë, veçanërisht nëse jeni një profesionist i pavarur. Edhe në dashuri mund të prisni risi. Me Venusin në një aspekt të favorshëm do të ketë nga ata që zbulojnë një afërsi të papritur me një person dhe do të duhet të lënë mënjanë modestinë dhe ndrojtjen.
Peshorja
Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të jetë një ditë mjaft e çuditshme. Nëse jeni duke bërë shumë mirë emocionalisht, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për marrëdhëniet me të tjerët. Do të ketë sqarime për t’u adresuar. Mbrëmja do të jetë ideale për të filluar përballjen me dikë, për të zgjidhur ndonjë keqkuptim ose tension të lindur në muajt e kaluar. Çiftet që kanë qenë në ekuilibër për disa kohë mund të përballen me një krizë të thellë në janar.
Akrepi
Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të jetë një ditë shumë kritike: duhet të merrni një situatë të caktuar në dorë dhe të zgjidhni atë që është e gabuar brenda orëve të ardhshme. Shtrëngimi juaj i vetëm tani është paraja. Shpenzimet janë rritur ose nuk po merrni paratë tuaja, ose ka vonesa të papritura. Shqetësimet vijnë gjithashtu nga fronti burokratik. Në ditët në vijim do t’ju duhet të zgjidhni një problem ligjor ose të pasurive të patundshme, një goditje burokratike.
Shigjetari
Do të jetë një ditë që do t’ju lejojë të gjeni më shumë optimizëm. Dhe kjo është e rëndësishme për një shenjë si ju që ndiheni veçanërisht të shtypur për ditë me radhë. Tani për tani duhet të përpiqeni të dashuroheni përsëri, dhe jo vetëm një person! Edhe puna, përvojat dhe projektet. Ju duhet të rikuperoni entuziazmin për jetën, i vënë në provë nga kjo periudhë e kufizimeve të mëdha.
Bricjapi
Do të jeni edhe më të mençur, falë pranisë së Hënës në shenjë. Në orët e ardhshme cilësitë tuaja do të rriten. Gradualisht po filloni të merrni përgjigjet që ju nevojiten. Një përgjigje e rëndësishme mund të vijë edhe në dashuri, nëse nuk ka arritur tashmë. Për ata që kanë kapërcyer një krizë në çift, një ndarje ose për ata që kërkojnë një person interesant.
Ujori
Sipas horoskopit të Paolo Fox, do të jetë thelbësore të filloni të transformoni të gjithë agjitacionin që ndjeni në diçka konstruktive. Eshtë koha të hiqni dorë nga viktimizimi, intoleranca dhe impulset për të hedhur gjithçka tutje. Ju duhet të përqendroheni vetëm në ndryshimin e ardhshëm, në mundësinë e rinovimit të jetës tuaj. Edhe në dashuri mund të ketë tensione. Ju mund të jeni të rrethuar nga shumë njerëz, megjithatë vazhdoni të ndiheni vetëm, ju mungon cilësia në marrëdhëniet që do t’ju duheshin tani.
Peshqit
Sipas horoskopit të Paolo Fox, mund të filloni të bëni plane për fundjavën e ardhshme, sepse do të jetë veçanërisht premtuese. Nëse keni përjetuar konflikte me partnerin tuaj në javët e fundit, të Shtunën dhe të Dielën do të keni mundësinë të rivendosni harmoninë në çift. Nëse së fundmi i keni dhënë fund një marrëdhënieje, më në fund do të jeni në gjendje të lëvizni përpara. Fundjava do të rivendosë pak qetësi te të gjithë Peshqit.

Back to top button
Close
Close