Zodiak

Të heqin dorë? Kurrë! Këto shenja HOROSKOPI janë më punëtoret dhe këmbëngulësit!

Asgjë dhe askush nuk mund të qëndrojë mes këtyre njerëzve dhe qëllimeve të tyre.

Dashi

Të lindurit e Dashit, megjithë reputacionin e tyre si tipa eksplozivë, janë dashamirës të planeve të mëdha kur bëhet fjalë për qëllime të veçanta personale, kështu që ata e urrejnë ndjenjën e kufizimit nga rrethanat ose njerëzit e tjerë!

Këmbëngulës deri në fund, Dashi ia kushton pikën e fundit të djersës asaj që do, edhe nëse kjo do të thotë të përfundojë plotësisht i rraskapitur dhe madje të mos ia dalë. Dashi është i frustruar nga rrëzimet, por të paktën i pëlqen të shikojë prapa dhe të dijë se ka dhënë gjithçka.

Ndërsa disa qetësohen, Dashi gjithmonë mendon për hapin tjetër! Kjo veçori e transformon këtë person në një person që është shumë besnik ndaj asaj që ai ose ajo beson që në fillim, i aftë të merret me gjithçka dhe me këdo nëse është e nevojshme.

Demi

Dembelë?  Këto stereotipa të Demit atribuohen vetëm nga ata që nuk kanë parë kurrë njerëz të kësaj shenje kokëfortë për asgjë. E njëjta ndjenjë e kërkimit të sigurisë dhe të mirave në jetë është ajo që e shtyn Demin të mos heqë dorë nga ajo që do!

Këmbëngulja e tij intensive është pikërisht për të siguruar paqen e mendjes për të tjerët. Të qetë dhe analizues, edhe nëse gjithçka duket se po shkon keq, Demi nuk u dëshpërohet pa arsye! Ata gjithashtu i besojnë potencialit të tyre, edhe nëse rrethanat nuk i favorizojnë.

Për mirë apo për keq, Demi ka kaluar disa situata ku është nënvlerësuar. Një gabim, pasi shpirti i tyre luftarak i bën gjithmonë të rishfaqen si feniks, gati për betejën e radhës!

Akrepi

Zjarri për të cilin njihen Akrepat nuk funksionon vetëm brenda katër mureve! Është kjo energji e të dëshiruarit gjithnjë e më shumë që i bën ata njerëz kaq këmbëngulës. Një person Akrep beson se është i denjë për aspiratat që ka dhe e di që vendi i tij në Diell është i ruajtur, gjithçka që duhet të bëjë është të bëjë përpjekje për ta arritur atë.

Në momentet e krizës, akrepat mund të lëvizin katër erërat, duke mallkuar Universin dhe të gjithë të tjerët për dështimin e tyre, por menjëherë ata kthehen në luftë! Të pasionuar deri në ekstrem, Akrepat e vendosin gjithë pasionin e tyre për jetën në betejat me të cilat përballen ditë pas dite.

Bricjapi

Ata kurrë nuk e këndojnë fitoren para kohe! Bricjapët e dinë se lufta është e pamëshirshme, por ndryshe nga shenjat e tjera, aftësia e tyre e mprehtë për të përvetësuar dhe intuita e përhershme i lejon të dinë kohën e duhur për të vepruar dhe për t’u tërhequr.

Sigurisht që nuk janë adhuruesit më të mëdhenj të heqjes dorë, por të lindurit në shenjën e Bricjapit e dinë kohën e duhur për të investuar qëndrueshmërinë e tyre në projekte të tjera, edhe sepse mendjet e tyre janë gjithmonë plot me projekte të reja.

Strategjik deri në ekstrem, Bricjapi lufton edhe kur ka ende shanse për të fituar!

Back to top button
Close
Close