Zodiak Ditor

Horoskopi DITOR për të mërkurën, 29 shtator 2021

Dashi (shenjë zjarri) 21 Mars-20 Prill

Do të ndiheni kreativë dhe gati për t’i bërë gjërat këtë të mërkurë. Sidoqoftë, një frikë shumë e vërtetë nga ajo që të tjerët do të mendojnë dhe thonë mund të të pengojë. Ju duhet të kuptoni se qëndrimi i duhur është në të vërtetë gjysma e betejës së fituar. Paradoksalisht, edhe nëse ndiheni kreativë dhe energjikë, vetëvlerësimi juaj është në të vërtetë në një nivel të ulët.

Yjet rekomandojnë: ENERGJI

Demi (shenjë e tokës) 21 Prill-20 Maj

Këtë të mërkurë do të bëheni vullnetarë për të ruajtur mjedise harmonike si në shtëpi ashtu edhe në vendin e punës. Do të jetë një përvojë emocionuese dhe do të përforcojë motivimin tuaj për të punuar për paqen. Mos i zbuloni askujt asnjë informacion privat dhe jini gati të tretni të vërtetën e hidhur në rastin tuaj! Planetët rreshtohen sot për t’ju ​​bërë të ndiheni shumë romantikë dhe emocionalë. Kohët e fundit keni shërbyer me fjalë mbi parimet e dashurisë, por tani jeni gati t’i përkushtoheni plotësisht nevojave të dashurisë. Kjo thirrje për veprim nga zemra juaj vjen në një moment shumë kritik dhe ju doni të ruani marrëdhënien tuaj romantike, duhet të veproni pa vonesë.

Yjet rekomandojnë: SIPERMARRJE

Binjakët (shenjë e ajrit) 21 maj-21 qershor

Një përparim i madh në para dhe karrierë do të tregohet këtë të Mërkurë, por është thelbësore që të mos e shpërfillni familjen tuaj në kërkim të përfitimeve materiale. Në fakt, ju gjithashtu do të përjetoni një valë shpirtërore. Ju ndoshta do të ndiheni pak të shqyer nga ndikimi i këtyre forcave kontradiktore. Planifikoni disa aktivitete familjare sot. Pavarësisht se sa të zënë jeni, po injoroni familjen tuaj. Një piknik ose aktivitete të tjera grupore në natyrë mund të jenë argëtuese. Ju gjithashtu mund të praktikoni aktivitete të tilla si lundrimi ose hipizmi. Mundohuni të merrni një dozë të natyrës gjatë kësaj periudhe cilësore.

Yjet rekomandojnë: NATYRA

Gaforrja (shenjë e ujit) 22 qershor-22 korrik

Këtë të mërkurë do të përfundoni një transaksion fitimprurës, veçanërisht atë që përfshin sektorin e pasurive të paluajtshme. Mendimi pozitiv është forca juaj e vërtetë dhe ju duhet të luani me të. Ky tipar do të inkurajohet nga dikush afër jush. Ju do të jeni në gjendje të shijoni kënaqësitë e jetës dhe të dëshmoni rritjen shpirtërore. Mendimet e reja do t’ju ndihmojnë të lulëzoni. Do të merrni më shumë ndihmë sesa mundeni. Duket se jeni përfshirë në marrëveshje të shumta me një orar të vrullshëm pune. Mundohuni të jeni të sinqertë dhe të hapur me partnerin tuaj dhe kënaquni me atë që keni sot, ndërsa ju mund ta shijoni dhe vlerësoni atë.

Yjet rekomandojnë: Sinqeritet

Luani (shenjë zjarri) 23 korrik-22 gusht

Përvoja është mësuesi më i mirë i jetës dhe ju do të duhet të udhëhiqeni nga ajo këtë të mërkurë. Mos i injoroni mësimet e së kaluarës dhe shpëtojeni veten nga vuajtjet që mund të shkaktojë në të ardhmen. Mundohuni të ndihmoni njerëzit në nevojë, qofshin ata fëmijë apo të moshuar! Të bësh këtë do të të ndihmojë të marrësh rrugën e duhur, pavarësisht sa larg po largohesh. Sot ju dhe partneri juaj mund të planifikoni të lëvizni së bashku. Për një ndryshim të humorit, mund të shkoni për një pushim ekzotik ose një aventurë të pazakontë para se të shkoni në rutinën monotone dhe të ndriçoni gjendjen shpirtërore.

Yjet rekomandojnë: EKSPERIENCE

Virgjëresha (shenjë e tokës) 23 gusht-22 shtator

Këtë të Mërkurë, jeta do t’ju ​​japë dy zgjedhje. Dëgjimi i zemrës suaj mund t’ju ndihmojë të gjeni një rrugëdalje! Në kohën tuaj të lirë, bëni një listë të qëllimeve dhe përparësive. Ambiciet tuaja janë shtuar në numër dhe po kështu dëshira juaj për të përshpejtuar. Ka ardhur koha t’i kushtoni vëmendje të veçantë familjes tuaj. Ju mund të prisni një recital ose lojë që fëmija juaj të marrë pjesë. Ju gjithashtu mund të vizitoni prindërit tuaj nëse ata jetojnë larg. Të afërmit tuaj do të vlerësojnë çdo gjest të vogël por të menduar që dëshironi të bëni.

