Zodiak

HOROSKOPI JAVOR i Paolo Fox, 1-7 Mars 2020

Dashi

Horoskopi javor sinjalizon që Marsi, një planet i energjisë dhe veprimit, arrin në datën 4 në shenjën miqësore të Binjakëve. Do të keni një fillim të komplikuar të muajit, por do të duhet të bëni kujdes që të mos humbni energjinë tuaj, sepse do t’ju duhet gjatë javës tjetër! Pavarësisht nëse jeni beqar apo në një lidhje, mund të ketë risi! Nuk ka asgjë të keqe të jesh romantik … për sa kohë që i mban këmbët në tokë.

Demi

Nëse ju kanë borxh para, tani është koha e mirë për të ecur përpara! Derisa të kërkoni borxhin tuaj, nuk do të ndodhë shumë. Prandaj merrni kurajo dhe qëndroni fort për të drejtat tuaja. E njëjta gjë është e vërtetë në punë: nëse ka merita që duhet të njihen, atëherë është koha të ecni përpara. Një miqësi mund të marrë një kthesë të habitshme. Lëreni veten të rrëmbehet nga ngjarjet, pa u përpjekur t’i kontrolloni ato. Ju do të shihni se si po shkojnë gjërat.

Binjakët

Nga data 4, ju do të merrni një vizitë nga Marsi në shenjë. Eshtë planeti i energjisë, kështu që tani është koha e mirë për të filluar një projekt. Por është gjithashtu një planet agresiv, kështu që kujdes, konfliktet dhe diskutimet janë të mundshme si në punë, në shtëpi dhe në çift. Dashuria mund të jetë në qendër të përparësive tuaja. Me aspektet e duhura të Saturnit, ka të ngjarë të gjeni një farë stabiliteti.

Gaforrja

Horoskopi javor tregon se ka një rënie, dhe sigurisht që nuk do të jeni në formën tuaj më të mirë. Por nuk është edhe aq keq. Nëse pushoni dhe mbi të gjitha qëndroni larg provokimeve dhe konflikteve, shpejt do të rimerrni forcën tuaj. Në dashuri, mos hezitoni të keni përvoja të reja dhe mendoni jashtë kutisë. Ju mund të keni një takim të papritur. Dhe, nëse jeni në një marrëdhënie, pranoni të kënaqni dëshirat e partnerit tuaj. Ata mund t’ju hapin ndjesi të reja.

Luani

Horoskopi javor sinjalizon një rimëkëmbje, por mos mendoni gjithmonë të bëni gjithçka që dini vetëm. Eshtë në interesin tuaj më të mirë të mbështeteni sa më shumë në miqtë dhe kolegët tuaj në punë. Mos harroni kurrë se ka më shumë forcë në unitetin e një grupi, dhe se ju do të jeni më efektiv si ekip sesa vetëm. Partneri juaj mund t’ju ​​bëjë pak skena xhelozie. A priori do të dini mirë si ta qetësoni krizën dhe të qetësoni situatën, por mos përfitoni nga situata!

Virgjëresha

Angazhimet duhet të intensifikohen edhe më shumë, veçanërisht në nivelin profesional. Një afat i rëndësishëm mund të afrohet dhe do të duhet të shtypni gazin për të qenë në kohë. Mos i bëni shumë presion vetes, sipas horoskopit të javës, rrezikoni të mbingarkoheni shumë nga stresi. Në dashuri mbetet një periudhë e mirë, dhe në përgjithësi situata është gjithmonë e favorshme për takimet. Thjesht duhet të keni një shans më të mirë për të dalë.

Peshorja

Horoskopit javor është pozitiv falë Marsit, planetit të energjisë, i cili arrin në mikun e Binjakëve dhe do të zërë një nga zonat më përmbushëse tuajat. Ju mund të rrisni shanset tuaja për sukses, si dhe të fitoni më shumë miratim nga ata që janë pranë jush. Do të jeni shumë të kujdesshëm ndaj njerëzve që doni. Ju do të merrni gjeste të vogla që do t’ju kënaqin shumë.

Akrepi

Nëse kohët e fundit keni pasur një konflikt me dikë të afërt në punë ose në familje, është koha të filloni një proces pajtimi. Mos hezitoni të merrni iniciativën për t’u përpjekur të merreni me situatën. Java premton të jetë e këndshme në një nivel sentimental! Duhet thënë që do të jeni më të sigurt me të tjerët, veçanërisht me partnerin tuaj. Këshilla është ta lini të shkojë, të mbani larg xhelozinë dhe të jetoni kohërat e mira pa ankth dhe pa stres.

Shigjetari

Shkëmbimet tuaja nuk do të jenë të lehta, tensionet janë të mundshme, veçanërisht në vendin e punës. Shqetësimi është se pavare4sisht sa përpiqesh të gjesh një kompromis, nuk do të jetë e mjaftueshme përballë mungesës së besimit nga ana e disave. Tensionet e punës do të krijojnë gjithashtu pakënaqësi në jetën private. Do të keni një humor nostalgjik. Do të keni tendencë të shikoni prapa dhe në disa raste edhe të pendoheni.

Bricjapi

Rrezikon të mbingarkoheni me angazhime dhe të mos dini se kujt t’i drejtoheni! Për të qenë efektivë pa u ndier i stresuar, përpiquni të organizoni veten, të parashikoni ngjarje sa më shumë që të jetë e mundur dhe të shmangni dëshirën të bëni gjithçka vetë me çdo kusht. Në dashuri është më mirë, edhe sepse keni nevojë për mbështetjen e atyre që janë afër jush. Ju do të kënaqeni kur bashkëveproni me të dashurit, veçanërisht me partnerin tuaj. Marrëdhëniet në ditët në vijim do të jenë gjithashtu konfliktuale, për shkak të çështjeve familjare që kanë mbetur pezull për disa kohë.

Ujori

Horoskopi i javës sinjalizon se situata ekonomike ju fton të merrni sa më shumë iniciativa dhe të shtoni kontaktet tuaja. Ekziston një gjendje astrologjike shumë e fortë, suksesi është brenda mundësisë dhe është në interesin tuaj të bëni gjithçka menjëherë. Në dashuri përpiquni të mos jeni shumë kërkues me të dashurit tuaj. Sa më shumë që kërkoni, aq më të frustruar dhe të pakënaqur ka të ngjarë të jeni. Lërini të tjerët të vijnë tek ju dhe gjithçka do të jetë mirë.

Peshqit

Qetësia në familje mund të trazohet nga një lëvizje ose nga dëmtime të vogla që do të gjallërojnë ditët në vijim. Mund të jetë stresuese për disa ditë për të trajtuar gjithçka, por duhet gjetur ngushëllim në faktin se ju bëni përpjekje për t’u përmirësuar! Java premton të jetë interesante për ndjenjat. Partneri juaj mund t’ju ​​surprizojë, dhe nëse jeni beqarë, dashuria me shikim të parë është e mundur.

 

Back to top button
Close
Close