Zodiak

Horoskopi i marsit 2021 për të gjitha shenjat: çfarë të prisni në dashuri, punë dhe lajme

Muaj i ri, yje të rinj që na drejtojnë në horoskopin e Marsit 2021 me të gjitha lajmet që përfshin ai. Në qiell ka kaq shumë energji që lëvizin shpejt dhe ky do të jetë një muaj i rëndësishëm për të marrë vendime, për të ndjekur instinktin, për të zgjedhur diçka dhe për të mos u kthyer më kurrë pas. Kuriozë?  Zbuloni Horoskopin e Marsit 2021 për të gjitha shenjat e zodiakut, nga ato të Zjarrit dhe Tokës pa harruar shenjat e Ujit dhe Ajrit.

Dashi

Që nga fillimi i vitit, Marsi ju ka detyruar të jetoni në një mënyrë të heshtur, praktike, të hiqni dorë nga një mënyrë e caktuar e të bërit të gjërave, të jeni udhëheqësi i gjithçkaje. Por e gjithë kjo do të marrë fund, do të ndryshojë rrënjësisht. Nga data 4, Marsi do t’ju ndihmojë të flisni përsëri, të thoni dhe të ndani ide dhe mendime. Bëjeni këtë veçanërisht deri në datën 15, kur Mërkuri do të funksionojë veçanërisht mirë, duke përmirësuar çdo mesazh, çdo fjalim. Pranvera, ose sezoni juaj, do të fillojë në 20 duke ju dhënë një energji të re, një dëshirë të madhe për të vepruar, së bashku me ata që janë afër jush tani.

Dashuria: Afërdita do të jetë në shenjën tuaj nga dita e 21-të e muajit, duke ju sjellë një mesazh të rëndësishëm. Sepse nëse më parë ishit personi që mbase nuk ishte shumë i sigurt për ndjenjat, ose që duhej t’u bindej tekave dhe realitetit, tani ju jeni absolutisht personi më i vështirë i çiftit, që mund të marrë situatën në dorë. Hëna e Plotë më 28 do t’ju ndihmojë të bëni një zgjedhje.

Puna: mbani një sy të hënën 22, një ditë jashtëzakonisht e rëndësishme dhe gjithashtu e çmuar. Bëjeni sepse në atë moment Marsi juaj do të shkojë mirë me Saturnin, duke ju bërë të veçantë për mënyrën e kryerjes së çdo aktiviteti, përballjes dhe zgjidhjes së problemeve dhe situatave. 

DEMI

Le ta pranojmë: 2021 sigurisht nuk filloi në një mënyrë të butë, sigurisht nuk e përdori silenciatorin për të lëvizur, për t’u sjellë me ju, por tani diçka po ndryshon, në favorin tuaj. Marsi do t’ju përshëndesë në fillim të muajit, duke ju kthyer atë ëmbëlsi dhe atë mënyrë për të bërë gjërat, që nuk i nënshtrohet asnjë presioni, që nuk ka pse të ndjekë asgjë. Për këtë marsi do të bëhet një kohë e magjepsur, ajo hapësirë ​​që mirëpret ëndrrat, e cila ju lejon të besoni në zemër (dhe jo vetëm). Hapni veten për mundësitë, duke bindur veten se dimri i yjeve është me të vërtetë pas nesh.

Dashuria: e vërtetë, Marsi sjell erosin, por edhe stresin, tensionet, lodhjen e të jetuarit dhe të dashurit. Mënyra juaj për të qenë në një marrëdhënie ndryshon shumë, ashtu si edhe qasja juaj ndaj zemrës që shkon nga intensive dhe e lodhshme në të butë, të relaksuar. Vetëm shmangni mbajtjen e fjalimeve të mëdha rreth datës 24, sepse askush nuk do t’i kuptonte ato.

Puna: ju e keni kuptuar që Marsi do të jetë një kohë për ju, për të realizuar mbi të gjitha ëndrrat dhe idealet, prandaj jo shumë bujare ose indiferente ndaj profesionit. Por nuk është ashtu. Në fakt, javën e fundit, falë një Hëne të Plotë me të vërtetë të rëndësishme, do të kuptoni se nga çfarë duhet të hiqni dorë, të bëni gjithçka më mirë, të mos bëni kurrë gabime.

