Bota

E gjitha në ar, bota e Donald Trampit

 

Është Mbreti Mida i politikës amerikane. Dhe tashmë, në garën për në Shtëpinë e Bardhë, përgatitet të përballet me një grua. Pikërisht ai që në fakt mbi gratë, madje bjondet, di shumë…

Screen Shot 2016-05-21 at 10.17.53

Në SHBA dikush e shpreh me ironi. “Ju mungoj që tani?”- lexohet në bluzat me fytyrën e stampuar të ish-presidentit Xhorxh Ë. Bush, të nxjerra në shitje në dyqanet e suvenirëve (nëse doni edhe ju mund ta porosisni në Amazon). Në fakt, ka shumë pak për të qeshur. Sepse Donald Trampi, kandidati presidencial më i pamundur i të gjitha kohërave, ekstremisti që “nuk do të votohej kurrë, dhe s’do të mbërrinte dot në fund të paraprakeve”, tani në fund ia doli dhe është seriozisht kandidati republikan në garë për në Shtëpinë e Bardhë.

Në fakt, pas humbjes poshtëruese në Indiana, Ted Kruzi, i fundmi nga kundërshtarët e tij, u tërhoq me bisht ndër shalë, duke ia lënë fushën e lirë. E pra do të jetë ai, pasunari ksenofobik dhe seksist, që do të përballet me Hilari Klintonin për Zyrën Ovale (me gjithçka që ka përreth). Kush nuk ka ndërmend ta votojë …

[real3dflipbook id=”1137″]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close