Zodiak Ditor

Parashikimi i astrologut PAOLO FOX për ditën e diel, 5 korrik 2020

DASHI

Këtë të Dielë ka shumë eksitim për të lindurit e Dashit. Ju jeni duke kaluar një periudhë kontradiktore. Një person që dëshiron zgjidhje të menjëhershme është i zënë shumë, në këtë fazë ku situatat janë ende të paqarta. E gjithë kjo ju bën veçanërisht nervozë kjo edhe në funksion të muajit shtator. Sa më shumë i afrohemi fundit të vitit, aq më shumë do të sqarohen disa gjëra. Këshillat e Paolo Fox janë të mendoni për dashurinë, gjërat e bukura dhe miqësitë që mund t’ju largojnë mendjen. Në vendin e punës, pengesat mund të jenë si ligjore, ashtu edhe burokratike. Nuk është as e thjeshtë të flisni për bashkëpunime për një shenjë si juaja.

DEMI

Hëna, Jupiteri dhe Saturni janë të favorshëm, kështu që ju me të vërtetë keni një bukuri rrëzëllitëse. Sipas Horoskopit të Paolo Fox, një lajm i mirë mund të vijë, më së voni deri në shtator. Eshtë një periudhë e rëndësishme për ata që tashmë kanë një kontratë pune ose janë në pritje të një përgjigjeje. Megjithë vështirësitë e mëdha që janë shfaqur në këtë periudhë të fundit, shumë njerëz të shenjës suaj, megjithatë, kanë arritur të kthehen në protagonistë. Nuk do të ishte keq të ishit protagonist edhe në dashuri. Trajtimet që sapo keni filluar mund të japin rezultate pozitive, pra të vazhdueshme. Kur jeni nervozë, ju prireni të hani pak më shumë, kështu që përpiquni ta shmangni.

BINJAKET

Sipas Horoskopit të Paolo Fox, yjet vazhdojnë t’ju japin indikacione të mira. Saturni është aktualisht në një pozitë neutrale, por do të kthehet të jetë aktiv në fund të vitit 2020. Disa projekte për të cilat po punoni tani, mund të ndërpriten vetëm në shtator. Marsi flet për marrëdhënie interesante dhe miqësi. Këto ditë mund të takoni edhe më shumë njerëz për të kuptuar se me kë doni të jeni.

GAFORRJA

Kjo është dita klasike kur mund të mbylleni në vetvete dhe të ndiheni larg nga të gjithë. Nëse nuk ndiheni mirë, mund të fajësoni edhe të tjerët. Këshillat e Paolo Fox janë të tregoheni të kujdesshëm në marrëdhënie dhe të mos shihni gjithçka të zezë. Ju ndoshta do të duhet të diskutoni për të përsëritur disa koncepte që i konsideroni thelbësore. Duhet pak kujdes për gjithçka.

LUANI

Në këtë fazë do të jetë shumë e rëndësishme të rizbuloni dashurinë dhe miqësinë sepse është e dobishme të përballeni me të tjerët, edhe për të krijuar projekte të reja në funksion të së ardhmes. Pas mbylljes së muajve të fundit ju patjetër keni nevojë për projekte të reja. Nëse ju bëjnë një propozim nuk dini nëse do ta pranoni. Tani nuk keni një dëshirë të madhe për të diskutuar, por për të dashur. Megjithë muajt e bllokimit, ju kurrë nuk lëshoni, kjo falë edhe tipareve të karakterit tuaj. Në përgjithësi, megjithatë, ju keni mundësinë të rikuperoni këtë të diel, pas dy ditësh më të vështira.