Binjakët

Marsi dëshmon qetësinë tuaj, kohën tuaj që fillon të ndjekë veten, që ju bën të jetoni me shpejtësi të madhe. Sigurisht, ju pëlqen shpejtësia e mendimeve dhe formave, por mund të jetë diçka që ju lodh, veçanërisht në datën 24, kur Marsi do t’ju bëjë të ndiheni pak më pak të tonifikuar. Në vend të kësaj, ju do të jeni shumë tonikë në datën 20 së bashku me miqësinë e Diellit dhe Venusit (mendimet më të mira do t’ju bëjnë të ndiheni në majë në fillim të pranverës), do të jeni plot ëndrra dhe imazhe nga data 28 e në vazhdim së bashku me ata planete që do ju bëjnë të buzëqeshni shumë shpesh.

Dashuria: duke e ditur që koha në dispozicion të zemrës nuk do të jetë kurrë shumë (për shkak të Marsit dhe Mërkurit), më 5 mars, falë bashkimit të Jupiterit, ju do të krijoni marrëveshje dhe aleanca me ata që doni, në mënyrë që atëherë asnjë një ankohet për mungesën tuaj. Më 21 do të dëshironi dhe keni nevojë për gjëra origjinale, më 30 do të përqafoni një ëndërr të madhe.

Puna: Marsi në shenjën tuaj (do të qëndrojë atje deri në prill) dhe Mërkuri në shtëpinë e dhjetë, tregoni për një muaj në të cilin sigurisht do të ketë shumë gjëra për të bërë dhe për t’u kujdesur. Ju do të duhet të kujdeseni vetëm për të mos bërë disa gjëra në të njëjtën kohë, duke shmangur çdo anim të mundshëm të diktuar nga një punë e tepërt, nga shumë gjëra për të menduar ose për t’u kujdesur. Merrni frymë.

Gaforrja

Përqendrimi i madh i energjive kozmike në shtëpinë tuaj të nëntë – ajo që ju rrëmben dhe ju çon larg jo me trup, por me shpirt dhe mendje – në Mars do t’ju bëjë veçanërisht të ndjeshëm ndaj të gjitha atyre çështjeve ose rasteve që ju ndihmojnë të rriteni, për të përmirësuar cilësinë e jetës tuaj, për t’u afruar atyre ambicieve për të cilat nuk flisni gjithmonë hapur, të cilat nuk kanë pse të ndahen domosdoshmërisht me të gjithë. Gëzoni ëmbëlsinë e pafund deri në datën 20, por më pas, me ardhjen e pranverës, tregon se keni forcë dhe vendosmëri.

Dashuria: deri në 20 do të jetë shumë e lehtë të përqafoni, të puthni, të gjesh momente për t’i kushtuar ëmbëlsisë së pafund. Por pastaj Dielli dhe Venusi do t’ju kërkojnë të vendosni edhe një energji fizike, dëshirë, gjithashtu sepse ai do të sillet në një mënyrë shumë të nxehtë rreth datës 22. Më shumë ëmbëlsi në ditët e fundit të muajit.

Puna: Dielli dhe Venusi do të hyjnë në shtëpinë tuaj të dhjetë më 20, një shenjë e qartë se si angazhimi dhe vëmendja që duhet t’u kushtoni gjërave që lidhen me profesionin bëhen urgjente, aktuale. Në datën 22 silluni në një mënyrë precize dhe të përsosur, më 30 tregoni që dini se si ta vendosni zemrën tuaj në gjithçka që bëni, krijoni.

LUANI (23/7 – 23/8)

Për disa muaj, astrologët gjithmonë ju kanë treguar për mijëra kundërshtime, për të gjitha ato sfida që ju është dashur të përballeni, për ato barra që kanë ngadalësuar dhe komplikuar fillimin e vitit të ri. Sidoqoftë, marsi do t’ju ndihmojë të dilni nga kjo situatë, për të gjetur, nga dita në ditë, një energji të re dhe një dëshirë të madhe për të filluar të ndiheni mirë përsëri, për të bërë gjëra siç dëshironi, pa hezitim, gjithmonë duke u mbështetur në yllin me fat.  Marsi nuk ju detyron më të vraponi dhe Mërkuri do të flasë, Dielli dhe Venusi do të jenë aleatët tuaj. Ndryshoni regjistrin.

