Personazhe

Do të dalin në ankand më shumë se 100 foto të Madonës nudo

Dalin në ankand foto të Madonna Louise Veronica Ciccone në moshën 18 vjeçare që nuk kanë dalë kurrë më parë. Shtëpia që i nxorri është Gotta Have Rock and Roll, dhe sigurojnë se janë më të hershmet nga fotot nudo që ka pasë bërë diva. Cikli i fotove është realizuar nga Instituti Botëror i Arteve Krijuese të Amerikës dhe i përkasin epokës, kur Madona kërkonte një dritare që të bëhej e njohur në botën e muzikës. Janë fotografi nga më të guximshmet e kohës ku është komplet nudo që buzëqesh dhe që janë fotografuar ndërkohë që ishte studente dhe jetonte në Ann Arbor. Shihet në poza të balerinës, në imazhe që shpalos karakterin e saj para kamerës pa komplekse. / Bota.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close