Zodiak Ditor

Jeta, Dashuria, Puna – HOROSKOPI sot, e mërkurë 9 nëntor 2022

Dashi

Keni ndërmend të përmirësoni veten, stilin tuaj të jetesës, por gjithashtu do të dëshironit të fitoni më shumë pavarësi. Dëshira juaj për sukses dhe njohje po rritet dhe do t’ju shtyjë të bëni ndryshime që do t’ju lejojnë t’i keni të dyja në të ardhmen.

Në dashuri, bisedat kanë një ton veçanërisht emocional, intim dhe nostalgjik. Ju dëshironi të ndani kujtime dhe kujtime, ose të diskutoni një temë shumë personale. Ju mund të merrni një email ose telefonatë të rëndësishme nga dikush që dikur ishte shumë i rëndësishëm për ju ose me të cilin/cilën keni pasur një histori të gjatë. Kjo është një kohë e mirë për të reflektuar, rishikuar dhe për të pasur një këndvështrim mbi çështjet emocionale ose të kaluarën.

Në punë për momentin, jeta e përditshme po ecën pa probleme. Ju jeni perfekt për çdo detyrë dhe nuk ka asgjë që t’ju shqetësojë. Qasja juaj e dobishme përhapet padyshim midis kolegëve, duke ndikuar pozitivisht në të gjithë atmosferën e vendit të punës. Herë pas here bëni edhe një pushim dreke; do të habiteni se sa interesantë janë njerëzit me të cilët punoni.

Demi

Kjo është koha për të kuptuar se çfarë mund t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja afatgjata. Do të ketë lajme që do të krijojnë më pak stres dhe do t’ju detyrojnë të rishqyrtoni ose rivlerësoni pozicionin tuaj të punës. Mos u përpiqni t’i detyroni gjërat, dilni në përfundime dhe mos nënshkruani kontrata.

Në dashuri, fjalët mund të jenë pak më emocionale se zakonisht, sepse komunikimi i nënkuptuar dhe intuita i bëjnë më të qarta mesazhet që keni thellë brenda. Marrja e rreziqeve ndonjëherë shpërblehet. Sot është e lehtë të jesh në shoqëri të mirë.

Në punë, karriera juaj përballet me disa pengesa të papritura që nuk kapërcehen lehtë. Performanca juaj e punës shqyrtohet më rigorozisht se zakonisht. Mos hezitoni, hiqni qafe ato probleme të bezdisshme përpara se të bëhen më të mëdha. Në këtë mënyrë ju mund të ktheheni menjëherë në tavolinën tuaj dhe nuk do t’ju duhet të shikoni pas kurrizit gjatë gjithë kohës!

Binjakët

Sot duhet të jeni të fokusuar, ndaj shmangni çdo shpërqendrim të mundshëm rreth jush. Jeni të emocionuar për një ofertë që vjen në një mënyrë krejtësisht të papritur. Familja juaj do të thotë shumë për ju, tregojuani!

Në dashuri sot, komunikimi mes jush dhe partnerit është i luhatshëm. Mund të keni diskutime interesante dhe ose të flirtoni dhe të humbni në gjëra të kota. Ndani fantazitë tuaja me këtë person ose bëni diçka që ju pëlqen të dyve.

Nga ana profesionale, gjithçka është në rregull. Nëse ju ka ndodhur diçka e papritur, duhet të përmbaheni nga marrja e vendimeve të nxituara. Ajo që ju duhet në këtë moment është qetësia dhe durimi, për të ndarë të rëndësishmen nga e tepërta, për të gjetur një zgjidhje të përshtatshme. Ndoshta duhet të keni parasysh edhe disa metoda jokonvencionale.

Gaforrja

Sigurisht që nuk jeni kundër vetë-përmirësimit në të gjitha nivelet dhe kjo ditë në veçanti mund të ketë një mundësi (e cila nuk do të zgjasë shumë) për të përparuar ose për të avancuar karrierën tuaj. Sukseset janë gjithmonë për t’u festuar. Pasi të keni punuar shumë për një sfidë pune, do të jeni në gjendje të shijoni suksesin e merituar.