Dashuria: do të jetë një muaj mjaft i rëndësishëm për zemrën dhe aksesorët e saj. Kjo do të ndodhë sepse do të bëni shumë marrëveshje të vogla me yjet, diçka që do t’ju bëjë të ndiheni të vlerësuar, që do t’ju rikthejë guximin dhe dëshirën për të dashur. Lëreni veten të shkojë në 11, jini shumë të ëmbël në 26 së bashku, me gjëra të bukura. Dita më e mirë? Vetëm 31, shumë e nxehtë.

Puna: Venusi duket se dëshiron t’ju japë një pjesë të dytë interesante të muajit. Që rreth datës 18, në fakt, ju do të perceptoni një interes të ri për gjithçka që ka të bëjë me angazhimin, me fitimin e një sfide. Vëzhgoni datën 26, domethënë kur Dielli dhe Venusi përsëri do të jenë aq afër sa t’ju premtojnë gjëra super.

VIRGJERESHA

Ju duhet të mbani një vështrim në Mars, planetin e forcës që ju duhet për të reaguar, për të jetuar dhe për të mos qëndruar ende aty ku jeni. Sepse Marsi do të kalojë nga të qenit një mik i energjisë suaj e të kthehet në një sfidë, e hapur dhe e shpallur, në sjelljen, si ai që vë bast për aftësinë tuaj për të përshpejtuar pa ulur cilësinë e veprimeve, të zgjedhjeve (veçanërisht ato që do të keni për të bërë në 13 së bashku me një Hënë të Re që do të presë shumë nga ju). Bindeni veten se mund ta bëni shumë mirë, se nuk do të dështoni me asgjë dhe me askënd.

Dashuria: e bukur është lidhja midis Jupiterit dhe Mërkurit që do të transmetohet në datën 5. Një moment në të cilin ju mund të sqaroheni me të vërtetë, të thoni gjëra të rëndësishme, të shpjegoni se çfarë duhet të shpjegohet. Me tre planetë në opozitë, Marsi do të jetë një kohë e rëndësishme për dashurinë, punoni shumë për ta bërë atë edhe më të mirë.

Puna: Marsi do t’ju kërkojë më mirë dhe më shumë në sferën profesionale (ai shkëlqen nga shtëpia juaj e dhjetë). Shpejtësia e angazhimit do të përfundojë duke u rritur, duke u bërë më urgjente, ndoshta edhe për shkak se Mërkuri, nga opozita, do t’ju bëjë të ndiheni të vëzhguar, të gjykuar. Më 24, mos e teproni me asgjë, jepini vetes një pushim në ditët e fundit.

PESHORJA

Kurioz dhe interesant ky muaj, këtë herë do t’ju çojë të jetoni dhe mendoni në një mënyrë origjinale deri në datën 14, e cila do t’ju lejojë që të lini dyert e imagjinatës të hapura, për të hequr dorë nga ajo logjikë (e përbërë nga një Mërkur që lëviz) që mbase është shumë e domosdoshme. Gëzoni të gjithë forcën tonike të një Marsi me të cilin më në fund bëni paqe (pas një viti 2020 në të cilin ka krijuar kaq shumë probleme), përdorni qartësinë dhe energjinë vendimmarrëse të Hënës së Plotë (te Peshorja) që do të shkëlqejë në fund të muajit. Vërtetë jo keq për sezonin e kundërt me tuajin.

Dashuria: Marsi ndez erosin tek ju, Venusi fantazinë. Kështu që kur pranvera t’ju sjellë kundërshtimin e Diellit (20) dhe Venusit (21), të jeni gati të rrokni sfidën, në mënyrë që të mos bëni gabime me asgjë ose me askënd. Ju vendosni të lëvizni si protagonistë, për të shndërruar një nevojë në diçka që keni vendosur dhe dëshiruar vetë.

Puna: pjesa e parë e muajit është më e rëndësishme, deri në datën 20, domethënë kur Afërdita do t’ju shohë më të vëmendshëm për t’u përqëndruar në gjërat që lidhen me profesionin (atëherë do të shpërqendroheni nga zemra). Hëna e re e datës 13 është interesante, sepse do të jetë momenti kur vendosni të zgjidhni ose menaxhoni një problem të vogël që mbase ju shqetëson.

