Zodiak

Horoskopi i PAOLO FOX, E PREMTE 9 nëntor 2018

Peshorja 5 yje:

I vetmi shqetësim i kësaj periudhe është se do të donit t’ju njiheshin merita, që megjithatë janë të fshehura. Në fakt, shpesh, nëse punoni në një grup, ju tentoni të vini re gabimet e të tjerëve. Megjithatë, ky kapacitet nuk është i lehtë për t’u identifikuar. Ju do të donit gjithçka në ekuilibër, por polemika është rendi i ditës dhe në njëfarë mënyre përpiqet të mbijetojë. Në këtë fazë të veçantë të jetës suaj dhe në këtë kontekst social duhet të përballeni në mënyrë të pashmangshme me atë që ju rrethon.

Akrepi 5 yje:

Të lindurit në këtë shenjë favorizohen nga një gjendje e mirë astrologjike që e bën sidomos të veçantë jetën tuaj të dashurisë. Ka një dëshirë të madhe për të bërë atë që duhet të bëni, edhe në punë, ku nganjëherë jeni shumë kritikë dhe i frenoni nismat tuaja.

Bricjapi 5 yje:

Ju duhet të zbuloni atë që ndjeni brenda, edhe duke marrë parasysh se çfarë janë të tjerët dhe t’u zbuloni të tjerëve aftësinë tuaj për të vepruar. Tani është e pamundur të ndaleni, sepse keni ide të mira dhe energji të madhe për të vënë në praktikë atë që dëshiron.

Shigjetari 4 yje:

Në këtë periudhë, ata që janë pranë jush do të mbushen me mundësi të mira. Ndjekja e entuziazmit tuaj do t’ju çojë larg. Në përgjithësi, ju jeni një shenjë që do të merrni shumë edhe në 2019. Horoskopi nesër sinjalizon hyrjen e Jupiterit në shenjë, që do të sjellë mundësi të mëdha të cilat do t’ju ndihmojnë të jeni të suksesshëm në muajt e ardhshëm.

Dashi 4 yje:

Horoskopi për këtë ditë është pozitiv, ka një rimëkëmbje të mirë që ju lejon të arrini qëllimet tuaja. Pak tension mund të jetë në lidhje me punën, ku ka ende zgjidhje me kohë të pjesshme. Por për fat të mirë në dashuri ka një gjendje të mirë që ju shtyn të dëshironi të merrni masa për të marrë më shumë. Edhe dashuritë e reja së shpejti do të kthehen për të ndezur interesin e të lindurve në këtë shenjë që nuk janë çift.

Binjakët 4 yje:

Përpiquni të jeni të kujdesshëm për shëndetin, sepse jeni një shenjë që i nënshtrohet sëmundjeve sezonale. Nëse ju duhet të bëni një takim sentimental, këto janë ditë intriguese. Nuk keni dashurinë e jetës, por mund të lindin marrëdhënie intriguese që shpërfaqin entuziazmin tuaj dhe besimin tuaj në të ardhmen.

Gaforrja 4 yje:

Horoskopi për këtë ditë është pozitiv, me Hënën në pamje të mirë ju mund të mbështeteni në disa lajme të tjera. Saturni kundër tregon se ka vështirësi për t’u kundërvënë me disa autoritete. Ju jeni në një gjendje të caktuar, jeni kundër dikujt. Jupiteri nuk ka më ndikim të drejtpërdrejtë dhe pozitiv si ai që keni pasur deri më sot. Nga e premtja ju do të duhet të përballeni me situata të caktuara dhe ndoshta ju mund të dilni edhe duke fituar.

Virgjëresha 3 yje:

Mos nënvlerësoni klauzolat, apo kompromise të vogla ose të mëdha. Ju jeni një shenjë e tërhequr nga konfuzioni sepse ju pëlqen të vendosni rregull, ju jeni të tërhequr nga njerëz në rrezik, sepse ju mund të nxirrni anën tuaj më të dashur dhe bujare. Por tani diçka po ndryshon, veçanërisht sepse ka pasur një zhgënjim që ju bëri të ndryshoni qëndrimin tuaj. Prandaj, mund të interesoheni për dikë më të fortë, në gjendje t’ju japë qetësi dhe stabilitet më të madh. Ndonjëherë duhet të kesh dikë që të të mbështesë, jo gjithmonë e kundërta. Kujdes nga marrëdhëniet me Dashin, Luanin dhe Bricjapin, shenja që ju japin një kohë të vështirë.

Ujori 3 yje: Në këtë periudhë ka përsëri gjendje më të mirë astrologjike. Ju keni pasur shumë probleme gjatë muajve të fundit dhe rekuperimi është shumë i ngadalshëm dhe progresiv. Ju nuk mund të pretendoni se vështirësitë që keni kaluar kohët e fundit kanë ikur. Shumë varet nga ajo që ka ndodhur kohët e fundit që do t’ju japë mundësinë për të riparuar dëmin e muajve të fundit. Përfitoni nga këto ditë më të mira në përpjekje për të zgjidhur problemet e lindura në të kaluarën. Ka situata të jashtëzakonshme që mund të ndikojnë në jetën tuaj të dashurisë. Në dashuri nuk ka lajme të mëdha, për dashuri të reja do të duhet të prisni pak më gjatë.

Peshqit 3 yje:

Vuani nga ajo që po ndodh rreth jush. Ju keni marrë vendime, keni bërë zgjedhje por për momentin nuk ka përgjigje dhe konfirmime që do t’ju ndihmojnë të bëni më mirë. Ka probleme praktike në menaxhimin e angazhimeve ditore, duhet të merreni me komplikime dhe ngjarje të paparashikuara që nuk ju lejojnë të çoni përpara qëllimet tuaja. Në dashuri është e lehtë për ju të bëni zgjedhje që disa njerëz e gjejnë të vështirë ta pranojnë. Ekziston një konflikt mes asaj që dëshironi, midis asaj që keni vendosur dhe çfarë mund të bëjnë dhe pranojnë të tjerët. Është gati të fillojë një vit i rëndësishëm, por siç është treguar në të kaluarën, është e nevojshme të ngrini zërin për të dalë në pah.

Demi 2 yje:

Me Hënën në këtë pozicion është më e lehtë për të humbur durimin tuaj dhe të bëheni pak më agresive. Është e mundshme që ju keni për të zgjidhur disa mosmarrëveshje të hapura me një ish. Ju madje mund të keni për të mbyllur çështje të hapura me njerëz nga e kaluara dhe kjo është arsyeja pse jeni duke u përpjekur të ndiheni më paqësorë.

Luani 2 yje:

Ata që kanë biznesin e tyre, janë më të lumtur, sepse ata mund të vendosin vetë. Ata që punojnë në një kompani, është më e vështirë të pranojnë imponime të caktuara. Tani ju jeni ai që dëshiron të diktojë kushtet. Jupiteri është i favorshëm dhe për këtë arsye mund të ketë mundësi të mira për të ndërtuar një familje, për të bërë një fëmijë ose për të blerë një shtëpi. Tani më e keqja është e ikur, ju do të jeni një nga shenjat që do të ndikohet më shumë nga tranziti i ri i Jupiterit i favorshëm për Shigjetarin. Nga ana tjetër ju jeni një shenjë aktive, do të vini re se të gjitha këto ndryshime do t’ju ndihmojnë të përmirësoheni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close