Zodiak

HOROSKOPI MUJOR / Parashikimi i QERSHORIT sipas Paolo Fox

Dashi

Fillimi i qershorit nuk është shumë fitimprurës. Nga data 11, megjithatë, prania e Marsit në shenjën e Luanit do të sjellë përsëri ekuilibrin. Në datat 14 dhe 15, ju gjithashtu mund të bëni kërkesa, në sajë të favorit të Hënës. Eshtë një muaj vendimesh, programesh dhe ndryshimesh të kursit. Mos kini frikë të ndiqni instinktet tuaja. Ju do të ndjeni nevojën për të përjetuar emocione të reja.

Demi

Paolo Fox ju këshillon të përfitoni nga prania e Jupiterit. Fund i mirë i muajit me lajmet që pritet të vijnë. Por në përgjithësi këtë muaj ka ende shumë entuziazëm. Jini të qetë dhe të kujdesshëm nëse nuk doni të hasni në siklete të qarkullimit të gjakut ose të frymëmarrjes. Nga ana tjetër, çiftet e qëndrueshme mund të përpiqen të zgjerojnë familjen. Ata që duan një fëmijë, në fakt, do të kenë Jupiterin në pamje të mirë që sjell pjellori. Zemrat e vetmuara do të kenë praninë e Venusit në krah.

Binjakët

Horoskopi për qershorin 2021 ju këshillon të mos bëni asnjë lëvizje të rrezikshme në lidhje me blerjet dhe shitjet. Sidoqoftë, periudha e gjatë e krizës ju ka gjunjëzuar. Prandaj, edhe nëse do të ketë fitime më të mira, së pari duhet të ekuilibrohen borxhet e prapambetura. Paolo Fox parashikon që pozicioni juaj profesional do të përmirësohet, por stabiliteti i dëshiruar do të vijë në planin afatgjatë.

Gaforrja

Fillon një periudhë rinovimi. Pas muajsh, madje dhe vitesh, të kaluara në një mënyrë statike, fillon për ju një fazë e shkëlqyer e transformimit emocional, personal dhe profesional. Eshtë koha për revansh. Ju do të keni një qiell shumë të favorshëm në çështjet e zemrës dhe për këtë arsye do të shijoni situata stimuluese. Në veçanti, fundjava nga data 11 në 13.

Luani

Horoskopi i Luanit për qershorin 2021 parashikon pakënaqësi. Ju nuk ndiheni plotësisht të kënaqur me situatat e punës. Kriza nuk ju ka kursyer dhe do të duhet të punoni shumë për të rifituar kohën dhe paratë e humbura. Në dashuri, Saturni ju jep ankthe dhe Marsi ju transporton drejt sensualitetit. Të dashur miq të shenjës, Paolo Fox ju këshillon të dëgjoni zemrën tuaj.

Virgjëresha

Pavendosmëritë e vërteta fillojnë nga ju dhe jo nga kundërshtimi i qiellit. Me Diellin disonant dhe Mërkurin gjithashtu, menaxhoni mirë shpenzimet tuaja. Kujdes në dashuri. Nëse nga njëra anë do të keni favorin e Venusit dhe Marsit, me një stabilitet të caktuar sentimental, nga ana tjetër, dora e Jupiterit përkundrazi do të shkaktojë jo pak tensione. Problemi i vërtetë, në fakt, është mospërputhja juaj me partnerin.

Peshorja

Ruani qetësinë sidomos në datat 18 deri në 25. Por edhe të Premten, datë 11 një debat i fortë mund të dëmtojë imazhin tuaj. Për më tepër, për shkak të ndikimit të Marsit, ata që punojnë do të kenë pak autonomi dhe burime. Qershori nuk do të jetë një muaj i favorshëm për dashurinë. Në fakt, ju do të keni situata tensionesh dhe pakënaqësie. Ka ardhur koha të sqaroni zemrat tuaja.

Akrepi

Vjen një kohë shumë e rëndësishme për të ardhmen tuaj profesionale. Ju jeni në podium këtë muaj falë një tranziti vërtet pozitiv të Jupiterit! Propozimet dhe marrëveshjet e reja do të vijnë në këtë pjesë të dytë të vitit dhe gjithashtu do të vlerësohen për vitin 2022. Shkurt, ky nuk është një ndryshim i menjëhershëm i favorshëm, por do të hapë rrugën tuaj për muajt e ardhshëm. Falë favorit të Venusit, çdo lloj marrëdhënie që përjetoni do të priret për bashkëpunim.

Shigjetari

Fillimi i muajit do të jetë i trazuar. Nga data 11, megjithatë, do të fillojë një tranzit i favorshëm i Marsit dhe nga data 14 edhe Hëna do të bashkohet. Pra, mos u frikësoni. Kushtojini vëmendje financave tuaja. Qershori do të fillojë në një mënyrë kaotike edhe për dashurinë, kështu që është më mirë të bëni hapa të vegjël. Zemrat e vetmuara që hapen për njohje të reja nuk do të rrëmbehen plotësisht emocionalisht. Për çiftet e qëndrueshme, parashikohen grindje.

Bricjapi

Horoskopi për qershorin 2021 ju tregon një periudhë themelore për punën. Falë ndikimit të Jupiterit ende aktiv në shenjën e Peshqve, më në fund mund të vendosni fatin tuaj profesional. Ata prej jush që presin ndonjë rezultat ligjor ose burokratik do të kenë një lajm të mirë. Për miqtë beqarë, kjo është një kohë flirtimi. Prandaj, nëse krijoni njohje të reja, mos u lidhni shumë në nivelin sentimental nëse nuk jeni vërtet të bindur.

Ujori

Qershori 2021 premton të jetë i trazuar. Kujdes për datat 14 dhe 15. Nuk do të jetë gjithashtu një kohë e mirë për blerje, marrëveshje dhe koleksione monetare. Sidoqoftë, ëndrrat dhe dëshirat tuaja bien ndesh me buxhetin tuaj. Kontaktoni njerëz kompetentë për çështje ligjore. Vitet e kaluara ju kanë ndryshuar thellësisht. Nëse partneri nuk e pranon këtë metamorfozë, do të ishte me vend të flisni dhe të kuptoni.

Peshqit

Kohë e mirë për ata që kërkojnë punën e tyre të parë ose për ata që duan stabilitet. Qielli është gjithashtu i favorshëm për zgjidhjen e çështjeve të pazgjidhura ligjore. Për më tepër, ata që administrojnë deklaratat e tyre financiare në mënyrë adekuate do të mbështeten në arritjen e një marrëveshjeje. Në dashuri, çiftet që kanë kapërcyer kohë të vështira do të gjejnë ekuilibrin e tyre dhe do të rizbulojnë veten më të fortë se më parë. Për zemrat e vetmuara, prania e Venusit në shenjë do t’ju japë emocione të forta.

Back to top button
Close
Close