Zodiak Ditor

HOROSKOPI i Paolo Fox për ditën E HËNË, 3 korrik 2023

DASHI

Kohët e fundit i keni bërë shumë pyetje vetes, jeni dyshues dhe të shqetësuar… dhe fakti që nuk mund t’i përgjigjeni as njërës prej tyre, ju bën nervoz. Disa madje do të rrezikonin të hynin në krizë, duhet të qëndroni të qetë dhe t’i lini gjërat të rrjedhin vetë pasi nuk mund të planifikoni ose të prisni gjithçka. Periudha me dy pamje në punë: propozimet tuaja do të pranohen pozitivisht, por në të njëjtën kohë mungojnë mbështetja dhe financimi i nevojshëm ndaj do të duhet të kuptoni se si të veproni. Shmangni ndryshimin e njerëzve me çdo kusht ose imponimin me forcë të mendimit tuaj!

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox në këtë periudhë do të bënit mirë të reflektoni mbi ndjenjat tuaja, dikush nuk është më i bindur për atë që ndjen ose thjesht do të donte të kuptonte se ku ndodhet marrëdhënia. Të tjerët, nga ana tjetër, janë të përfshirë në një mosmarrëveshje dhe janë të bindur se kanë të drejtë. Mos u dorëzoni tani. Ju jeni shumë intuitiv në këtë periudhë, gjë që ju lejon të parashikoni ngjarjet… mbetet, çështja e dashurisë sepse gjërat nuk po funksionojnë ashtu siç do të dëshironit. Është urgjente të ndërhyhet por me kujdes!

BINJAKËT

Ata që kanë zgjedhur këtë ditë për të nisur një aventurë të re pune janë të favorizuar nga yjet, ata do t’ju ndihmojnë të shpreheni sa më mirë dhe të fusni në lojë të gjithë forcën tuaj! Ndërkohë, do t’ju bënte mirë edhe një eksperiencë e këndshme në vende që lidhen me artin: galeritë, muzetë, ekspozitat dhe natyrat do të ishin majat për pak relaksim dhe zhytje në të kaluarën! Më pas dikush po mendon për dashurinë, sidomos për beqarët që kërkojnë një shpirt binjak, por përpara se të angazhoheni është më mirë të studioni të gjitha alternativat… mund të ketë opsione më interesante, që mund të mos i keni menduar.

GAFORRJA

“Dalja” e papritur e një personi rrezikon t’ju bëjë nervozë, një rikthim nga e kaluara ose një person që nuk e toleroni: përpiquni të ruani qetësinë dhe të silleni të paktën në mënyrë të civilizuar për të shmangur problemet! Ju gjithashtu duhet të largoheni nga trishtimi dhe gjithçka që ju kujton situatat e këqija që kanë ndodhur tashmë. Fatkeqësisht, tensionet mbeten në punë, të cilat rrisin trazirat në shtëpi, duke rrezikuar linjën e komunikimit dhe atmosferën familjare në përgjithësi.

LUANI

Jeni mjaft të lodhur në këtë fazë, disa ditë pushimi do t’ju bëjnë mirë duke pasur parasysh situatën: për disa, 24 orë pushim mund të mos jenë të mjaftueshme, duke pasur parasysh sasinë e gjërave për të bërë dhe pak kohë për t’u çlodhur. Do të ishte më mirë të shijoni një periudhë më të gjatë për t’u rigjeneruar dhe për t’u aktivizuar përsëri! Do të dëshironit një hobi, të luani sport, të vizitoni një vend të këndshëm apo edhe thjesht të kaloni kohë me familjen dhe njerëzit tuaj të preferuar. Edhe të qëndroni në shtëpi dhe të mos bëni asgjë do të ishte mirë, për sa kohë që të shkëputeni nga detyrat dhe problemet për të paktën 5-7 ditë. Jeni thjesht në kërkim të paqes, vetëm bëni kujdes të mos prishni qetësinë e partnerit tuaj…

VIRGJËRESHA

Në këtë ditë, siç shpjegohet nga horoskopi i Paolo Fox, keni një shans të mirë për të pasur një takim atipik, të veçantë, stimulues… një person joshës i tërhequr nga gjërat e bukura mund të ndodhë rastësisht në jetën tuaj, përfitoni nga rasti për ta njohur atë dhe jetoni emocione që mund të mos i keni ndjerë prej kohësh! Është e vërtetë që të lindurit e kësaj shenje janë shumë selektivë përsa i përket emocioneve, por në këtë rast ia vlen të hidheni! Kaq shumë po ndodh rreth jush, kështu që mos e ndërprisni rrjedhën! Megjithatë, është edhe e kundërta e medaljes, pra ata që për momentin synojnë të qëndrojnë vetëm sepse kanë nevojë dhe nuk duan të mendojnë për njohje apo lidhje.

