Kinema & TV

Matt Damon shfaqet në trailerin e parë të “Marsianit”, kryevepra e re e Ridley Scottit

Screen Shot 2015-06-10 at 12.43.07 PM

“Unë nuk e di as cfarë gjuhe është… mos është gjuhë armene?”

Ridley Scott është rikthyer në hapësirë – por këtë herë nuk është Alien.

Bazuar në romanin me të njëjtin emër të Andi Veir, “Marsiani” është shumë më tepër se sa thjeshtë fantashkencë. Matt Damoni luan rolin e Mark Uatneit, një botanist i NASA-s dhe inxhinier mekanik, i cili udhëton drejt marsit në bordin e anijes kozmike Ares 3, me 5 astronautë.

Trailer-i i parë i filmit shfaq një atmosferë shumë të qetë, të ngjashme me atë të filmave si “Hëna” e Duncan Jones apo “Rrezet e Diellit” të Danny Boyle. Dhe ashtu si ndodh në filmat fantastikoshkencorë më spektakolarë, ka një ndjesi që jo cdo gjë do të shkojë sipas planit.

Më poshtë traileri i filmit. “Marsiani” pritet të dalë në Kinema në muajin nëntor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close