Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 23 qershor 2022

DASHI

Venusi fillon një tranzit të rëndësishëm për shenjën e Dashit. Marrëdhëniet në çift që funksionojnë do forcohen më tej dhe do i nënshtrohen një shtytjeje të mëtejshme për të ecur përpara dhe për të vazhduar në këtë rrugë. Më në fund do të jenë edhe të gjitha kushtet për të marrë një shpërblim apo për t’iu njohur disa merita në vendin e punës. Edhe ata që janë në kërkim të një dashurie të re, duhet të përpiqen të largojnë frikën që lidhet me zhgënjimet e vjetra të së shkuarës, duke pritur me një optimizëm më të madh.

DEMI

Të lindurit në shenjën e Demit duhet të përpiqen të rikuperojnë pak qetësi. Krahasuar me disa muaj më parë, tani ju patjetër keni ide më të qarta dhe jeni në gjendje të impononi mendimin tuaj me bindje më të madhe. Ju po kuptoni se nuk është e rëndësishme të bëni më shumë, por është thelbësore të përqendroheni në cilësinë e asaj që bëni. Të gjitha lidhjet e dashurisë që ia dolën t’i rezistojnë “stuhisë” së pranverës së hershme kanë dalë shumë më solide dhe më të forta. Takimet e reja janë veçanërisht të favorizuara.

BINJAKET

Afërdita po kalon në shenjën tuaj të zodiakut dhe do t’ju vihet në një pozicion për të përjetuar dashurinë dhe marrëdhëniet ndërpersonale me një shtysë të re. Kjo ditë e enjte shënon një moment historik të ri ose një fillim të ri. Siç themi gjithmonë në këto raste, yjet tregojnë rrugën që duhet ndjekur, më pas gjithçka varet gjithmonë nga qëndrimi dhe ambiciet tuaja. Në një ditë si kjo, të shprehni ndjenjat dhe emocionet tuaja sigurisht që do të jetë shumë më e lehtë.

GAFORRJA

Me Diellin në shenjën tuaj jeni padyshim më aktiv dhe më konkret se zakonisht. Sipas Horoskopit ditor, kundërshtimi i Jupiterit dhe Marsit po ju shkakton ende disa kokëçarje të vogla. Ndoshta një vonesë ose një pengesë në punë ose thjesht një mosmarrëveshje me një person që ka premtuar shumë dhe ka mbajtur pak. Në dashuri nuk jeni shumë të kënaqur me sjelljen e partnerit. Fakti që duhet gjithmonë të kërkoni diçka për të marrë më shumë vëmendje, në planin afatgjatë, mund të jetë shqetësues.

LUANI

Kjo është koha për t’u ndjerë më të lirë dhe më energjikë, për të provuar vlerën tuaj dhe për t’i bërë të tjerët të kuptojnë se sa vleni vërtet. Vetëm ata që janë mbyllur shumë në vetvete do të rrezikojnë ta humbin këtë qiell kaq të përshtatshëm dhe plot me perspektiva të bukura. Ata që e kanë ngjitësin në shenjat e Bricjapit dhe Virgjëreshës, do të jenë padyshim më pak reagues dhe më pak të ndritshëm, krahasuar me ata që e kanë ngjitësin në një shenjë zjarri. Mundohuni të keni përvoja të reja dhe mos hiqni dorë nga takimi me njerëz të rinj që mund t’ju ndihmojnë të dilni nga një situatë e ndërlikuar. 

VIRGJËRESHA

Kjo është një situatë shumë e veçantë, veçanërisht në anën e ndjenjave. Megjithatë, në çiftet afatgjatë, mund të ketë një rënie në ndjenjën ose tërheqjen, ndoshta sepse jeni shumë të zënë në punë dhe keni prioritete të tjera në mendje. Tani që keni përballë Venusin, do të jetë e rëndësishme t’i kushtoni më shumë kohë partnerit tuaj dhe të përpiqeni të kuptoni se çfarë nuk shkon në marrëdhënie, përndryshe situata mund të dalë jashtë kontrollit. Së fundmi ju është dashur të përballeni me shpenzime të shumta, disa edhe të paparashikuara. Kjo është arsyeja pse do t’ju duhet të mendoni për këtë nëse duhet të bëni një investim shumë të shtrenjtë.

