Zodiak

HOROSKOPI JAVOR 23-29 gusht 2021. Çfarë ju rezervojnë yjet për javën e fundit?

DASHI

Një javë mjaft kaotike e fundgushtit për të gjithë ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Venusi në kundërshtim krijon mosmarrëveshje dhe grindje si brenda familjes ashtu edhe brenda rrethit të miqve, duke krijuar kështu një klimë shumë të tensionuar dhe potencialisht të rrezikshme. Kur jeni në vorbullën e emocioneve, pozitiviteti juaj dështon. Hëna do t’ju ​​japë një dorë, duke filluar nga e enjtja. Diskret në fundjavë.

Këshilla e javës: Përgatitini vetes një çaj relaksues bimor dhe lërini provokimet të shterojnë!

Dita me fat: E shtuna.

DEMI

Çfarë parashikon horoskopi javor për ju nga 23 deri më 29 gusht 2021? Një periudhë rimëkëmbjeje pas pushimit të verës që premton të jetë plot ide, falë Merkurit, dhe që do të përballeni me shumë energji dhe entuziasëm, falë kalimit të favorshëm të Marsit. Eshtë koha për t’u përgatitur për pjesën e fundit të vitit, e cila mund të bëhet një periudhë shumë e favorshme nëse dini të përfitoni nga muaji tjetër. Dashuria pak në heshtje, por mos e bëni dramë.

Këshilla e javës: Që nga e marta do të prekni favoret e planetëve me dorën tuaj. Mos vononi të bëni zgjedhje.

Dita me fat: E marta.

BINJAKËT

Ende në valë të alternuara java e fundit të gushtit për të gjithë ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve. Nga njëra anë një Venus i shkëlqyer, dhe për këtë arsye entuziazmi dhe dëshira për të bërë shumë, nga ana tjetër kundërshtimi kokëfortë i Mërkurit që ju vë në provë me surpriza dhe disa të papritura. Mundohuni të mos lejoni që këto pengime të ngadalësojnë aftësinë tuaj për të menduar dhe planifikuar. E shkëlqyer fundja.

Këshilla e javës: Kur ka sfida ju mund të nxirrni më të mirën e vetes. Provojeni!

Dita me fat: E Premtja.

GAFORRJA

Çfarë parashikon horoskopi javor për ju nga 23 deri më 29 gusht 2021? Periudha në pritje të shenjës së Gaforres është ende në rritje. Kur Venusi është në kundërshtim, e gjithë dita juaj fillon në këmbën e gabuar dhe gjëja më e vogël e papritur ju fundos. Eshtë një kohë mjaft e lodhshme dhe në këto momente do të ishte e nevojshme t’i lini gjërat të shkojnë. Mos merrni vendime të nxituara veçanërisht në ditët qendrore, kur edhe Hëna do t’ju ​​kthejë shpinën. Më të relaksuar në fundjavë.

Këshilla e javës: Shfrytëzoni sa më mirë një situatë të keqe.

Dita me fat: E diela.

LUANI

Muaji i mjaltit i Luanit vazhdon me periudhën e ngrohtë të gushtit. Një muaj mjalti, edhe këtë javë, i përforcuar nga Venusi i cili vazhdon t’ju japë një shtytje të fortë dhe një entuziazëm të madh, dhe të dyja nga Hëna! Do të keni disa ditë shumë interesante, madje edhe në punë në mes të periudhës. Kujdes të mos humbni shumë energji.

Këshilla e javës: Vendosni pak dhjamë ta keni kur yjet të jenë më pak të favorshëm.

Dita me fat: E enjtja.

VIRGJERESHA

Nisja e javës do jetë e vështirë për miqtë e Virgjëreshës. Një Hënë shumë armiqësore ju këshillon që të matni me kujdes zgjedhjet dhe hapat tuaj në ditët e para të javës. Për t’ju dhënë mbështetje, do keni në anën tuaj Marsin, gjë që ju bën të qëndrueshëm dhe, nga e enjtja, një pasazh shumë interesant i Mërkurit. Fundjavë relaksi dhe me disa surpriza të mundshme, edhe në fushën sentimentale.

Këshilla e javës: Një rimëkëmbje e tillë nuk është e lehtë, por ju keni fuqinë për ta përballluar.

