Zodiak

Horoskopi JAVOR i Paolo Fox: Parashikimet nga 6 deri në 12 dhjetor 2021

Lexoni horoskopin e Paolo Fox për javën nga 6 deri në 12 dhjetor 2021. Cilat do të jenë shenjat më me fat të zodiakut për javën e ardhshme dhe cilat do të testohen?

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, java do të jetë e mirë, edhe nëse do të fillojë me Hënën në disonancë të hënën. Ditët e së martës dhe të mërkurës janë shumë intriguese, si për punën ashtu edhe për dashurinë. Me Diellin, Mërkurin në aspekt të mirë, Jupiterin dhe Saturnin më në fund aktivë, ju duhet të jeni të angazhuar, jo të qëndroni të qetë.

Demi

Java do të fillojë me një Hënë veçanërisht dashamirëse dhe bashkëfajtore. E hëna do jetë një ditë plot vitalitet dhe dëshirë për të dashuruar, për të kaluar kohë me personin që dashuroni. Megjithatë, të mërkurën, Hëna do të jetë në kuadraturë, pranë Jupiterit dhe Saturnit. Nuk do të jetë një ditë e lehtë për t’u përballur: problemet, diskutimet, një farë nervozizmi mund të pushtojë, do të duhet kujdes.

Binjakët

Java do të jetë një kreshendo. Nëse e hëna premton të jetë një ditë interesante, më e mirë se fundjava, e mërkura do të jetë edhe më e mirë dhe më produktive. Dielli dhe Mërkuri do të jenë ende në kundërshtim dhe do t’ju detyrojnë të ruani njëfarë kujdesi ndaj të tjerëve nëse nuk doni të debatoni.

Gaforrja

Siç sugjeron horoskopi i Paolo Fox, do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm që nga e hëna, nëse nuk doni të debatoni me dikë. Hëna do të jetë në opozitë, si Venusi. Kjo do të nënkuptojë përplasje të tjera, polemika të reja në jetën profesionale dhe private. Po kaloni një moment shumë të veçantë në të cilin vini në dyshim shumë gjëra. Bëni kujdes! Ditët e së premtes dhe të shtunës janë më të mira.

Luani

Do të jetë një javë shumë stimuluese, plot ide dhe kreativitet falë Diellit dhe Mërkurit në një aspekt të favorshëm. E diela 12 Dhjetor premton të jetë një ditë e rëndësishme për dashurinë, marrëdhëniet, takimet. Të martën dhe të mërkurën, përkundrazi, do të duhet të bëni kujdes të jashtëzakonshëm, sepse agjitacioni do të jetë i madh. Shpenzime të mundshme të papritura.

Virgjëresha

Java do jetë mjaft e ngarkuar. Edhe nëse nuk do të keni ndonjë problem të madh, do të keni vështirësi për të zgjidhur një problem të vogël praktik. Ndoshta një person do të luftojë kundër jush. E premtja dhe e shtuna ditët më të trazuara, për shkak të një Hëne në kundërshtim: jini shumë të kujdesshëm! Edhe në dashuri duhet të shmangni kritikat.

Peshorja

Sipas parashikimeve të Paolo Fox java juaj do të fillojë në një mënyrë interesante, shumë më mirë se ajo e kaluara. Edhe nëse të hënën, Hëna dhe Venusi do të jenë përballë, do të filloni të gjeni guxim dhe vetëbesim. E mërkura premton të jetë një ditë fuqie të madhe në të cilën do të mund të përballeni me sqarime të rëndësishme, të hapeni me dikë. Në dashuri do të duhet ende shumë maturi, veçanërisht nëse historia juaj sapo ka filluar.

Akrepi

E hëna do jetë një ditë mjaft interesante, e shoqëruar nga Hëna dhe Venusi në pamje të mirë. Lajm i shkëlqyer për dashurinë, për ata që duan të rikuperohen edhe në nivel emocional dhe fizik. Që të martën, megjithatë, pak acarim mund të rikthehet, për shkak të tranzitit të ri hënor. Do të jetë e nevojshme të tregoheni të kujdesshëm, për të shmangur ringjalljen e së kaluarës. Vazhdoni me besim: gjërat, pak nga pak, do të marrin një kthesë më të mirë.

Shigjetari

Java do jetë shumë intriguese, nga çdo këndvështrim. Nga ana tjetër do të keni sërish Diellin, Mërkurin në shenjë, Jupiterin dhe Saturnin në aspekt të favorshëm. Ditët do mund t’i përballoni me më shumë entuziazëm dhe qetësi. Mundësi të mira edhe në dashuri, sidomos të dielën e ardhshme, kur hëna do të jetë tek Dashi. Përfitoni prej kësaj! Gjithashtu shumë e vlefshme edhe e mërkura.

Bricjapi

Siç parashikohet nga horoskopi i Paolo Fox, java do të fillojë në një mënyrë disi të vrullshme dhe të shqetësuar. Të hënën do të ketë shumë për të bërë dhe nervozizmi mund të pushtojë. Duhet të ndaleni dhe të mendoni për faktin se do të ishte më mirë të përballeni me më pak angazhime, por në një mënyrë më të mirë dhe më të qetë. Mos e mbingarkoni veten me shumë gjëra! Në ditët në vijim, ndoshta të mërkurën ose të dielën, mund të përjetoni momente shqetësimi.

Ujori

E hëna është një ditë interesante, në të cilën nuk do të ketë mungesë burimesh. Ju keni nevojë të madhe për të tani, sepse jeni duke u përballur me ndryshime rrënjësore në jetën tuaj, ndoshta në punën tuaj, dhe kjo nuk është gjithmonë e lehtë. Të mërkurën Hëna do të jetë në qiellin tuaj dhe do të përforcojë emocionalitetin: mund të ndiheni më të shqetësuar seç duhet. Bëni kujdes! E diel stimuluese.

Peshqit

Java do të jetë mjaft emocionuese dhe do t’ju lejojë të mbillni për muajt e ardhshëm. Mos u ndalni, edhe nëse Dielli dhe Mërkuri do t’ju vënë në telashe. Muaj të rikuperimit të rëndësishëm ju presin, nga çdo këndvështrim, por duhet të filloni të mbillni. Ditët më të mira: e premtja dhe e shtuna kur Hëna ndriçon qiellin tuaj. Dashuria është shumë premtuese!

Back to top button
Close
Close