Zodiak

Cili është mëkati kapital i shenjës tënde të Horoskopit?

Më poshtë janë mëkatet kapitale që çdo shenjë ka gjasa të bëjë, në bazë të karakteristikave të saj astrologjike.

Dashi

Dashi është i prirur të kryejë mëkatin kryesor zemërimin. Megjithëse duket i qetë dhe i ekuilibruar, ndikimi luftarak i Marsit, planeti i tij dominues e bën atë të ketë momente zemërimi të pakontrolluar.

Demi

Demi, siç nuk mund të jetë, ndikohet nga mëkati i “nepsit”. Mund të themi se sytë janë më të mëdhenj se stomaku dhe kurrë nuk janë të kënaqur, nëse ai nuk gëlltit deri copën e fundit të ushqimit, me një kënaqësi të papërshkrueshme.

Binjakët

Të lindurit e shenjës së Binjakëve janë gjithmonë të “infektuar” me mëkatin e epshit. Meqë ata nuk duan të jenë vetëm dhe janë shumë sensualë, ndonjëherë nuk i kontrollojnë instinktet e tyre primare dhe kënaqen në marrëdhënie të ndryshme të njëkohshme.

Gaforrja

Të lindurit në shenjën e Gaforres, gjithashtu në mënyrë kontradiktore, shoqërohen me mëkatin e krenarisë. Duke qenë shumë të ndjeshme ndaj plagëve dhe tradhtive, ata mbyllen në vetvete duke u shfaqur të paarritshëm.

Luani

Luani, i fortë dhe solar, padyshim i dorëzohet mëkatit kryesor të Përtacisë! Megjithëse është shumë magjepsës, nuk heziton të imponojë vetveten dhe madje të degradojë ata që janë përreth tij.

Virgjëresha

Virgjëreshat janë njerëz të shkëlqyer, por ata janë të prirur, për shkak të natyrës së tyre racionale, që të kenë mëkatin kapital të lakmisë. Ata marrin shumë seriozisht punën e tyre, përpjekjet e tyre, financat e tyre dhe, me lakmi, ata nuk mund ta ndajnë këtë me askënd, duke u bërë akumulues.

Peshorja

Peshorja, gjithashtu shumë vanitozë, gjithmonë është e joshur nga mëkatet kapitale të Krenarisë dhe Epshit. Burri i Peshores ka një prirje të mendojë se është superior ndaj njerëzve të tjerë dhe në këtë drejtim ai është shumë krenar, edhe pse e fsheh me shumë lezet.

Akrepi

Akrepat gjithashtu mund të konsiderohen mëkatarë kapitalë të lakmisë. Kjo është arsyeja pse në aspektin seksual, duke qenë se janë shumë joshëse dhe të zjarrtë, ata duan të bëjnë për vete shumë njerëz, sepse ata janë gjithashtu manipulues dhe mendojnë se energjia seksuale është një formë pushteti.

Shigjetari

Të lindurit në shenjën e Shigjetarit janë të guximshëm dhe shumë të nxehtë në mbrojtjen e parimeve të veeta. Prandaj, nëse kundërshtohen, shfaqet mëkati kryesor i zemërimit me zjarr të madh, duke sulmuar gjithçka dhe gjithkënd.

Bricjapi

Të lindurit e shenjës së Bricjapit kanë një personalitet të fortë dhe një ambicie të madhe. Kjo i bën ata të ndjeshëm ndaj mëkatit të Lakmisë, aleate e koprracisë. Domethënë, ata duan gjithçka për vete dhe nuk dinë të ndajnë diamantët e tyre dhe lavditë e tyre.

Ujori

Ujori është qenia e risive dhe është shenjë shumë komunikuese dhe inteligjente. Prandaj, Krenaria dhe Vaniteti jetojnë brenda tij, sepse ai ka një vizion futurist dhe ndryshe nga shumica e njerëzve, ai e kupton se është i privilegjuar dhe abuzon me aftësinë e tij intelektuale, shpesh për ta poshtëruar tjetrin.

Peshqit

Peshqit konsiderohen mëkatarë të pashpresë. Për shkak se janë ëndërrues dhe pasionantë, vazhdimisht kërkojnë shumë njerëz që të kënaqin idealet e tyre romantike. Prandaj, ai përdor të gjithë sensualitetin e tij dhe përpiqet, në kënaqësinë e kënaqësive të mishit, të gjejë një zë për ndjenjat e veta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close
Close