Dita me fat: E enjtja.

PESHORJA

Pozitive dhe ende nën ndikimin dashamirës të Venusit java që hapet për miqtë e Peshores. Ata që kanë jetuar një histori për një kohë të shkurtër dhe ata që ende nuk kanë gjetur një shpirt binjak janë veçanërisht me fat dhe të puthur nga hiri i planetit të dashurisë. Me këtë shtytje, edhe pengesat e vogla që mund të vendosë një Hënë kapriçioze janë të vogla. Mos merrni vendime në punë të enjten.

Këshilla e javës: Shijoni këtë fund romantik të gushtit dhe mos nxitoni të punoni me orar të plotë!

Dita me fat: E Mërkura.

AKREPI

Çfarë parashikon horoskopi javor për ju nga 23 deri më 29 gusht 2021? Java për të lindurit nën shenjën e Akrepit është gjithashtu shumë pozitive. Nëse Hëna mund të luajë disa teka edhe për ju, dyshja Mërkur-Mars siguron vendosmëri dhe disa lajme që papritmas mund të ndryshojnë rrjedhën e ditës. Në këtë fazë nuk keni shumë kohë dhe vëmendje për dashurinë. Mos u shqetësoni dhe qëndroni të përqendruar në ndjekjen e qëllimeve tuaja.

Këshilla e javës: Keni energji të mjaftueshme për të ngjitur një mal, por ruani forcën tuaj për një shtator shumë interesant.

Dita me fat: E marta.

SHIGJETARI

Një javë rimëkëmbje ajo që mikeshat dhe miqtë e Shigjetarit do të përjetojnë në këtë fund të gushtit. Së fundi, Venusi heq kundërshtimin e tij dhe ky lajm tashmë prodhon një ndryshim të qëndrimit dhe humorit. Ju jeni njerëz që vuani nga një klimë sentimentale jo e qetë, dhe këtë javë më në fund po merrni frymë. Punoni pa lajme të mëdha, vetëm kujdes deri në fund të javës që të mos nervozoheni.

Këshilla e javës: Organizoni një fundjavë ndryshe, një për t’u mbajtur mend.

Dita me fat: E diela.

BRICJAPI

Çfarë jave i pret ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit? Një javë që mund të marrë një kthesë pozitive nëse dini të menaxhoni pakënaqësinë që ju shkakton Venusi dhe në vend të kësaj ju do të shikoni një Hënë veçanërisht dashamirëse ndaj jush. Merrni frymë, merrini ditët ashtu siç vijnë, pa i dhënë shumë peshë disa grindjeve me partnerin. Shumë mirë puna, me dy ditë shumë të favorshme, të hënën dhe të mërkurën.

Këshilla e javës: Buzëqeshni dhe mos iu përgjigjni provokimeve.

Dita me fat: E Mërkura.

UJORI

Çfarë parashikon horoskopi javor për ju nga 23 deri më 29 gusht 2021? Java që pret shenjën e Ujorit është pothuajse e përsosur. Kur Venusi dhe Hëna organizohen siç duhet, rezultati është pothuajse i dukshëm. Fillim shumë pozitiv, edhe në rifillimin e punës, dhe i nxitur nga një ndjenjë optimizmi dhe dëshire për të bërë. Të martën më në fund mund të zgjidhni një pyetje që ju ka munduar për ca kohë. Pak më shumë vëmendje drejt fundjavës, para një fundjave kushtuar tërësisht dashurisë.

Këshilla e javës: Nëse nuk ndiheni në gjendje të vendosni, shtyjeni atë pa probleme.

Dita me fat: E hëna.

PESHQIT

Javë e vështirë për miqtë tanë të shenjës së Peshqve. Për ta bërë periudhën mjaft të lodhshme, një tranzit i pafavorshëm i Marsit, me lodhje dhe nervozizëm të shoqëruar, së bashku me një Hënë që deri të enjten nuk duket e gatshme t’ju favorizojë. Më mirë fundjava, kur Venusi dëshiron t’i japë një dhuratë durimit tuaj dhe aftësisë tuaj për të qenë në gjendje të shikoni përpara.

Këshilla e javës: Mbani nervat dhe mos e lini optimizmin tuaj.

Dita me fat: E Premtja.

Back to top button
Close
Close