Në dashuri, ndjenjat janë shumë intensive dhe kështu marrëdhëniet mund të rriten dhe të arrijnë një nivel shumë më personal. Ky proces ndonjëherë niset nga ju, ndonjëherë nga personi tjetër, por në të dyja rastet çon në një kuptim shumë më të thellë të lidhjes mes jush.

Në punë po përpiqeni të jeni luftarak dhe dëshironi të shpallni këndvështrimin tuaj me çdo mjet që keni në dispozicion. Në këtë mënyrë do të arrini shumë, por i harroni shumë shpesh interesat e të tjerëve. Më mirë të jeni më bashkëpunues dhe më respektues ndaj njerëzve me të cilët punoni, të cilët nuk kanë domosdoshmërisht të njëjtin nivel besimi dhe zotërimi të gjuhës si ju.

Luani

Komunikimet, bisedat, dërgimi dhe marrja e mesazheve, kujdesi për detyrat e përditshme që kërkojnë qartësi mendore janë aktivitete të rëndësishme për ju tani. Është një kohë e mirë për të komunikuar idetë dhe këndvështrimin tuaj me të tjerët, shprehni qartë mendimet tuaja edhe nëse nuk jeni të prirur të dëgjoni.

Në dashuri, nevoja për të dhënë dhe marrë dashuri është e fortë në këtë kohë. Ju dëshironi të lidheni thellë me të dashurit tuaj. Bëjeni por mos u tregoni shumë shtytës ose të  paqartë, rrezikon t’i largoni ata.  Me gjeste të nënkuptuara do të merrni rezultatet që dëshironi.

Në punë, mos e shtyni për nesër. Sot mund t’i kryeni detyrat në mënyrë më efektive se zakonisht. Mos e refuzoni ndihmën e një të huaji, përkundrazi përmirësoni aftësitë tuaja të punës në grup. Çdo lloj pune ekipore me shefat, klientët ose kolegët do të shkojë pa probleme. Ju mund të merrni vendime të rëndësishme më lehtë se zakonisht.

Virgjëresha

Tani është e rëndësishme të punoni energjikisht me një qëllim të qartë në mendje për të arritur qëllimet tuaja profesionale, duke pranuar mbështetjen e të tjerëve dhe duke vepruar si lider. Eprorët dhe njerëzit me autoritet reagojnë në mënyrë të favorshme ndaj vetëbesimit dhe vullnetit tuaj për të marrë rreziqe ose për të trajtuar një problem në një mënyrë krejtësisht të re.

Kjo është një kohë shumë e këndshme në dashuri. Ju duhet të shpëtoni nga ngutja dhe nxitimi i jetës së përditshme, të relaksoheni dhe të shëroheni. Do të dëshironit të bëni një shëtitje në pyll, të vizitoni një liqen të bukur, një vendstrehim malor, të shkoni në plazh, aq më tepër nëse me dikë të veçantë. Ju gjithashtu dëshironi të shijoni aktivitetet e rastësishme dhe vizitat e miqve.

Në punë ndryshimi është i afërt dhe nuk mund ta shtyni më. Ndiheni të sigurt dhe të gatshëm për të marrë një vendim. Sot mund të promovoni diçka në vendin e punës, për të siguruar një të ardhme pozitive. Mundohuni të kontrolloni pritshmëritë, të paktën përpiquni të ruani qetësinë nga jashtë. Nëse jo, ju mund të frymëzoni xhelozi mes kolegëve dhe t’i bëni të tjerët të kenë zili për pozicionin tuaj.

