Zodiak

HOROSKOPI i PAOLO FOX, e martë 16 tetor 2018

Akrepi

Mos kini frikë nga ndryshimet, horoskopi i të martës dhe ditët e ardhshme ju inkurajon që të punoni shumë për të përmirësuar atë që nuk është në rregull me jetën tuaj. Është një periudhë shumë interesante për ata që kanë nevojë të kthejnë faqen dhe të fillojnë nga e para. Edhe nëse të gjitha këto kërkojnë kosto dhe një dozë të mirë guximi, nuk duhet të demoralizoheni sepse ky është momenti i duhur për të realizuar lumturinë tuaj.

Peshqit: 

Dashuria gjithmonë ka luajtur një rol të rëndësishëm në jetën tuaj dhe pikërisht në këtë periudhë ju ktheheni duke folur për ndjenjat. Këto janë ditë të dobishme jo vetëm për të treguar dashamirësinë tuaj ndaj të dashurit, por edhe për të dalë në pah veten në vendin e punës. Kërkesat e parashtruara brenda pjesës së parë të muajit do t’ju ndihmojnë të bëni më shumë.

Virgjëresha: 

Pamja e shkëlqyer e Mërkurit, sipas horoskopit për nesër dhe në ditët në vijim mund t’ju sjellë disa avantazhe. Marrëveshjet favorizohen, është e mundur që të kaloni një provë me shkëlqim. Nga pikëpamja profesionale, ditët më të mira për të bërë biznes do të jenë ditët e fundit të muajit. Tani mos hezitoni të bëni propozime, sepse nëse jeni në qendër të skenës dhe mund të merrni rezultate të rëndësishme.

Bricjap: 

Këto janë ditë interesante për ata që kërkojnë një dashuri të re. Ata që janë të angazhuar për të vënë më shumë rend në jetën e tyre, tani shikojnë në të ardhmen me optimizëm më të madh. Dëshira juaj për të krijuar pika të reja referimi mund të përmbushet. Ka shpenzime që duhet të bëni për shtëpinë, është mirë të jeni të kujdesshëm në menaxhimin e parave.

Dashi: 

Lajme interesante po vijnë, duke ju lejuar të ndiheni më të qetë dhe të kënaqur. Sot diçka duket se ndryshon në avantazhin tuaj, më në fund angazhimi juaj dhe përvojat tuaja mund t’ju çojnë në rezultatet e pritshme. Ju jeni një shenjë që nuk frikësoheni kollaj, pranoni çdo sfidë të re pa sjellë shumë probleme dhe gjithashtu për këtë arsye vështirësitë nuk ju trembin. Zhdërvjelltësia juaj shpërblehet dhe në fund ju mund të arrini të merrni atë që dëshironi.

Demi: 

Marrja e vlerësimeve të mira tani është shumë më e lehtë se më parë. Por nga ana juaj, megjithatë, ekziston një qëndrim i ri, më pak tolerues dhe i kuptueshëm dhe më i vëmendshëm ndaj nevojave tuaja. Kjo mënyrë e të vepruarit megjithatë mund të ndryshojë me mjedisin rrethues. Familja dhe miqtë, por edhe puna po përpiqen të mësohen me mënyrën tuaj të re të kuptimit të jetës. Bëni kujdes ndaj polemikave të vogla që sipas horoskopit nesër mund të lindin pikërisht për zgjedhjet drastike që keni ndërmarrë kohët e fundit.

Luani: 

Në këtë moment në punë nuk ka nxitje të mëdha për të vepruar. Kjo është koha. Tani ju duhet të përqëndroheni në atë që keni marrë tashmë, nismat e reja nuk janë të favorizuara. Në vend të kësaj, duhet të përpiqeni të vendosni më shumë rend në jetën dhe mjedisin tuaj. Edhe në dashuri është e nevojshme të qartësoheni, ditët e mesit të muajit do të jenë me më shumë polemika, për historitë që tashmë janë në krizë prej disa kohësh.

Shigjetari: 

Ata që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë shikojnë të ardhmen në një mënyrë konstruktive, ndërsa ata që janë kthyer nga një zhgënjim tani mund të gjejnë një pikë referimi të re në jetën e tyre. Angazhimi juaj përmbushet në realizimin e projekteve të mira,rikthimi në lojë dhe të ballafaqimi me ndryshimet, mund të jetë rruga e duhur për t’u ngritur dhe për të filluar përsëri.

Peshorja: 

Në punë do të jetë mbi të gjitha nga pjesa e dytë e muajit që ju mund të merrni një bonus më shumë, por tashmë në ditët e ardhshme mund të ketë lajme interesante dhe lajme të mira. Por mbi të gjitha, aktivitetet e ndërmarra për një kohë të gjatë do të sjellin me rezultate të mira. Edhe në dashuri ju duhet të keni një person të fortë nga ana juaj, në gjendje t’ju japë stabilitetin që ju nevojitet.

Binjakët: 

Mund të ketë pasur disa ndryshime që kanë bërë që të doni të rivlerësoni disa shpenzime. Duhet të jeni të kujdesshëm me investimet, veçanërisht nëse në këtë moment nuk ka siguri të madhe. Edhe nëse mund të tejkaloni vështirësitë dhe ngjarjet e papritura, jeni shumë të shqetësuar dhe polemikë dhe për këtë arsye reagoni keq nëse dikush përpiqet t’ju kritikojë dhe të kundërshtojë disa nga nismat tuaja.

Gaforrja:

Janë ditë pozitive nga pikëpamja e punës, sepse disa konfirmime të fituara ju ndihmojnë për të vlerësuar alternativat dhe profesionet e reja të mundshme. Në dashuri, megjithatë, mund të ketë tensione me shenja të forta si juaja, historitë që kanë kaluar nëpër një fazë me lëkundje për disa kohë, mund të vihen në pikëpyetje. Tani ju nevojitet më shumë stabilitet, dhe madje edhe nga pikëpamja sentimentale, ju mund të dëshironi referenca të reja.

Show More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close