VIRGJERESHA

Po kërkoni emocione të bukura. Kur keni yjet në favor, mund të shkoni shumë larg edhe kur ka periudha të vështira si ato që kemi përjetuar. Ju gjithashtu keni mundësinë të rikuperoni para të tjerëve. Kjo edhe për shkak se ju keni aftësinë për të planifikuar, optimizuar dhe racionalizuar jetën tuaj. Sidoqoftë, dashuria nuk mund të racionalizohet, ajo duhet të jetohet me instinkt dhe përfshirje. Kini kujdes sepse gjithçka duket pak më e ngadaltë që nga muaji Mars. Çiftet që e duan njëri-tjetrin do të duhet të rimarrin diçka në gusht. Mundohuni të mos nënvlerësoni njohjet e reja sepse diçka e bukur mund të lindë në gusht.

PESHORJA

Sipas Horoskopit të Paolo Fox, ju jeni pak jashtë loje këtë të diel. Kujdes nga marrëdhëniet me Dashin, Bricjapin dhe Gaforren. Ju po përpiqeni të mbani një ekuilibër që njerëzit e tjerë nuk mund t’jua japin. Mund të ketë probleme sentimentale, por edhe vonesa në punë. E juaja është një shenjë disi e shqetësuar ndonjëherë.

AKREPI

Ju keni mundësinë të rikuperoni shumë këtë të diel, në krahasim me fillimin e javës sipas Paolo Fox. Nuk ka mungesë emocionesh të mira. Ndonjëherë ndodh që të largoheni kur njerëzit nuk ndjekin fjalët tuaja. Në këtë periudhë, mund të vijnë edhe shumë kënaqësi. Muaji gusht do të jetë një muaj rikuperimi ose njohjesh të reja në fushën sentimentale.

SHIGJETARI

Eshtë një periudhë rritjeje, kështu që me siguri gjithçka që po përjetoni do të jetë një trampolinë nga nëntori për shanse të reja. Fundi i vitit është premtues, por do të duhet ca kohë për të realizuar idetë tuaja në praktikë. Në dashuri, nëse ka dy histori, nuk është e qartë se si ndiheni brenda vetes, veçanërisht nëse ka patur një tradhti. Këshillat e Paolo Fox janë të ndaleni për një moment. Nëse keni biznesin tuaj, fakti që ju gjithashtu mund të rikuperoni para të humbura gjatë muajve të fundit nuk mund të përjashtohet. Eshtë mirë të bëni disa pushime veçanërisht nëse praktikoni një profesion.

BRICJAPI

Hëna në shenjë jep një aftësi të këndshme për veprim. Sidoqoftë, disa projekte janë bllokuar. Eshtë sikur pavarësisht rihapjes për një biznes që menaxhoni, jo gjithçka shkon me sukses. Sipas Horoskopit të Paolo Fox, megjithatë, nuk duhet të dëshpëroheni sepse vera dhe vjeshta janë stinë të favorshme. Mërkuri dhe Marsi megjithatë do të jenë disonantë deri në fund të korrikut, kështu që do të ketë stres dhe tension. Agjitacioni në dashuri gjithashtu mund të çojë në disa mosmarrëveshje. Sidoqoftë, ju jeni gjithmonë një nga shenjat më të forta për këtë vit. Sidoqoftë, ka ditë si kjo në të cilat jeni shumë nervozë, por nuk është një periudhë e keqe.

UJORI

Sipas Horoskopit të Paolo Fox keni nevojë për ide të reja dhe gjithashtu mund të këshilloheni me miqtë për të kuptuar se çfarë duhet të bëni. Kur të tjerët mendojnë për të tashmen, ju tashmë po mendoni për të ardhmen, për shembull se çfarë do të bëni vitin e ardhshëm. Nuk është një strategji e keqe. Disa mendojnë për një rrugë shpirtërore sesa për sende materiale siç janë paraja ose suksesi.

PESHQIT

Këtë të dielë, ju rikuperoni disa energji që humbët midis të enjtes dhe të premtes. Venusi është disi kundër sipas Paolo Fox. Për të kuptuar se si është një marrëdhënie, keni kohë deri në fund të korrikut. Pas periudhës së krizës që kemi përjetuar, ju keni kuptuar se sa e rëndësishme është të keni një familje apo një pasion të madh. Puna nuk mund të japë gjithçka që ju duhet. / meb

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close