Peshorja

Është e nevojshme të krijoni shumë situata në jetën tuaj. Kjo do të thotë të lini mënjanë ata që nuk ju përshtaten më dhe të organizoni gjërat, që të jeni në gjendje ta gjeni veten kështu në rrethana që ju kënaqin. Për të lehtësuar tensionin, shijoni pak relaksim me miqtë në vendet që preferoni më shumë.

Në dashuri ju duhet të ndiheni të nevojshëm, keni nevojë për kujdes. Mungesa e këtyre gjërave mund t’ju shkaktojë shqetësim. Ju mund të keni nevojë të shprehni emocionet tuaja për të tërhequr dikë si ju në jetën tuaj.

Në punë, sot më në fund ka ardhur paqja e brendshme që keni kërkuar prej kaq kohësh. Ju keni gjetur një forcë të brendshme që shfaqet nga jashtë si besim dhe integritet. Kjo ndikon në ditën tuaj të punës, ndaj shumë kolegë do të kërkojnë ndihmën tuaj. Ofroni mbështetjen tuaj kudo që të mundeni. Por mos lejoni që ata të përfitojnë nga ju.

Akrepi

Sot duhet të mendoni për planifikim të kujdesshëm financiar afatgjatë, paqe mendore në të ardhmen dhe strategji për ambiciet tuaja. Kjo është një kohë e mirë për të organizuar biznesin tuaj dhe gjithashtu për të kërkuar këshilla profesionale për shqetësimet tuaja, qofshin ato çështje tatimore, pensioni apo kredie.

Në dashuri, marrëdhëniet sot shkojnë mirë, ndaj është koha t’i tregoni partnerit tuaj se sa i vlerësoni gjërat e vogla. Nëse keni një themel të fortë emocional në jetën tuaj, mund të korrni përfitimet. Nëse jo, tani është një kohë e mirë për të zgjeruar rrethin tuaj shoqëror dhe për të gjetur dikë me të cilin të krijoni një marrëdhënie të qëndrueshme.

Në punë, energjia juaj është shumë e dukshme për njerëzit me të cilët punoni sot. Kontaktet me kolegët janë të lehta dhe arrini të fitoni besimin e partnerëve të biznesit. Ju keni atë që duhet për të luajtur një rol udhëheqës në aktivitetet në grup. Ju e kuptoni mirë dinamikën e grupit. Aftësia juaj për të kanalizuar energjinë e grupit për të arritur diçka është një përvojë emocionuese dhe shpërblyese.

Shigjetari

Fjalët dhe ndjenjat mund të mos përkojnë, ndaj kini kujdes nga kontradiktat e atyre që ju rrethojnë. Vënia e stilolapsit në letër mund të nënkuptojë rishkrimin e gjithçkaje në të ardhmen, ndaj kini kujdes se çfarë nënshkruani, qëllimet dhe realiteti mund të mos jenë në të njëjtën frekuencë. Kjo është një kohë e mirë për të mbyllur çështjet në vend që të hidheni me kokë.

Dëshira për dashuri, për bukuri dhe kënaqësi, është e fortë dhe tani jeni në gjendje të veproni sipas ndjenjave dhe impulseve tuaja krijuese më lehtë se zakonisht. Nëse nuk jeni të kënaqur me ndonjë aspekt të jetës suaj private, në këtë moment lindin probleme dhe mund të lindin mosmarrëveshje dhe tensione në marrëdhëniet e ngushta. Ju mund të shprehni lehtësisht nevojat dhe dëshirat tuaja, por vetëm nëse bëni një përpjekje.

Në punë sot jeni të vrazhdë dhe mjaft të prerë, mërziteni për arsyet më budallaqe. Kjo mund të ketë pasoja të rënda në ditën tuaj të punës. Mund të dëmtoni marrëdhënien që keni me kolegët. Kushtojini vëmendje të veçantë asaj që thoni kur flisni me shefin. Nëse është e mundur, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të shkëputur.

