Covid19Covid19 lajme nga bota

Greqia paralajmëron se është e gatshme të rivendosë kufizimet ndaj Covid 19

Autoritetet Greke thonë se janë të gatshëm të ri-vendosin kufizimet për qytetarët dhe ata të cilët zgjedhin të udhëtojnë nga java e ardhshme, duke paralajmëruar se udhëzimet e sigurisë për koronavirusin shpesh po injorohen.

Stelios Petsas, zëdhënësi i qeverisë, tha se autoritetet ishin “të vendosura për të mbrojtur shumicën nga pak joserioze”, duke shtuar se qeveria ka të ngjarë të njoftojë kufizime të reja nëse do të duhej të hënën./bota.al

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close