Zodiak

Horoskopi JAVOR i Paolo Fox, 27 shtator – 2 tetor 2021

Dashi 

Jini të duruar deri më 18 tetor pasi Mërkuri, planeti tregtar, fillon një marshim retrograd më 27. Negociatat mund të zgjasin më shumë nga sa pritej. Një mosmarrëveshje e vogël miqësore mund të marrë përmasa të ekzagjeruara. Mos e acaroni situatën, edhe nëse ndiheni të sulmuar. Dhe kini kujdes që fjalët tuaja të mos jenë shumë agresive dhe të përkeqësojnë më tej situatën.

Demi 

Mund të ketë vonesa të vogla ose dështime, dhe disi do të jeni të detyruar t’i menaxhoni ato vetë. Por mos mendoni se mund të zgjidhni gjithçka pa ndihmën e dikujt që sigurisht nuk është i detyruar të improvizojë sepse është profesionist. Ka tensione të vogla në fushën e dashurisë. A është partneri juaj shumë i sertë? Ju keni çdo interes për të vendosur shpejt kufijtë. Mos kini frikë të keni rëndësi. 

Binjakët 

Planeti juaj, Mërkuri, fillon një marshim retrograd më 27. Duket mirë me shenjën tuaj, kjo është koha për të bërë një hap prapa dhe për të menduar për një projekt që e keni shtyrë për një kohë të gjatë. Mundohuni të jeni pak më të menduar me njerëzit që doni. Pavarësisht nëse është partneri juaj apo fëmijët tuaj, të dashurit kanë nevojë për një shfaqje të dashurisë suaj.

Gaforrja

Jeta juaj e përditshme mund të preket nga një lëvizje ose një punë e papritur. Mund të jetë një angazhim i lodhshëm për momentin, por do të jeni shumë të lumtur pas një kohe që keni marrë këtë punë. Mos e stresoni veten shumë. Ju mund të keni ndjenja shumë të forta, duke u ndjerë shumë emocionalë. Për beqarët, një takim është i mundur. Ose kthimi i një personi nga e kaluara.

Luani

Do të jetë një javë dinamike dhe konstruktive, veçanërisht për ata që kanë lindur në fund të korrikut. Sigurisht, njerëzit e afërt do të duhet të jenë të duruar. Por loja ia vlen dhe për këtë nuk do të hezitoni të angazhoheni në maksimum. Dikush pranë jush mund të ketë një qëndrim të pakëndshëm apo edhe poshtërues ndaj jush. Këshillohet që të vendosni pikat mbi i, sa më shpejt të jetë e mundur. Mbroni veten! Virgjëresha 

Horoskopi javor nga e hëna 27 shtator njofton se mund të shqetësoheni për çështjet financiare. Ju do të prireni të mendoni për to disa herë, por ndoshta do të duhet të prisni deri në tetor para se të gjeni një zgjidhje të kënaqshme. Planeti i dashurisë përfundon drejtimin e tij në Akrep. Shkëmbimet familjare do të inkurajohen. Si çift, mos luani duke qenë shumë të hapur, xhelozia mund të marrë epërsi!

Peshorja

Këmbëngulni në idetë tuaja në mënyrë profesionale dhe mos hezitoni të merrni iniciativën. Suksesi është i arritshëm, veçanërisht për ata që kanë punuar në një projekt për ca kohë. Nuk është koha për t’u çlodhur! Ju do të prireni të jeni në kërkesë të madhe në një nivel emocional. Nëse ndonjëherë keni ndjenjën se partneri juaj po largohet, lëreni të bëjë hapin e parë. Dhe gjithçka do të jetë mirë.

Akrepi 

Për horoskopin e javës së ardhshme prania e planetëve të ndryshëm në Peshore do të rrisë intuitën tuaj. Eshtë në interesin tuaj më të mirë të dëgjoni idetë tuaja. Ato do të jenë udhëzuesi juaj më i mirë. Venusi tani është në disonancë me Jupiterin, një planet përforcues. Eshtë e mundur që një mosmarrëveshje me një anëtar të familjes të marrë përmasa të ekzagjeruara, dikush duhet të jetë i moderuar.

Shigjetari 

Një klient ose një epror, mund t’ju kërkojë të rishikoni një punë që keni menduar se e keni përfunduar. Mos u ofendoni dhe mos e merrni keq. Nëse jeni dakord të ripunoni propozimin tuaj, do të keni një ndikim pozitiv në mes të tetorit. Mund të ketë tensione rreth jush. Disa mund të jenë kalimtarë të pafuqishëm të një konflikti familjar. Mos u përfshini.

Bricjapi 

Nëse po grindeni për një pozicion ose një promovim brenda punës tuaj, gjërat mund të zvarriten. A priori, do të duhet të prisni deri më 18 tetor për një përgjigje. Ju shpesh jepni përshtypjen se jeni të qetë dhe të përmbajtur. Por kjo është larg asaj që mendoni. Në realitet, ju po zieni përbrenda. Plus, thonë se jeni zjarr nën akull!

Ujori 

Qielli juaj ndriçohet me kalime të mira, shumë prej jush duhet të jenë në energji shumë pozitive: do të ndiheni më të fortë . Ju do të dëshironi ta bëni punën tuaj, kështu që përfitoni sa më shumë nga kjo energji. Eshtë radha për të marrë disonancën e Venusit e cila është aktualisht në Akrep. Kudo që të jetë, shmangni theksimin e tepërt të ngjarjeve.  Mundohuni t’i vendosni gjërat në perspektivë.

Peshqit 

Mund të keni një lidhje ose krizë financiare për t’u përballur në këtë fund të shtatorit. Mos u shqetësoni nëse nuk mund të gjeni një zgjidhje menjëherë. Le të qetësohet situata. Planeti i dashurisë ju dërgon impulse të shkëlqyera. Nëse takoni dikë që ju pëlqen, provoni një përballje. Mos ikni nga dashuria sepse keni frikë të keni një përvojë të keqe.

Back to top button
Close
Close