Zodiak Ditor

HOROSKOPI / Parashkimi i PAOLO FOX, e mërkurë 21 tetor 2020

Dashi

Siç rekomandohet nga horoskopi i Paolo Fox të mërkurën dhe të enjten, do t’ju duhet të bëni kujdes të jashtëzakonshëm në marrëdhëniet ndërpersonale dhe me formën tuaj fizike. Hëna do të jetë në opozitë do të zgjojë ato kundërshtime planetare që ju kanë shqetësuar deri më tani dhe që nuk do të zhduken para mesit të dhjetorit. Bëni kujdes!

Demi

Këtë të mërkurë dhe të enjte do të keni Hënën në një aspekt të favorshëm: suksesi i projekteve tuaja do të garantohet! Me yje si këta ju duhet të filloni të lëvizni, duke e vendosur veten në pah. Dhe kjo do të jetë edhe më e vërtetë për ata që kërkojnë horizonte të reja, rrugë të reja për të ndjekur. Gjëja e rëndësishme do të jetë të veproni deri në fund të Nëntorit.

Binjakët

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, do të gjeni pak më shumë energji dhe e enjtja do të jetë edhe më mirë. Ju do të jeni në gjendje të lini pas vetes stresin e fortë që keni përjetuar në dy ditët e para të javës dhe të vazhdoni angazhimet tuaja, me më shumë forcë. Nëse ka debate për t’u përballur në familje ose në dashuri, duhet të përfitoni nga fundjava, sepse yjet do t’ju ofrojnë një dozë të mirë force dhe pozitiviteti. Ka ardhur koha ta vendosni dashurinë në plan të parë!

Gaforrja

Sipas parashikimeve astrologjike të Paolo Fox, kjo e mërkurë dhe e enjte do të jenë dy ditë shumë kritike. Mundohuni të jeni të kujdesshëm! Tundimi do të jetë të tërhiqeni në vetvete. Fakti është, ju mund të keni hyrë në një situatë ose marrëdhënie kohët e fundit që ju bën të ndjeni parehati. Sidoqoftë, përpiquni të mos shfryni zemërimin tek tjetri. Ndoshta e juaja ishte një mënyrë për të provuar veten.

Luani

Siç ju inkurajon të bëni horoskopi i Paolo Fox, duhet të përpiqeni të racionalizoni idetë që keni në kokë dhe të lini mënjanë krenarinë tuaj! Nëse doni të rriteni, të arrini më shumë në një nivel profesional, duhet të keni parasysh se sa më shumë që kërkoni sukses, aq më shumë përgjegjësi dhe detyra keni mbi supe. Dhe gjëja e fundit që ju nevojitet tani do të jetë të merrni përsipër barra të tjera, kryesisht të padobishme.

Virgjëresha

Të mërkurën dhe të enjten do të rikuperoni vendosmërinë e humbur në dy ditët e para të javës. Në 48 orët e ardhshme do të keni energji për të kursyer, një motivim të mirë dhe mundësinë për të zgjidhur disa probleme. Disa madje mund të marrin lajme të mira. Mos harroni të bëni vend edhe për dashurinë!

Peshorja

Siç parashikohet nga horoskopi i Paolo Fox, e mërkura dhe e enjtja do të jenë dy ditë disi të lodhshme. Nuk do të shkojë mirë, as në dashuri dhe as në punë. Ju duhet të shmangni grindjet dhe t’i kushtoni vëmendje të veçantë formës fizike. Për fat të mirë, në fund të muajit Hëna do të ulet në shenjën tuaj dhe do t’ju japë mbështetje!

Akrepi

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, nesër dhe të enjten do të keni shumë vitalitet. Në këtë periudhë ju keni një aftësi të madhe për të vepruar, dëshirën për t’u përfshirë dhe gatishmërinë për të reaguar ndaj situatave. Sidoqoftë, do të duhet të bëni mirë llogaritë tuaja: nuk është koha më e mirë për të filluar një rrugë të re në karrierë, veçanërisht nëse nuk ka garanci. Shtrëngoni dhëmbët, edhe nëse puna nuk po ju jep gjithçka që dëshironi!

Shigjetari

Ashtu siç këshillon të bëni nesër horoskopi i Paolo Fox, do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm me shpenzimet tuaja. Në përgjithësi nuk jeni shumë të lidhur me paratë, ose të paktën jeni në varësi të asaj se sa mirë ju bën të ndiheni. Ndonjëherë, megjithatë, ndodh që të kurseni shumë dhe më pas t’i shpenzoni të gjitha së bashku! Në orët e ardhshme, mund të atakoheni nga disa dyshime në lidhje me paratë. Në dashuri, mund të lini pas tensionet dhe problemet e fillimit të vitit dhe të përgatiteni për një fund shumë më stimulues të muajit.

Bricjapi

Hëna do të vijë në shenjën tuaj: nuk do ju mungojë fati dhe gjallëria! Ju jeni një nga ato shenja që po revolucionarizon një pjesë apo edhe tërë ekzistencën e saj. Në këtë periudhë jeni duke rishikuar shumë njerëz ose situata, keni mbyllur shumë marrëdhënie të padobishme dhe tani ndiheni të gatshëm për të marrë rrugë të reja.

Ujori

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, në ditët në vijim mund të ndjeni një shqetësim përreth jush, veçanërisht nëse ata që ju duan nuk ndajnë të njëjtën dëshirë për ndryshim. Deri më 11 shkurt 2021 do të ketë shumë Ujorë që do të kthejnë jetën e tyre përmbys, fizikisht përmes një transferimi, ose profesionalisht, mbase duke filluar një projekt të ri.

Peshqit

Sipas parashikimeve astrologjike të Paolo Fox, do të rikuperoni tokën e humbur ditët e fundit. Ju nuk keni një qiell të keq kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, por gjërat patjetër do të përmirësohen në nëntor, falë një tranziti të favorshëm të Venusit. Në dashuri, ata që mendojnë për disa njerëz në të njëjtën kohë mund të kenë pasur edhe disa probleme, shqetësime dhe tani janë penduar për zgjedhjet e bëra. / meb.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close