Bricjapi

Ndryshimet në miqësi janë të mundshme, do të përpiqeni të kuptoni sjelljet e pazakonta të dikujt. Ndonjëherë ju mendoni se e njihni mirë një person, por shpesh ata sillen në një mënyrë krejtësisht të papritur. Do të keni të bëni me një mik të ngushtë dhe do ta keni të vështirë të kuptoni natyrën e tij të vërtetë. Mund të filloni një diskutim sot për të kuptuar më mirë motivet e tyre.

Në dashuri, ndjenjat stimulohen si mendërisht ashtu edhe fizikisht dhe gjithashtu do të forcohen nga bisedat dhe sinjalet e nënkuptuara. Lëreni veten të udhëhiqeni nga ndjenjat tuaja, ato do t’ju çojnë larg, pa pasur nevojë të bëni përpjekje të mëdha. Mos mendoni se çfarë të thoni, ajo që do të dalë e para është ndoshta më e sinqertë, ndaj mos mendoni shumë për reagimet tuaja, thjesht ndiqni shqisën tuaj të gjashtë.

Në punë duhet të ruani gjakftohtësinë, për momentin kjo është gjëja më e rëndësishme që duhet të bëni. Do të përballeni me probleme që në pamje të parë do ju duken të pamundura për t’i zgjidhur. Mos e injoroni mundësinë e miratimit të një zgjidhjeje krejtësisht të re. Pranoni me qetësi këshillat dhe ndihmën e të tjerëve. Do t’ju kërkohet të tregoni më shumë fleksibilitet se zakonisht.

Ujori

Ky është një qetësim i përkohshëm, mund të dëshironi të bëni rezervime shtesë, pasi do të ketë anulime. Në qendër të vëmendjes janë njerëzit që ju interesojnë, ndaj jini të gatshëm të mbështesni dhe t’ia kaloni topin dikujt tjetër, ai do të kthehet së shpejti tek ju.

Në dashuri sot jeni më emocionues dhe individualist se zakonisht. Ju thjesht dëshironi të kaloni pak kohë vetëm sepse keni tendencën të vini në dyshim motivimet dhe ndoshta edhe manipulimet e njerëzve më të afërt. Tani është e lehtë të imagjinoni gjërat, kështu që në vend që të rrezikoni të bëni gabime, është më mirë të prisni në vend që të dyshoni tek dikush, sepse nuk do të justifikoheni.

Në punën tuaj aktualisht jeni të mbingarkuar, keni të bëni më shumë se sa mund të përballoni vetëm, keni një ngarkesë të tepruar, me përmasa të pafundme. Së pari, përpiquni t’i shihni gjërat nga një këndvështrim i ri, kjo do t’ju ndihmojë të gjeni zgjidhje origjinale. Së dyti, në asnjë rrethanë mos i refuzoni ofertat e ndihmës, për sa kohë që e dini se ato vijnë nga një koleg me qëllime të mira, i cili do t’ju ndihmojë të ktheheni në rrugën e duhur.

Peshqit

Pushoni mendjen e shqetësuar në aktivitete të reja, golf, modele, thurje ose një kurs studimi do t’ju ndihmojë të mos mendoni për çështje të parëndësishme. Një lidhje emocionale mund të krijohet mes jush dhe një vëllai ose një fqinji.

Në dashuri dëshironi rehati dhe lehtësi dhe gjatë kësaj kohe mund të keni edhe një shije luksi. Cilësia është veçanërisht e rëndësishme për ju tani. Gjithashtu ju dëshironi të ndani të gjithë fatin që keni. Keni nevojë për shoqëri dhe miqësi të mira. Është një kohë e mirë për të organizuar një festë, thjesht mos e teproni.

Në punë ka gjëra në tavolinë që i keni anashkaluar, tani është koha e duhur për t’u përballur me to dhe për t’i kryer ato. Ndoshta sot do të keni mundësinë të zgjidhni një konflikt të vjetër me një koleg duke folur me ndershmëri absolute. Qasja juaj konstruktive mund të krijojë bashkëpunim pozitiv tani.

Back to top button