Zodiak

Horoskopi JAVOR i Paolo Fox, nga 13-19 shtator 2021

Dashi

Marsi, planeti i energjisë, është guvernatori i planetit tuaj, kështu që rrjedhat e tij janë të rëndësishme për ju. Data 15, kur ai mbërrin në Peshore, do të ketë një luftë dhe ndoshta do të duhet të mbroheni nga dikush. Dhe do të duhet të përpiqeni të mbani një qëndrim diplomatik. Në dashuri mund të keni dyshime. Disa madje mund të jenë të rrënuar nga një lidhje romantike. Një mik mund t’ju japë disa këshilla të mira për të dalë nga një situatë e pakëndshme.

Demi 

Këtë javë keni një qiell që fton për solidaritet. Mundohuni të punoni si ekip dhe të mos veproni vetëm. Do të merrni rezultate më të mira duke bashkuar forcat me kolegët tuaj. Partneri Ose partnerja juaj mund të ketë një qëndrim të largët ndaj jush. Para se të imagjinoni më të keqen për veten tuaj, përpiquni të shihni nëse personi tjetër ka probleme me punën e vet, gjë që do të shpjegonte qëndrimin që mban.

Binjakët 

Horoskopi javor nga e hëna 13 shtator njofton se do të merrni, nga data 15, ndikime dinamike nga Marsi, planeti i veprimit. Prandaj energjitë duhet të jenë pozitive për shenjën tuaj! Ju mund të ndjeni që krahët tuaj rriten. Ndërsa jeni të dashuruar do të keni ndjenjën e të qenit të përfshirë në një rutinë të përditshme. Shkundni jetën tuaj në çift dhe ndërmerrni veprime për të luftuar efektet e mërzisë.

Gaforrja

Për horoskopin javor, nëse planifikoni të lëvizni, tani është koha për të investuar në kërkimin e shtëpisë tuaj. Ju keni mundësinë për të gjetur zgjidhje interesante. Planeti i dashurisë po ju dërgon impulse të kënaqshme me shenjën miqësore të Akrepit. Por disonanca e tij me Saturnin mund të prishë pak gjendjen shpirtërore.

Luani 

Do keni shumë për të bërë dhe jo gjithmonë do të dini kujt t’i drejtoheni. Për të shmangur ndjenjën e mbingarkesës, organizoni dhe jepni përparësi gjërave. Mos u tronditni nga detajet. Marrëdhënia juaj me partnerin tuaj mund të jetë shqetësuese. Ju gjithashtu do t’i bëni vetes pyetje në lidhje me të ardhmen e marrëdhënies tuaj.

Virgjëresha 

Qofshin ato nga ju apo nga të tjerët, gabimet e gjykimit janë të mundshme në ditët në vijim. Eshtë në interesin tuaj më të mirë të jeni të kujdesshëm dhe të ushtroni mendimin tuaj kritik sa më shumë që të jetë e mundur. Në jetën private, mund të zbuloni se kohët e fundit jeni larguar nga një vëlla ose motër. Ritmi juaj i jetës definitivisht ka të bëjë me këtë. Por nuk është vonë për të provuar të ndryshosh kursin!

Peshorja

Planeti i energjisë vjen në shenjën tuaj më 15. Muaji Shtator është një moment kulmor i vitit tuaj astral i cili mund të korrespondojë me fillimin e një aktiviteti të ri. Nëse nuk jeni në konflikt me dikë? Venusi, planeti i dashurisë dhe parave, është me fqinjin tuaj në Akrep. Ai formon një disonancë mjaft kufizuese me Saturnin. Ndoshta nuk jeni ndjerë shumë rehat.

Akrepi 

Nuk është e thënë domosdoshmërisht që jeni në formë të shkëlqyer! Në të vërtetë, Marsi, planeti i energjisë, mbërrin në datën 15 në sektorin tuaj të hijes. Problemet me lodhjen dhe gjumin janë të mundshme. Si emocionalisht ashtu edhe financiarisht, mund të mos ndiheni të sigurt. Disa mund të kenë një temperament xheloz. Ky problem është i vjetër, mbase është koha për ta zgjidhur atë me ndihmën e një profesionisti.

Shigjetari 

Duket se e keni të vështirë të identifikoni qartë qëllimet e të tjerëve. Prandaj, është më mirë të mos merrni vendime të rëndësishme tani. Situata ekonomike ju fton të tërhiqeni dhe të lini të tjerët të vijnë tek ju. Pra, edhe nëse nuk është në temperamentin tuaj, përpiquni të prisni dhe mos ecni shumë larg.

Bricjapi 

Eprori juaj mund t’ju ​​bëjë shumë presion! Nëse mendoni se ai po kërkon shumë ose po e vendos stekën shumë të lartë, mos hezitoni t’ia thoni hapur. Mundohuni të bëni një përpjekje për të menduar jashtë kutisë. Si çift, apo beqarë, do t’ju ​​bëjë mirë të zgjeroni horizontet tuaja dhe të jepni jetë të re në rutinën tuaj të përditshme.

Ujori 

Nga data 15 do të shpërtheni me energji dhe do ta keni të vështirë të qëndroni pa lëvizur. Mos merrni vendime impulsive, mund të pendoheni. Nuk është java më e këndshme e vitit, dikush mund t’ju ​​kritikojë dhe t’ju ​​bëjë të afroheni me veten. Mos bëni asgjë për këtë, shmangni reagimin nëse është e mundur, sepse jo gjithmonë do të jeni në gjendje të vlerësoni pasojat e fjalëve tuaja.

Peshqit 

Horoskopi i javës nga e hëna 13 shtator njofton se Dielli, para jush, ndriçon Neptunin. Një partner profesional mund të ketë një qëndrim që është e vështirë të përcaktohet. Mos hezitoni të kërkoni këshilla nga dikush që i besoni. Planeti i dashurisë qarkullon nga 10 në shenjën miqësore të Akrepit. Ndërsa formon disa aspekte zhgënjyese këtë javë, nuk duhet të ketë shumë ndikim tek ju.

Back to top button
Close
Close