Zodiak Ditor

Parashikimi i astrologut PAOLO FOX për ditën e hënë, 6 korrik 2020

DASHI

Në veçanti sot, Yjet ju ftojnë të reflektoni dhe numëroni deri në dhjetë para se të shprehni mendimin tuaj; do të jetë një ditë disi stresuese dhe e turbullt në fushën profesionale dhe të biznesit. Pyetni një ekspert për këshilla përpara se të merrni vendime të rëndësishme që ende kërkojnë kohë për t’u analizuar. Përkundër kësaj, dashuria për fat të mirë vazhdon me shpejtësi të plotë.

DEMI

Sot yjet ju buzëqeshin aq shumë sa që do të keni mundësi të shihni anën pozitive në çdo situatë. Kjo është dita e duhur për t’u pajtuar me atë person që nuk e keni takuar prej ca kohësh për shkak të mërive të vjetra, por që në thelb ju mungon shumë. Braktisni krenarinë dhe ndërmerrni atë hap vendimtar që e keni shtyrë kaq shumë!

BINJAKET

Yjet ende këshillojnë kujdes në biznes dhe në fushën profesionale; çështjet më të vështira janë në gjendje të pezullt, por do të përmirësohen më vonë këtë muaj. Lëreni të shkojnë për momentin dhe shikojeni të ardhmen me optimizëm dhe studioni projekte të reja, që së shpejti mund të fillojnë me sukses. Tani thjesht duhet të rikarikoheni dhe të relaksoheni.

GAFORRJA

Disa tensione për miqtë e Gaforres, të cilët do të jenë në gjendje të fillojnë të shohin dritë pas gjysmës së dytë të muajit. Ju jeni mjaft të irritueshëm dhe njerëzit përreth jush nuk janë shumë të dobishëm nëse vazhdojnë të theksojnë pasiguritë tuaja …. Shkëputuni nga gjithçka dhe të gjithë dhe merrni kohë vetëm për veten; do të ktheheni për të parë gjërat nga këndvështrimi i duhur.

LUANI

Në këtë muaj do të jetë e mundur, për ata që kanë lindur në shenjën tuaj, të shpejtoni ndryshimet që do të japin fryte të plota, ose do të jenë më të dukshme, në fund të vitit. Këto ndryshime mund të kenë të bëjnë me ristrukturimin e ndërmarrjeve, përcaktimet e kontratave ose programet e reja, përfshirë shkëputjet dhe mbylljet e biznesit, veçanërisht ato që nuk kanë punuar që nga viti 2019.

VIRGJERESHA

Marsi nuk po hedh më shigjetat e veta drejt jush dhe kjo tashmë është një përmirësim i këndshëm në krahasim me muajin e kaluar. Ju mund të keni bërë disa marrëveshje të reja pune, të cilat janë shumë afër zemrës suaj, që në ditët e kaluara, por nëse ende nuk ka patur përparim, kjo me siguri do të vijë gjatë javëve të ardhshme, me propozime interesante për t’u marrë në konsideratë.

PESHORJA

Ata që kanë biznesin e tyre si tregtar ose që punojnë për vete, do të duhet të studiojnë strategji të reja për t’u përshtatur në tregun në ndryshim, ose ata do të zgjidhin duke ndryshuar furnitorët dhe duke gjetur të tjerë, më të përshtatur me nevojat e rinovimit të kompanisë. Mund të jetë e nevojshme të largoni një figurë, madje edhe atë të spikatur, sepse nuk i përshtatet detyrës.

AKREPI

Çdo tension që ju përjetoni në punë mund të kapërcehet në këtë muaj të korrikut, kështu që edhe nëse e gjeni veten duke pasur nevojë të zgjidhni midis dy aktiviteteve për t’iu përkushtuar vetes, zgjedhja do të vijë pothuajse automatikisht. Nga ky këndvështrim, mos kini frikë nga ndryshimet, edhe nëse puna e re mund të përfshijë një risi të rëndësishme, për shembull një transferim.

SHIGJETARI

Një ditë disi kaotike për miqtë e Shigjetarit, të cilët do të duhet të largohen nga problemet delikate të punës dhe tekat e partnerit të tyre që është pak si shumë xheloz … Fatkeqësisht, në këtë periudhë ju po vendosni dashurinë në sfond dhe gjysma juaj më e mirë po vuan nga kjo. Mundohuni t’i jepni siguri atë dhe ta bëni të ndihet pjesë e humorit tuaj.

BRICJAPI

Për Bricjapin java rifillon me sprint të shkëlqyeshëm, falë energjisë që keni gjetur në fundjavë. Në punë, është koha e duhur për të ndërmarrë atë hap shtesë që gjithmonë e keni refuzuar. Shënjestrojeni qëllimin tuaj pa frikë, madje partneri ju mbështet në zgjedhjet që vendosni të bëni.

UJORI

Do të ndiheni të paduruar dhe lehtësisht të irritueshëm dhe kjo nuk është mënyra e duhur për të filluar një javë që është shumë intensive dhe plot angazhime. Mundohuni të gjeni rrugën tuaj pa u ndier shumë të kushtëzuar në familje, veçanërisht për punonjësit e pavarur, të cilët mund të marrin vendime të rëndësishme dhe të fillojnë projekte të reja në drejtime krejtësisht të ndryshme pune.

PESHQIT

Kjo e hënë duket shumë mirë, Yjet ju inkurajojnë të investoni në miqësi të fundit që mund të shndërrohen në diçka më shumë. Muaji korrik do të jetë thelbësor si për histori dashurie të vjetra dhe ato të lindura rishtas, aq sa tashmë në gusht do të ketë vendime të rëndësishme për të marrë. Shijoni momentin dhe gjithçka do të vijë vetvetiu.

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close