PESHORJA

Ndiheni pak të bllokuar dhe të frenuar nga rrethanat ose nga dikush që përpiqet t’ju pengojë duke u përpjekur të ndikojë tek ju. Si të silleni? Lërini gjërat të rrëshqasin dhe lërini disa ditë të kalojnë dhe më pas vazhdoni aty ku e latë duke ndjekur mendjen tuaj! Biseda me njerëzit që ju duan, ndoshta edhe duke u shfryrë, por pa përdorur tone të ndezura, do t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë, të qartësoni idetë tuaja dhe të gjeni paqen. Ju mund të merrni këshilla të dobishme dhe të rëndësishme nga këto biseda. Shijoni momentet pozitive që keni në dispozicion tani.

AKREPI

Kohët e fundit i keni shqetësuar të tjerët paksa shumë, mund të jeni simpatikë sa të doni, por shmangni të qenit shumë mendjemëdhenj, këmbëngulës apo fyes! Gjithçka që duhet të bëni është të bëni pak më pak për të shijuar në maksimum ditët tuaja dhe shoqërinë e njerëzve, nuk keni nevojë të jeni gjithmonë në qendër të vëmendjes apo ta teproni! Disa mund të sillen kështu sepse kanë nevojë për dashuri dhe duan të hapin zemrën, por kujdes mos e teproni! Të tjerët kohët e fundit kanë bërë lëshime, ndoshta pa dëshirë, por shumë shpejt do ta kuptojnë se ishte e drejtë. Mos vini në dyshim gjithçka që keni, entuziazmi po ju çon në drejtimin e duhur, ndaj jini të duruar dhe vazhdoni!

SHIGJETARI

Jeni optimiste, gazmore dhe energjike në këtë periudhë, keni bërë “pastrim kontaktesh” dhe jeni rrethuar vetëm me miq dhe njerëz besnikë; tani mund të vazhdoni të mbroni atë në të cilën besoni pa frikë se do të gjykoheni ose të paktën të diskutoni me ata që nuk ju kuptojnë ose nuk ju mbështesin. Ju jeni gjithashtu më të ndjeshëm se zakonisht, falë ndikimit të Hënës dhe në këtë gjendje mund të bëni një lëvizje që e keni shtyrë prej kohësh: më sipërmarrësit do të shpërblehen dhe suksesi është i sigurt! Por kini kujdes, shumë janë ende në sy të ciklonit.

BRICJAPI

Kjo ditë do të shkojë mirë, dikush mund të fillojë të mendojë për një udhëtim: sipas horoskopit të Paolo Fox do të keni mundësinë të kaloni kohë diku tjetër, si për pushime, ashtu edhe për të ndihmuar dikë në punë. Kohët e fundit ka pasur shumë diskutime, por tani është koha për të mësuar nga përvoja. Përpjekjet që po bëni në këtë periudhë janë shumë produktive ndaj vazhdoni kështu, për ta bërë gjithçka më të veçantë është edhe një njohje e partnerit me të cilin mund të përjetoni emocione të bukura… Beqarët dinë të tregojnë sharmin e tyre.

UJORI

Ju pret një ditë sfidash në punë por diçka (ose dikush) mund t’ju pengojë: rrethanat nuk janë shumë të favorshme për momentin, në këtë rast është më mirë të punoni me atë që keni pa u imponuar. Shefat, mbikëqyrësit apo edhe kolegët po ju shqetësojnë, por nuk duhet të nervozoheni dhe të filloni diskutime: nëse është e nevojshme, ngadalësoni, nuk është problem përderisa nuk ndaloni. Ka pak lodhje edhe për shkak të gjithë kësaj dhe ndikon negativisht në humor. Ndjenja juaj metodike po dështon, mos merrni vendime të nxituara tani!

PESHQIT

Të tjerët kanë pritshmëri të mëdha nga ju për momentin, megjithatë ju nuk jeni të pathyeshëm dhe do të kishit nevojë për ndihmë për të qëndruar ‘në det’! Pastaj janë ata që janë ultra bujarë dhe po kujdesen gjithashtu për të udhëhequr një person në jetën shoqërore. Pak lëvizje do t’ju bënte mirë për të hequr qafe stresin dhe energjitë negative. Kënaqësi të mëdha në dashuri po vijnë, por do t’ju duhet të shmangni të qenit shumë këmbëngulës, të përpiqeni të bëni diçka ndryshe dhe mbi të gjitha të shpëtoni nga rutina.

Back to top button