Zodiak

Midis projekteve dhe shpresave, besimi merr hov. Horoskopi 2022 për DEMIN

Fillimi i vitit me Jupiterin në favor është i paçmuar! Do të thotë të jeni në gjendje të mbështeteni në besim më të madh, në aftësinë për të imagjinuar një të ardhme ndryshe, mbi të gjitha në dëshirën për të vepruar për ta bërë këtë të ardhme vërtet të mirë.

Sigurisht, midis Saturnit kundër dhe Uranit në Dem, ju keni parë, dhe ndoshta do të shihni akoma, nga të gjitha, veçanërisht nëse keni lindur në dhjetëditëshin e parë ose fillimi i të dytit.

Por këtë vit do të dëshironi të ndryshoni letrat në tavolinë, t’i jepni vetes mundësi të paprecedenta, të lini veten të udhëhiqeni nga emocionet dhe madje edhe një majë çmendurie krijuese.

Qoftë tek familja, dashuria apo puna, hapni rrugën për shpresë dhe mos kini frikë të filloni projekte të reja: Qielli ju mbështet. Do ketë ngjarje të paparashikuara, pengesa, vështirësi, por me pak vetëbesim dhe pa hequr dorë kurrë nga shpresa do ia dilni.

Parashikimet 2022 i DEMIT – Dashuri për beqarët

Beqarët e Shenjës së Demit i presin lajme të mëdha! Nëse po pyesni se si do të jetë dashuria në vitin 2022, nëse ëndërroni të takoni shpirtin tuaj binjak, përgatituni të përjetoni ditë të mrekullueshme. Jupiteri dhe Neptuni tek Peshqit, plus Plutoni në Bricjap dhe Urani tek Demi do të jenë udhëzuesit e situatave të reja.

Ju mund të zgjeroni rrethin e miqësive tuaja, madje edhe vetëm në mediat sociale, ose të rrisni numrin e aktiviteteve tuaja jashtë shtëpisë, gjë që do t’ju lejojë të njihni më shumë njerëz dhe për rrjedhojë të rrisni mundësitë tuaja për t’u gjetur ballë për ballë me personin e duhur.

Sidoqoftë, pse të mos përpiqeni ta prishni këtë koncept të personit të duhur? Nuk është se duhet të vraponi pas njerëzve që nuk ju pëlqejnë ose kanë mendime dhe stile jetese të kundërta me tuajat. Por thjesht duke kuptuar se tërheqja ka arsye të mjaftueshme në vetvete për të vazhduar.

Pranoni që mund të jeni të intriguar nga njerëz të tjerë përveç jush. Dhe kuptoni që asnjë lidhje nuk lind perfekte dhe e plotë, por çdo çift duhet të angazhohet për t’u rritur së bashku dhe për të bërë që marrëdhënia e tyre të rritet së bashku. Me pak fjalë, ne edukojmë njëri-tjetrin, mësojmë të respektojmë njëri-tjetrin dhe ndryshojmë. Kjo nuk do të thotë se duhet të përfshiheni në histori të ndërlikuara, në të cilat shpresoni të ndryshoni plotësisht partnerin.

Ju do të përjetoni një sezon magjik në janar deri në fillim të marsit. Pastaj, përsëri midis mesit të prillit dhe majit, në zemër të verës, midis gushtit dhe shtatorit dhe përsëri midis fundit të nëntorit dhe gjithë dhjetorit.  

Demi – Dashuria për ata që janë në çift

Familja dhe puna, shtëpia dhe ngjarjet e paparashikuara, ja nyjet për t’u zgjidhur që do të shqetësojnë çiftet, ata që jetojnë së bashku, por edhe ata të sapoformuar por që kërkojnë stabilitet. Në fakt, marrëdhëniet që do të mbeten brenda kufijve të një flirti pasionant, pa kërkuar angazhime të mëtejshme, paradoksalisht mund të jenë më me fat dhe më të lumtur të 2022-shit.

Sepse kjo klimë e paparashikueshme do t’u sjellë emocione dhe do t’u ofrojë mundësinë e improvizimit, sepse në mungesë të detyrimeve dhe detyrave, do të mund të reagoni me elasticitet më të madh. Me pak fjalë, është gjëja më e mirë në botë të kesh një familje, por përfshin edhe përgjegjësi, veçanërisht ato ekonomike. Megjithatë, Demi është një shenjë që ka lindur tashmë e aftë për të përballuar angazhimet dhe detyrat pa probleme.

Megjithatë, për të udhëhequr zgjedhjet tuaja, do të jetë dashuria, ndjenja e aftë për t’u bërë krahë edhe atyre më materialistë dhe më me këmbë në tokë. Në zemrat tuaja, shumë projekte, të cilat Jupiteri tek Peshqit deri në maj dhe nga fundi i tetorit deri në fund të dhjetorit, do të kujdeset për t’ju ndihmuar të gjeni një mënyrë për t’i realizuar.

Ka shumë shpresa këtë vit, ndoshta më shumë se në 2021: ju shpresoni të përjetoni një vit më të qetë, por me Uranin në Dem do të duhet të mësoheni të merrni parasysh ndryshimet pothuajse të vazhdueshme ose, në çdo rast, të pakta, por vërtet befasuese.