AKREPI (24/10 – 22/11)

Më në fund Marsi nuk është më ajo forcë (e pakëndshme, sepse gjithnjë bënte gjithçka për të treguar anën tuaj më pak të zgjuar, atë më pak të fortë) që ka marrëdhënie dhe dashuri të komplikuara që nga fillimi i vitit. Për këtë ju krijoni një pakt të ri me veten tuaj dhe me atë energji që ju lëviz, që ju afron më shumë me të tjerët. Përdorni Hënën e Re të datës 13 për të dalë me diçka që di vërtet të argëtohet, shmangni diskutimin e diçkaje rreth datës 24, nuk do të ndihmonte.

Dashuria: miqësia e Venusit (deri më 21) dhe lehtësimi i Marsit janë ndoshta përbërësit më të mirë për të imagjinuar një Mars që është i mirë me zemrën tuaj, me atë kohë që di si të të bëjë të ëndërrosh, si të bëhesh mirë me ata që dashuron. Ai do të jetë plot pasion në datën 18.

Puna: duhet të synoni për tre javët e para të marsit, kur dielli do të jetë akoma në anën tuaj për t’ju dhënë një dorë, për të mbështetur idetë dhe iniciativat tuaja. Atëherë do të jetë koha për veprime të vogla, vëmendje në detaje, organizimin e projekteve dhe programeve. Më 22 do të jeni shumë të kujdesshëm në lidhje me rregullat (dhe gjithashtu me fat).

SHIGJETARI (11/23 – 12/22)

Ka momente për të demonstruar se si jemi bërë, për të vepruar konkretisht duke zbuluar disa cilësi. Marsi, në kundërshtim të nxehtë nga data 4, do t’ju kërkojë të përdorni pasion, entuziazëm, por jo zemërim, kurrë padurim ose agresion, dhe nuk do të jetë aq e lehtë. Shigjetari i bekuar që i pëlqen sfidat, për të provuar veten, sepse do të duhet të përdorësh gjithë energjinë tënde të mahnitshme për të mos iu dorëzuar tundimeve dhe njëmijë provokimeve që do të vijnë nga Marsi. Në mes të muajit, vendosni diçka për shtëpinë me ndihmën e Hënës së Re.

Dashuria: Marsi po shqyrton qëndrimin tuaj ndaj marrëdhënieve, aftësinë tuaj për të bashkëvepruar si duhet me njerëzit që janë afër jush. Por për kuriozitet, do të jenë të tjerët ata që sillen çuditshëm: pas një momenti ëmbëlsie madhështore dhe mirëkuptimi të fortë (data 5), do të shihni se si ai do të fillojë të jetë nervoz, ndoshta sepse ndihet pak më i fortë se ju?

Puna: e shkëlqyer, me të vërtetë e shkëlqyer javën e parë të muajit të ri, domethënë kur çdo formë bashkëpunimi dhe sinergjie do të japë më të mirën. Por në pjesën e dytë të marsit do t’ju duhet të punoni shumë për të zgjidhur disa probleme, për të mos lënë diçka ose dikë të shkojë keq, dhe tensionet do të jenë të pashmangshme. 

Bricjapi (23/12 – 20/1)

E vërtetë, dashuria dhe pasioni e përkushtimi juaj ndonjëherë ju bën të humbni vëmendjen e jetës suaj private, njerëz që janë të rëndësishëm por nuk kanë asnjë lidhje me punën, me një ambicie për të cilën preferoni të vraponi. Vetëm. Por ka raste kur janë yjet ata që ju bëjnë të rishikoni gjërat, sepse është e drejtë, sepse nuk duhet të bëni gabime me peshat dhe masat e së tashmes. Keni dëshira për ëndrra dhe gjëra falas në dhjetë ditët e para të marsit, pas kësaj mendimet dhe idetë do të zënë vendin në skenë. 

Dashuria: kësaj radhe do të jetë mbi të dy hënat të zgjedhin drejtimin e zemrës. E reja, e cila në mes të muajit do t’ju kërkojë të përdorni një mënyrë të re të të folurit dhe të sjellurit (ndoshta më të butë, më të ëmbël) me ata që doni. Dhe pastaj e plota në fund të marsit, që do t’ju detyrojë të vendosni nëse do t’u jepni më shumë rëndësi veprimeve ose marrëdhënieve. Merrini gjërat me radhë.

