Sport

Guardiola: Ja pse na duhen mbi 11 lojtarë


Traineri i Manchester City, Pep Guardiola beson se forca e skuadrës së tij do të jetë kritike në Premier League këtë sezon dhe u ka bërë thirrje lojtarëve që të kuptojnë se atij do i duhet të bëjë rotacion në skuadër.
Ai tha: “Shpresoj që ata ta kuptojnë se klubet e mëdhenj nuk mund të kenë 11 lojtarë, kështu që duhet të konkurojnë me njëri tjetrin.
“Në këtë lloj niveli në Premier League, ata që janë lojtari 12, 13 apo 14 në lojë janë shumë të rëndësishëm.


Kur ndeshja është në 15 apo 20 minutat e fundit, kundërshtari është i lodhur, mund të fusim në lojë lojtarë dinamikë. Mund të fitojmë ndeshjet në minutat e fundit”./bota.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close