PESHORJA

Tranziti i Venusit do t’ju japë më shumë forcë dhe vendosmëri më të madhe në ndjekjen e qëllimeve tuaja. Yjet janë miq veçanërisht me ata që duhet të konfirmojnë ose rizbulojnë një ndjenjë. Në fakt kohët e fundit, konfliktet reale që kanë lindur, i keni pasur me veten tuaj. Kjo është arsyeja pse tani ka ardhur koha për të bërë paqe me veten dhe për të kuptuar se çfarë shkoi keq dhe çfarë krijon ankthe dhe frikë. Do të jenë edhe kushtet për të gjetur mirëkuptim me një person që e kishit përjashtuar disa muaj më parë.

AKREPI

Venusi nuk është më kundër dhe për këtë arsye nuk do të kundërshtojë më planet dhe ambiciet tuaja. Ky është sigurisht një lajm i mirë, edhe sepse do të jenë kushtet për të përjetuar ndjenja dhe miqësi me një shtysë të re dhe me pjesëmarrje më të madhe. Sipas Horoskopit ditor, do të keni një dëshirë më të madhe për t’u rikthyer në lojën e rizbulimit të marrëdhënies me veten. Në fundjavë mund të ketë edhe ndonjë lajm të mirë që do të trazojë familjen ose grupin tuaj shoqëror të cilit i përkisni.

SHIGJETARI

Tani për tani po e zhvendosni vëmendjen tuaj në punë dhe çështje praktike. Ndoshta sepse dashuria nuk ju jep më ato gëzimet e së shkuarës dhe për këtë arsye preferon t’i përkushtoheni diçkaje tjetër. Megjithatë, duke e bërë këtë, vetëm sa do të rrisni distancën me partnerin tuaj. Sidomos njerëzit që kanë lindur në fund të nëntorit pyesin veten nëse kanë vërtet personin e duhur pranë tyre, apo nëse është më mirë të shikojnë përreth dhe të përpiqen të gjejnë një person që di të të kuptojë më shumë dhe që di të japë atë që prisni. Ata që kanë qenë vetëm për disa kohë tani kanë pak dëshirë për t’u rikthyer në lojë.  

BRICJAPI

E juaja është një shenjë largpamëse e vendosur, e aftë për të përgatitur të ardhmen e saj dhe për të planifikuar gjithçka paraprakisht. Kur zhvilloni një projekt, nuk jeni aq naive sa të mendosh se mund ta kryeni atë në një kohë të shkurtër. Ju e dini mirë se do të duhet një kohë e gjatë dhe jeni gjithmonë të gatshëm të përballeni me çdo çështje kritike dhe çdo pengesë. Nuk ka pasur asnjë rritje reale në jetën tuaj muajt e fundit. Ndoshta ju keni ndaluar së menduari, ose keni pasur frikë të bëni më shumë se sa mund të përtypni. Ju jeni gjithashtu shumë të shqetësuar për mënyrën se si po procedojnë disa dokumente ose çështje ligjore.

UJORI

Dashuria kthehet në qendër të interesave tuaja, falë edhe këtyre yjeve që ju ftojnë të ktheheni në lojë dhe të mos keni frikë të ekspozoni ndjenjat tuaja. Ju gjithashtu mund të zbuloni se një miqësi po bëhet diçka më shumë. Të dielën do të keni edhe një Hënë të favorshme për t’ju mbajtur shoqëri. Është e rëndësishme për ju në këtë kohë të ndani përvojat dhe ndjenjat tuaja me të tjerët. Keni nevojë për njerëzit e dashur që të përfshihen më shumë në jetën tuaj, duke përfshirë edhe këshilla të dobishme ose ngushëllim kur gjërat shkojnë keq.

PESHQIT

Edhe nëse Venusi do të kthehet në aspektin kritik, kjo nuk do të thotë se gjërat do të shkojnë keq në dashuri. Në realitet, në këtë moment dashuria nuk është ndër prioritetet tuaja. Çështjet e biznesit dhe ato praktike janë në qendër të interesave tuaja. Sipas Horoskopit ditor, ndoshta do të jeni ju që do ta vendosni partnerin me shpatulla pas murit, për të kuptuar se çfarë ndjen në të vërtetë për ju. Dhe kjo dëshirë për të kuptuar dhe ditur se cilat janë synimet e partnerit do të jetë edhe më e fortë te çiftet që planifikojnë diçka të rëndësishme për të ardhmen. Ju dëshironi të kuptoni nëse keni vërtet personin e duhur pranë jush.

Back to top button