Zodiak Ditor

Parashikimi i astrologut PAOLO FOX për ditën e shtunë, 8 gusht 2020

Dashi

Siç shpjegon horoskopi i Paolo Fox, këtë të shtunë Hëna do të jetë në shenjë dhe do t’ju sigurojë shumë forcë. Këto ditë, për fat të keq, ju mbeteni shumë të zemëruar: rreziku do të jetë ai i shndërrimit të gjithë kësaj force në agresion që do të hidhni në marrëdhënien në çift ose familjare, kundër atyre që nuk ju kuptojnë. Në 48 orët e ardhshme do të duhet të bëni kujdes maksimal në dashuri.

Demi

Fundjava premton të jetë e qetë. Për çdo takim apo angazhim të rëndësishëm fokusohuni të dielën, e cila do të jetë një ditë edhe më produktive. Tani për tani do të duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe shpenzimeve, mbase nuk i keni marrë të gjitha paratë që prisnit. Mos u dekurajoni, sepse nga 20 gushti do të jeni në gjendje të rikuperoni shumë mirë dhe jo vetëm nga një këndvështrim ekonomik!

Binjakët

Siç ju thotë horoskopi i Paolo Fox, këtë të shtunë do të keni mundësi të merrni frymë. Pas një fillimi mjaft të lodhshëm të vitit, tani mund të filloni të mendoni për të ardhmen me më shumë optimizëm. Më e mira do të vijë në fund të vitit 2020, por që midis gushtit dhe nëntorit situata në punë mund të zgjidhet, ju mund të dilni nga një gjendje që nuk ka qenë plotësisht e suksesshme.

Gaforrja

Nesër do të jeni luftues dhe gjithashtu nervozë: kujdes nga tensionet! Ju mund të humbisni një person. Kjo për shkak se Venusi ka hyrë në shenjën tuaj dhe ju ka dhënë forcë , por edhe shumë më shumë dëshirë për të korrigjuar një mosmarrëveshje, të dëshironi të afroheni me dikë ose të takoni një shok shpirtëror. Të shtunën do të keni kaq shumë gjëra për të bërë, por të dielën do të keni mundësi të rikuperoni pak energji dhe kush e di, lajmet që keni pritur do të vijnë!

Luani

Bazuar në horoskopin e Paolo Fox, këtë të shtunë do të keni Hënën dhe Mërkurin në favor. Ju nuk do t’ju mungojnë idetë fituese, por duhet të shmangni investimet me rrezik. Nëse ka qetësi deri në nëntor, në dhjetor mund t’ju bien shumë shpenzime të papritura. Për këtë arsye, ndalohen bastet në punë. Megjithatë, në dashuri, mbretëron qetësia.

Virgjëresha

Siç rekomandohet nga horoskopi i Paolo Fox këtë të shtunë dhe ditën e diel, ju duhet të përqendroheni në marrëdhënie të rëndësishme. Jupiteri dhe Saturni do të jenë në aspektin harmonik: gjatë fundjavës mund të mendoni për një rikuperim domethënës, por jo vetëm. Një fazë vendosmërisht evolucioni, krijuese dhe pjellore ju pret.

Peshorja

Nesër mund të ndiheni ende pak të stresuar. Fakti është se nga tani deri në tetor do të duhet të përballeni me shumë ndryshime të punës, shqetësuese, ndoshta edhe në detyra, marrëdhënie me një kompani. Dikush gjithashtu do të duhet të bëjë sakrifica. Rrëmuja e muajve të ardhshëm, shumë marrëveshje për të mbyllur, hapa për të hedhur, mund t’ju shkaktojnë ankth, frikë se mos bëni gabime. Mos e lini pas dore dashurinë, mos u tërhiqni shumë në veten tuaj. Vetëm kini kujdes, sepse historitë që shfaqen në këtë periudhë, mund të fillojnë në një mënyrë të turbullt.

Akrepi

Këtë të shtunë do të dëshironi më shumë qetësi. Nëse e shtuna do të jetë një ditë interesante, e diela mund të jetë më e lodhshme. Ju duhet të mendoni se kush ju do! Në 24 orët e ardhshme do të ishte e përshtatshme të filloni të bëni disa projekte të rëndësishme për të ardhmen. Bëhuni gati, sepse në fund të ditës do të fillojë të rritet paksa acarimi.

Shigjetari

Sipas parashikimeve astrologjike të Paolo Fox, këtë të shtunë do të keni tre aleatë shumë të respektuar: Hënën, Mërkurin dhe Marsin! Energjia dhe dëshira për të lëvizur nuk do të mungojnë, por zgjidhjet do të jenë të pakta. Ose mbase po konsideroni një projekt që do të fillojë në shtator, apo në fillim të tetorit. Çështja është se ju e gjeni veten duke i menaxhuar të gjitha vetë, jo sepse njerëzit janë egoistë, thjesht sepse idetë tuaja janë kaq inovative, saqë jo të gjithë janë në gjendje t’i kuptojnë ato!

Bricjapi

Ju po kaloni një periudhë trazirash të thella. Disa projekte të rëndësishme nuk kanë filluar në punë dhe ky fakt ju ka shkaktuar jo pak shqetësim. Rreziku është që të ndizni tensionin e këtyre ditëve tek të tjerët, tek partneri, me pasojë një thyerje, e cila më pas do të jetë me të vërtetë e vështirë për tu ndrequr. Kini kujdes, sepse në tre javët e ardhshme yjet presin një largim fizik ose psikologjik, ose grindje të reja në çift.

Ujori

Këtë të shtunë do të jetë një ditë mjaft e mirë, ndërsa ditën e diel mund të ndjeheni si të rënë. Lodhja e tepërt që ndjeni nuk ju lejon të bëni shumë gjëra. Sikur të mos mjaftonte kjo, kushdo që ju ka borxh është rikthyer. Ditët në vazhdim duhet të rishikoni projektet tuaja: nuk ka kuptim të ëndërroni shumë, nëse nuk keni burime për të realizuar projektet tuaja! Edhe dashuria do të jetë paksa në rënie, ndërsa do të donit edhe më shumë emocione!

Peshqit

Sipas horoskopit të Paolo Fox, e shtuna, por veçanërisht e diela, do të jenë dy ditë të rëndësishme, falë Hënës dhe Venusit të favorshëm. Mundohuni të afroheni më afër me familjen tuaj, me të dashurit tuaj më të afërt, sepse mund të gjeni rehatinë dhe sigurinë që puna nuk jua jep. Duke filluar nga fundi i gushtit do të duhet të përballeni me disa negociata rraskapitëse: mbase do të duhet të rinovoni një marrëveshje të bërë në të kaluarën në të cilën mund të humbisni një pjesë të shumës së premtuar, ose do të duhet të luftoni për një padrejtësi të pësuar. Në 48 orët e ardhshme, përqendrohuni vetëm në ato që ju bëjnë të ndiheni mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close