Puna: Dielli dhe Venusi, nga pika më e ulët e qiellit tuaj, rrezikojnë t’ju shpërqendrojnë pak, duke i dhënë zë gjithçkaje që nuk ka të bëjë shumë me profesionin tuaj, me karrierën tuaj. Pranojeni atë si një ftesë për të dozuar më mirë hapësirën dhe energjinë, prisni për datën 28 ​​përpara se të gjykoni një situatë profesionale, përpara se të vendosni se në cilën anë dëshironi të jeni.

UJORI (21/1 – 18/2)

A ju kujtohet kur ju thanë në shkurt se shumë planete banonin në shenjën tuaj? Të gjithë përveç Marsit, përveç yllit të kuq, një nga forcat më të mira. Pa frikë, sepse yjet tani ju ndihmojnë të kompensoni këtë mundësi të humbur. Në Mars (dhe pastaj gjithashtu në Prill) Marsi do të jetë në dukje të shkëlqyer për shenjën tuaj, për t’ju garantuar energjinë që ju nevojitet për të bërë, për të ndërmarrë veprime pasi keni grumbulluar ide dhe projekte. Ju duhet të përpiqeni t’i besoni entuziazmit, të guxoni me fatin edhe kur dikush do t’ju këshillojë kundër K;SAJ. Mbi të gjitha, Jupiteri dhe Saturni janë gjithmonë miqtë tuaj.

Dashuria: në pjesën e parë të muajit mund të shpërqendroheni, ndoshta të përqëndruar në çështje të tjera që do të lënë më pak hapësirë ​​për gjërat e zemrës. Por më pas, nga data 20, gjithçka do të bëhet më intensive, më afër dhe interesante. A do të jetë po ajo disponueshmëri për pasion në 16 dhe përkëdhelje në 26, shansi më i mirë i Marsit? 

Puna: Marsi, më në fund një energji aleate e fatit tuaj, nga ky muaj ju kthen një marrëdhënie shumë më të mirë me profesionin, me të gjitha gjërat për të bërë, me angazhimet. Shënoni datën 22-të në ditarin tuaj, sepse mirëkuptimi midis Marsit dhe Saturnit ju premton një ditë shumë të veçantë, të dobishme, të çmuar. Në 24 shmangni mesazhet ose dialogët e komplikuar.

PESHQIT

Pas një fillimi mjaft të heshtur të vitit, Marsi do t’ju ndihmojë të ndiheni përsëri protagonistë të kohës tuaj, të gjërave që bëni dhe jetoni. Tashmë Dielli dhe Venusi e kanë thyer heshtjen e çuditshme të shkurtit, duke ju sjellë ngrohtësi, energji dhe entuziazëm (si dhe një ëmbëlsi të pafund), por gjithsesi nuk mjafton për ju. Përdorni Hënën e Re më 13 (rilind te Peshqit) për të ndërmarrë një iniciativë të rëndësishme, nga e cila nuk mund të hiqni dorë.  Mirëprisni një Merkur të hutuar në datën 15, sepse ju ndoshta do të duhet të mësoni të menaxhoni gjëra ose njerëz në kërkim të konfirmimeve, të të vërtetave të vogla dhe do të jeni në gjendje t’u jepni atyre.

Dashuria: Venusi ju sjell bukuri dhe dëshirë për gjëra të mira, veçanërisht në mes të muajit kur ëmbëlsia do të ketë gjithmonë fjalën e vet. Por ndryshimi i vërtetë do të vijë në datën 15, me hyrjen e Mërkurit, sepse do të jetë forca që do t’ju sjellë më afër një njeriu që mbase ka nevojë për ju.

Puna: një hile e vogël për t’ju dhënë një Mars që funksionon. Gjithmonë jepni përparësi ndihmave dhe bashkëpunimeve në datën 5, domethënë kur Jupiteri dhe Mërkuri do të bashkohen, kur mirëkuptimi dhe bashkëpunimi do të jenë me të vërtetë të rëndësishëm. Nga data 22, nga ana tjetër, ju bëni gjithçka që të jeni konkretë, t’i jepni një trup dhe një formë gjithçkaje që keni dëgjuar.

Back to top button
Close
Close