Zodiak

Horoskopi JAVOR i Paolo Fox, nga 20 deri 26 shtator 2021

Dashi

Javën e ardhshme do të jetë radha e Diellit për të hyrë në Peshore më 22 shtator. Ju me siguri do të keni diçka për të negociuar dhe do të duhet pak diplomaci. Jini pajtues dhe shmangni luftimet për pushtet. Ndjenjat tuaja do të kalojnë ulje-ngritje që nuk janë gjithmonë të lehta për t’u kuptuar! Një ditë, do të pushtoheni nga dashuria për të dashurit tuaj. Dhe ditën tjetër, nuk do të duroni dot askënd.

Demi

Rrezikoni të pushtoheni nga angazhimet dhe të mos dini se ku të drejtoheni. Mundohuni të mos qëndroni shumë në detaje dhe mos i bëni shumë presion vetes. Me pak organizim do bëni gjithçka mirë. Në dashuri, atmosfera nuk është e sigurt. Ju madje mund të jeni në prag të ndarjes, nëse ka pasur një krizë për ca kohë. Dhe nëse jeni beqarë, duket se e keni të vështirë të gjeni një pikë takimi.

Binjakët

Jeni në një gjendje dinamike dhe shumë pozitive. Iniciativat tuaja kanë çdo shans për të qenë të suksesshme. Pra, nëse keni një ëndërr, një projekt, ndërmerrni veprime dhe tregohuni të guximshëm, do të arrini atje! Planeti i dashurisë ende zë shenjën e munduar të Akrepit. Disonanca e tij me Uranin e paqëndrueshëm mund t’ju bëjë të ngrini shumë pyetje! Mundohuni të jeni më pak kritikë ndaj atyre që doni.

Gaforrja

Me Diellin që hyn në Peshore më 22 Shtator, familja dhe shtëpia do të jenë përparësia juaj. Ju do të duhet të investoni një pjesë të madhe të energjisë tuaj në zgjidhjen e disa problemeve që lidhen me mjedisin shtëpiak. Por grindjet në familje janë mjaft të zakonshme për të gjithë. Qëndrimi i paqartë i një shoku mund t’ju befasojë dhe destabilizojë! A do të donte ky person të shkonte më tej? Mos u ngutni dhe merrni kohë për të ditur se çfarë dëshironi.

Luani

Shkëmbimet dhe diskutimet javën e ardhshme do të jenë në qendër të vëmendjes. Dhe nuk do të mungojë një bashkëbisedues. Përfitoni sa më shumë nga humori juaj, do të jetë burimi juaj më i mirë për të bindur tjetrin! Në dashuri, megjithatë, situata është gjithmonë e tensionuar. Një problem i vjetër mund të rishfaqet dhe të shkaktojë probleme në jetën tuaj të dashurisë. Sa më shpejt të kuptoni origjinën e tij, aq më shpejt do të shpëtoni prej tij.

Virgjëresha

Qoftë nga ju apo nga të tjerët, gabimet e gjykimit janë të mundshme në ditët në vijim. Eshtë në interesin tuaj më të mirë të jeni të kujdesshëm dhe të ushtroni mendimin tuaj kritik sa më shumë që të jetë e mundur. Ju mund të zbuloni se kohët e fundit jeni larguar nga një vëlla ose motër. Ritmi juaj i jetës definitivisht ka të bëjë me të. Por nuk është vonë për të provuar të ndryshojë situatën.

Peshorja

Dielli mbërrin në shenjën tuaj në datën 22 dhe ndjek nga afër Marsin, planetin e energjisë së veprimit. Do të gjendeni në një gjendje dinamike dhe gazmore. Mos kurseni përpjekjet tuaja, ato do të përfundojnë duke dhënë fryte. Mos prisni që të tjerët t’ju ofrojnë sigurinë emocionale që ju mungon. Kjo jo vetëm që ju vë në një pozicion varësie, por gjithashtu kërkoni shumë nga partneri juaj.

Akrepi

Ekonomia kërkon të bëni një hap prapa dhe të bëni një bilanc të vitit të kaluar. Sidoqoftë, do të jetë më shumë një çështje reflektimi sesa veprimi në ditët në vijim. Planeti i dashurisë vazhdon udhëtimin e tij në shenjën tuaj, duke formuar një disonancë me Uranin e paparashikueshëm. Një ngjarje e papritur mund të vendosë kartat në tryezë: mbase dashuri me shikim të parë?

Shigjetari

Keni një projekt që është zvarritur për javë të tëra? Ka të ngjarë që situata të qetësohet dhe më në fund mund të vazhdoni. Gjithçka do të duket më e lehtë, si në punë ashtu edhe në studime. Nëse mendoni se marrëdhënia juaj po prishet, pse të mos ndryshoni qëndrimin tuaj dhe të mos surprizoni njeriun e dashur? Për sa kohë që ju qëndroni në vend dhe silleni gjithmonë në të njëjtën mënyrë, asgjë e re nuk do të ndodhë.

Bricjapi

Puna do të rezultojë të jetë shumë kërkuese, me praninë e tre planetëve në sektorin tuaj të karrierës! Ju keni një qëllim të rëndësishëm për të arritur dhe tani është koha për të lëvizur dhe për t’u angazhuar. Miqësitë tuaja do të nderohen. Disa mund të takojnë njerëz dhe të krijojnë mundësi të reja. Pranoni ftesat dhe dilni e përfshihuni.

Ujori

Eshtë një javë e ndërlikuar për t’u analizuar, me të mirat dhe të këqijat e veta. Mund të ketë shpresë për përmirësim për një problem që prek marrëdhënien tuaj me të tjerët. Aq sa një ndërlikim në punë mund t’ju ​​bëjë të pasigurt financiarisht. Në dashuri ju duhet ende pak durim! Disonancat pothuajse kanë përfunduar. Nëse keni ngecur këto ditë, gjërat duhet të fillojnë të përmirësohen deri në fund të javës.

Peshqit

Për horoskopin javor do të keni tendencë të mbingarkoheni nga idetë negative. Ju do ta shihni gotën gjysmë të zbrazët, kur situata së cilës i referohet nuk është shumë negative. Mundohuni të keni një qëndrim pak më pozitiv. Venusi formon disonanca destabilizuese për ndjenjat, por disa lajme mund të jenë pozitive. Ata do t’ju trondisin dhe do t’ju detyrojnë të jeni më të vetëdijshëm për gjendjen tuaj.

Back to top button
Close
Close