Bota

Darkë e përbashkët Hollande, Merkel, Schultz. Ministri grek afron udhëtimin për Paris

Informal Dinner Hollande, Merkel, Schulz

Darkë informale dje në mbrëmje në Strasburg mes kancelares gjermane Angela Merkel, presidentit francez Francois Hollande dhe presidentit të Parlamentit Europian, Martin Schulz. Tema e takimit mes të treve ka qenë borxhi grek. Në vijim të këtyre bisedimeve – sipas burimeve nga Greqia –  sipas burimeve të qeverisë – ministri i financave, Varoufakis ka afruar me një ditë vizitën e tij në Paris që ishte parashikuar për të hënën. Takimi me kolegun Sapin do të zhvillohet të dielën pasdite.

Leave a Reply

Back to top button