Yjet këshillojnë: ORGANIZIM

Peshorja (shenjë e ajrit) 23 shtator-22 tetor

Do të keni një detyrë të papritur dhe sfiduese, por mos u shqetësoni këtë të mërkurë. Ju do ta menaxhoni atë dhe së shpejti do të fitoni lavdërimet e të gjithëve. Mund të ketë një numër vizitash të paparalajmëruara. Cilado qoftë situata, do të keni mundësi të telefononi dhe të shkoni në detyrë. Ju jeni plot ndjenja. Dhe ju mund të takoni dikë që është pasionant si ju! Nuk keni pse të merreni vesh me këtë person! Do të merrni vetëm zhgënjime! Hipni në kalin tuaj të lartë dhe përpiquni të përfshiheni me njerëz që janë të të njëjtit nivel me ju.

Yjet rekomandojnë: PASION

Akrepi (shenjë e ujit) 23 tetor-22 nëntor

Këtë të mërkurë mund të diskutoni disa çështje të rëndësishme me të afërmit tuaj. Mundohuni të jeni të dashur dhe të sjellshëm në bisedat tuaja. Nëse nuk mund të përballoni asnjë situatë, lëreni atë për momentin, në vend që ta teproni. Merrni pjesë në takimet në mbrëmje nëse doni të lehtësoni disponimin tuaj. Përqendrimi në çështjet e besimit dhe spiritualitetit do t’ju sjellë dobi. Stresi nga puna juaj ose nga fusha të tjera të jetës mund të ndikojë në harmoninë në marrëdhënien tuaj. Problemet e vogla mund të marrin rëndësi joproporcionale sot. Nëse jeni beqarë, planifikoni vetë disa aktivitete relaksuese. Dita nuk është e favorshme për komunikim pasi ka mundësi që të keqkuptoheni.

Yjet rekomandojnë: KONFIDENCIALITET

Shigjetari (shenjë e zjarrit) 23 nëntor-21 dhjetor

Kushtojini vëmendje veprimeve dhe lëvizjeve tuaja këtë të mërkurë, mund të pësoni lëndime të vogla ndërsa lëvizni. Gjëja më e mirë është të qëndroni në biznesin tuaj për një ditë! Shkoni në kinema ose bëni diçka argëtuese. Energjia sociale është e lartë dhe mund ta gjeni veten duke takuar njerëz me partnerin tuaj. Çështjet profesionale po lëvizin me një shpejtësi të jashtëzakonshme dhe ju jeni kapur në vorbull. Kujdes, partneri juaj është ende duke pritur për ju.

Yjet këshillojnë: KUJDES

Bricjapi (shenjë e tokës) 22 dhjetor-20 janar

Këtë të mërkurë do të keni një gjuhë të mprehtë dhe një mendje logjike. Por kjo aftësi e juaja nuk mund të ndihmojë për shkak të natyrës tuaj të pasigurt. Mundohuni të ecni me rrjedhën në vend që të kundërshtoni si gjithmonë. Përvoja do t’ju japë mësime shumë më të vlefshme që ngopja e egos tuaj nuk do të jetë kurrë në gjendje. Më vonë do të ndiheni rehat dhe plot besim. Kohët e fundit keni neglizhuar të gjitha llojet e marrëdhënieve në jetën tuaj! Por para se të jetë vonë ju duhet të mbyllni hendekun! Partneri juaj është këtu për t’ju takuar, por ju nuk mund të performoni aq mirë. Mos u bëni spekulativë për të metat që ka partneri.

Yjet këshillojnë: ANGAZHIM

Ujori (shenjë e ajrit) 21 janar-19 shkurt

Nuk do të ndiheni rehat që do të merreni me faktorë të panjohur këtë të Mërkurë. Prandaj, do të përpiqeni t’i përmbaheni rrugës në vend që të provoni një qasje eksperimentale. Mundësitë e reja do të vijnë sot, por me siguri do të ndiheni më komode. Merrni këtë kohë për të përfunduar projektet tuaja të vjetra tani. Sot jeni në humor për gjykim dhe as partneri juaj romantik nuk është i përjashtuar. Ka të ngjarë të uleni dhe të merrni parasysh kategorikisht të mirat dhe të këqijat e marrëdhënies për të vendosur nëse do të vazhdoni apo jo. Në këtë llogari, ju gjithashtu ka të ngjarë të nënvlerësoni ndjenjat tuaja ose madje t’i lini ato krejtësisht jashtë. Eshtë e nevojshme të merrni parasysh zemrën dhe emocionet tuaja sot.

Yjet rekomandojnë: NDJESHMERI

Peshqit (shenjë e ujit) 20 shkurt – 20 mars

Acarime dhe mosmarrëveshje të vogla ka të ngjarë të shpërthejnë këtë ditë të mërkure. Eshtë e rëndësishme që të mos i merrni parasysh problemet e vogla sot. Përndryshe ju vetëm do të shkatërroni paqen e mendjes tuaj. Mundohuni të ndani problemet tuaja me dikë që mund t’ju ndihmojë të përmirësoni gjendjen tuaj shpirtërore. Planifikimi i aktiviteteve të vetmuara mund të jetë premtues sot. Disa herë i keni thënë partnerit tuaj se çfarë rëndësie ka ai për ju. Tani është koha për të vepruar. Provoni vlerën e dashurisë tuaj me një veprim dhe sot ju mund të arrini të njëjtën gjë. Partneri juaj mund të jetë i befasuar këndshëm nga dëshmia e shfaqjes së dashurisë.

Back to top button
Close
Close