Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox, e mërkurë 21 korrik 2021

Dashi 

Ka një Hënë të bukur të favorshme që plotëson një qiell të shkëlqyer të rimëkëmbjes. Eshtë koha për të ecur përpara, për të kompensuar kohën e humbur, edhe me koston e disa sakrificave. Nga ana tjetër, sfidat nuk ju trembin, përkundrazi: sa më vështirë të arrihet një rezultat, aq më të motivuar ndiheni. Por jini të kujdesshëm në dashuri, ku qëndrimi juaj konkurrues mund të mërzisë partnerin, ose përndryshe të krijojë situata të tensionuara dhe të vështira për t’u menaxhuar. Të jesh afër jush kërkon përkushtim dhe gjithashtu guxim dhe dinamizëm të madh.

Luani 

Mund të mbështeteni në një Hënë shumë të fortë dhe dinamike. Energjia dhe karizma nuk mungojnë në këto ditë, veçanërisht pasi Venusi hyri në shenjë. Ka pasur një rikuperim të shkëlqyer, aq sa ju dukeni si një person tjetër. Edhe në punë, sqarimi dhe kryerja e projekteve tani është më e lehtë. Saturni është gjithmonë kundër dhe rekomandon kujdes, por ngadalë ju e gjeni rrugën tuaj. 

Shigjetari 

Sot nuk mungojnë idetë dhe mundësitë për punën përpara vjeshtës. Ajo që mbetet pak më komplekse në këtë periudhë është dashuria, sepse ka pengesa për lumturinë. Mbase sepse jeni duke ndjekur njerëz që janë të afërm ose të largët. Por pas gjithë vështirësive të përjetuara muajt e fundit, do të ishte më mirë të zgjidhni të jetoni një marrëdhënie të lumtur, që e bën jetën tuaj më të qetë. Edhe ata me një histori të gjatë janë të hutuar, ndoshta sepse po ndjekin diçka ndryshe. Më mirë të sqaroheni brenda vetes.

Virgjëresha 

Tensionet në punë do të shkaktohen nga vonesat dhe pengesat. Qëndrimi i qetë është i vështirë, megjithatë do të duhet të përpiqeni të veproni me kujdes, për të shmangur ndërlikimet. Nga e enjtja 23 korrik, do të ketë disa lajme: deri në mes të gushtit do të ketë kushte më të mira për të qenë në gjendje të përfundoni një marrëveshje. Nga e enjtja Venusi në shenjë do të ndihmojë në zhbllokimin e situatave të ndryshme edhe në dashuri: bëhuni gati për një muaj dinamik të gushtit!

Peshorja 

Në dashuri ka më shumë fat, dhe disa momente tensioni zgjidhen. Por vështirësitë duket se zhvendosen në sektorë të tjerë. Ka çështje burokratike, ligjore dhe njerëzore që janë kundër jush dhe që ju shkaktojnë kaq shumë vonesa. Ka mosmarrëveshje për t’u menaxhuar, ose humbje për t’u rikuperuar. E gjithë kjo mund t’ju ​​shtyjë të errësoni dashurinë. Por gushti do të jetë një muaj më interesant dhe me pasion, kështu që tani do të ishte më mirë të shmangni diskutimet e panevojshme, për t’u përqëndruar në problemet që do të zgjidhen.

Bricjapi 

Horoskopi i Paolo Fox për këtë të mërkurë, por sidomos nga e enjtja tregon se gjithçka është më e lehtë, dhe do të ketë lajme edhe në gusht. Ju dëshironi të keni një konfirmim në punë, ose një propozim më të mirë dhe më shpërblyes. Kjo është një kohë me fat për çiftet që duan të kenë një fëmijë dhe për beqarët që kërkojnë dashuri.

Ujori 

Për horoskopin e Paolo Fox, ka një lajm të mirë që vjen për ata që duan të merren me punë tani. Do të ketë ndryshime, të cilat mund të përfshijnë punën, një zhvendosje ose një lëvizje. Dëshira për të kompensuar kohën e humbur, madje edhe vitet e fundit, ju shtyn të revolucionarizoni jetën tuaj. Ky është një qiell më i mirë për ndjenjat. Pas një pjese të luhatshme të korrikut, tani ka një qetësi më të madhe.

Akrepi 

Nga kjo e mërkurë, Venusi më në fund nuk do të jetë më kundër. Më në fund gjeni natyrën tuaj sensuale, dëshirën tuaj për të dashur dhe hijeshinë tuaj joshëse. Për tre javët e fundit, beqarët nuk janë përfshirë. Nga ana tjetër, ata që kanë një histori, kanë kaluar momente të stuhishme. Por kjo është koha më e mirë për t’u përpjekur të shëroheni, të rizbuloni mirëkuptimin dhe intimitetin në mënyrë private.

Gaforrja

Jupiteri dhe Saturni nuk janë më kundër dhe ka lajme për ata që kërkojnë punë. Përmirësimet graduale së shpejti mund t’ju sjellin më shumë kënaqësi në profesion, dhe gjatë vitit të ardhshëm rezultatet do të jenë edhe më inkurajuese. Nga ana tjetër, në dashuri, kërkoni njerëz që janë vërtet pozitivë për ju. Shumë shpesh rrezikoni të jeni autori i një gjendje të keqe, të diktuar nga dëshira juaj për të vazhduar në marrëdhënie pa të ardhme.

Peshqit 

Paolo Fox parashikon që në dashuri keni nevojë për konfirmim. Ka nga ata që janë të paqartë, nga ata që nuk duan ta japin veten, ndërsa ju keni nevojë për dashuri dhe mirëkuptim. Ju duhet besnikëri, dhe nëse dikush nuk ju bind, ju me siguri keni motivet tuaja. Lajm i mirë, megjithatë, që vjen në një nivel praktik: ju mund të zhbllokoni një veprim administrativ, ligjor, një shitje. Ky është një qiell gjithnjë e më i rëndësishëm ndërsa i afrohemi vjeshtës.

Demi

Pjesa e parë e korrikut ishte mjaft e përzier me ndjenja. Ka probleme pune që ju i projektoni në çift, apo dyshime që nuk ju lejojnë të jetoni në paqe historinë tuaj. Por vështirësitë duket se kanë të bëjnë edhe me punën: një negociatë që nuk përfundon, ose paratë që nuk jeni në gjendje të merrni mund t’ju shqetësojnë më tej. Ky është një vit që heq diçka, por të bësh më pak dhe të bësh më mirë mund të jetë një alternativë e vlefshme. Ndjenjat nga kjo javë mund të rikuperohen.

Binjakët 

Do të jetë mbizotërues. Keni shumë ide, por shpesh bëni arsyetime të hutuara dhe jo shumë pragmatike. Megjithatë tani duhet të përpiqeni të jeni më efikasë, veçanërisht nëse doni të zgjidhni një seri problemesh që ndikojnë në jetën tuaj. Ju jeni dinamikë dhe plot energji, por duhet të përpiqeni t’i drejtoni veprimet tuaja mirë, drejt diçkaje konstruktive dhe të vlefshme. Edhe në dashuri është e nevojshme të përmblidhni: nga e enjtja, Afërdita mund t’ju shtyjë të bëni zgjedhje.

Back to top button