Në janar Plutonit në Bricjap do t’i bashkohet Venusi në Bricjap, i ndjekur nga Marsi në fund të muajit. Këto tranzite të rëndësishme, intensive dhe pasionante ju këshillojnë të lini pasionin në zemrën tuaj të shfaqet, pa u frenuar dhe pa frikë.

Bashkimi juaj mund të marrë një nxitje të jashtëzakonshme dhe të kthehet në drejtime të kënaqshme. Do të ishte një mënyrë e shkëlqyer për të nisur vitin: mos e humbisni këtë mundësi.

Deri në fillim të marsit do të jeni mirë, më pas mes fillimit të marsit dhe pjesës së parë të prillit do të duhet të merreni me një nyjë për të zgjidhur. Kjo mund të jetë periudha më pak e qëndrueshme, por pasi të mbarojë duket se muajt në vijim do të përfshijnë më pak probleme, ose në çdo rast do të mund të përballen me qetësi më të madhe.

Karriera dhe puna në 2022

Ky 2022 do t’ju ofrojë perspektiva më konkrete se sa ka bërë viti 2021. Mbi të gjitha do t’ju ndihmojë të riktheheni në kontakt me shpresat dhe ambiciet tuaja, të cilat përfunduan jo mirë, për shkak të precedentëve të paparashikuar. Saturni do të qëndrojë përsëri në Ujor këtë vit, por ju do të keni një ndihmë solide, përrallore nga Jupiteri te Peshqit, e cila do t’ju ndihmojë të keni besim më të madh në veten tuaj dhe në aftësitë tuaja.

Mos e nënvlerësoni fuqinë e besimit dhe shpresës: të menduarit pozitiv nuk është thjesht një legjendë urbane e epokës së re, sepse në nivel psikologjik shkakton hapje, relaksim, të gjitha kushtet që ndihmojnë për të reflektuar më mirë, për t’u dukur më mirë dhe për të kapur mundësitë më të mira.

Nëse jeni të mbyllur dhe i kujdesshëm, treni kalon pranë jush, por ju nuk hipni në të nga frika ose nuk e shihni fare. Me pak fjalë, vini bast dhe jini të guximshëm, të guximshëm, në kohë. Ndoshta mundësia juaj do të shfaqet menjëherë, në muajt e parë të vitit.

Gjithashtu mbani një sy në periudhën midis prillit dhe majit, e shkëlqyer për fillimin e bashkëpunimeve të reja, zhvillimin e një projekti ose gjetjen e bashkëpunëtorit të duhur. Pikat tuaja të forta, tani, por edhe gjatë gjithë vitit, do të jenë kreativiteti dhe ndjeshmëria: do të jeni në gjendje të merrni me mend nevojat e bashkëbiseduesit tuaj profesionist, të kënaqni klientët tuaj dhe kjo do t’ju lejojë të nisni biznesin tuaj. Saturni kërcënon gjithmonë ngjarje të papritura (kujdes midis marsit dhe mesit të prillit, midis korrikut dhe gushtit dhe midis fundit të tetorit dhe nëntorit).

Paratë për shenjën e Demit

Ky 2022 premton mirë për xhepin tuaj. Jupiteri tek Peshqit mund t’ju japë mundësi të shkëlqyera, të vlefshme si nëse duhet të përfundoni një blerje të rëndësishme (dhe për këtë arsye të gjeni një mënyrë për të kursyer), dhe të vlefshme nëse doni të përfundoni një investim të caktuar.

Me siguri, do të dini si t’i trajtoni kursimet tuaja, nëse jeni ndër kategoritë me fat të atyre që arrijnë të lënë mënjanë një vezë në fole, ose nëse keni marrë të ardhura të papritura (si trashëgimia, një dalje e mirë, një fitore, për shembull). Mund të gjeni edhe likuiditet shtesë për shkak të një shpenzimi fiks që nuk e keni më (financim, hipotekë, por edhe lënien e duhanit ose shpërdorimin e kapitalit për këpucë dhe kozmetikë).

Me pak fjalë, cilado qoftë arsyeja, duket se llogaria juaj rrjedhëse mund të jetë në gjendje të shkëlqyer shëndetësore. Dhe nëse e gjeni veten një pasqyrë llogarie me zero të ulura, kjo do të jetë për një arsye të mirë, siç është blerja e një prone.

Numrat dhe periudhat me fat

2022 duket si një nga ato periudha të veçanta, në të cilat mund të mbështeteni në favoret e fatit. Pra, jini të sigurt, por mbani mend gjithmonë se mjafton të fitoni bastin minimal, në të vërtetë, ata që e ekzagjerojnë me perëndeshën e fatit duket se rezervojnë një trajtim të keq, me para të shpërdoruara dhe të pa rikuperuara.

Cilat janë kohët më të mira? Ndërmjet janarit dhe 6 marsit; ndërmjet 6 prillit dhe 2 majit, dhjetor. Disa ditë po: 21, 22, 25, 26, 27, 30 prill; 1 dhe 2 maj. Një dhuratë për ditëlindje, praktikisht!

Numrat me fat: 1, 13, 20, 54, 90.

Back to top button
Close
Close