Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 26 gusht 2021

Dashi

Viti i ardhshëm do të jetë vendimtar. Në maj të vitit të ardhshëm Jupiteri do të jetë në qiellin tuaj, duke ju sjellë mundësi të mëdha. Dhe akoma më mirë do të shkojë i gjithë 2022, kështu që mos i nënvlerësoni zgjedhjet që do të bëni tani. Ngadalë vjen rimëkëmbja, që në javët e ardhshme. Dhe nëse nuk shihni shumë alternativa përreth jush, të paktën përpiquni të shmangni njerëzit dhe situatat që nuk ju sjellin përfitime. Në dashuri ose në familje, dikush po ju jep shumë për të bërë.

Demi

Do të jetë një ditë interesante, por rimëkëmbja e vërtetë do të ndodhë gjatë fundjavës. Jo vetëm që Hëna do të jetë në shenjën tuaj, por ju mund të përfitoni nga aspekti i mirë i Diellit, Marsit dhe Mërkurit. Do të jetë një kohë e dobishme për të përfunduar angazhimet, ose për të rivlerësuar një ndjenjë. Në disa çifte ka patur pak tension, partneri ju ka zhgënjyer ndoshta dhe tani ka nevojë të shëroheni.

Binjakët

Hëna është e favorshme, dhe do të ketë kushte më të mira për të qenë mirë. Por ndoshta ajo që ju ndëshkon më shumë tani është mërzia dhe mungesa e angazhimeve, sepse të ndenjurit pa bërë asgjë është e padurueshme për ju. Për sa i përket punës, gushti dukej një muaj mjaft i qetë. Duhet të filloni nga e para me njerëz të rinj, sepse ka konflikte që nuk mund t’i kapërceni.

Gaforrja

Ka diçka që nuk shkon, dhe ju ndiheni të grindur dhe të zemëruar. Në përgjithësi ndiheni keq nëse në dashuri dhe në familje dikush ju zhgënjen ose nuk ju konsideron. Përndryshe ka të ngjarë që shkaku i shqetësimit tuaj të jenë konfliktet e brendshme në lidhje me pavendosmëritë dhe pasiguritë tuaja personale. Ndoshta ka konflikte dhe shqetësime në lidhje me paratë, veçanërisht nëse jeni gati të bëni zgjedhje të rëndësishme që ju imponojnë më shumë përgjegjësi.

Luani

Hëna dhe Venusi janë të favorshëm, dhe në dashuri mund të vendosni të bëni zgjedhje të rëndësishme. Një martesë, një fëmijë apo edhe një bashkëjetesë duket se po bëhet gjithnjë e më konkrete. Situata ekonomike, nga ana tjetër, nuk është ende e qëndrueshme, sepse kohët e fundit ka pasur ndryshime që ju kanë detyruar të vendosni një ekuilibër të ri.

Virgjëresha

Po përjetoni një fazë të rëndësishme për evolucionin tuaj. Në horoskopin e tij Paolo Fox sot identifikon një afat kohor: deri në prill / maj të vitit të ardhshëm duhet të kuptoni absolutisht në cilin mjedis të veproni. Dhe sigurisht ajo që vendosni tani do t’ju lejojë të largoheni nga një gjendje në të kaluarën tuaj që nuk ju pëlqen. Në dashuri ju dukeni pak të hutuar. Ka prioritete të tjera për ju.

Peshorja

Në ditët në vijim takimet janë me fat me Venusin në shenjën tuaj të zodiakut. Ata që janë beqarë do të jenë në gjendje të takojnë njerëz të ngjashëm me nevojat e tyre. Ndërsa ata që janë në çift dhe mendojnë se kanë personin e duhur pranë tyre, duan të ndajnë emocionet dhe t’i çojnë përpara. Eshtë një kohë shumë konstruktive në dashuri. Dhe madje edhe në punë është më e lehtë të kuptoni se cilat janë kushtet që do t’ju lejonin të ecni përpara më kollaj.

Akrepi

Horoskopi i Akrepit sinjalizon se muajin tjetër Venusi do të jetë në shenjën tuaj, mos i nënvlerësoni dashuritë që kanë lindur tani. Mos jini shumë përzgjedhës ose mbase të kujdesshëm ndaj njerëzve që ju pëlqejnë. Ndonjëherë zhgënjimet e së kaluarës mund të ndikojnë tek ju, dhe ju përfundoni në mbrojtje, madje duke përjashtuar disa mundësi të rëndësishme. Por ju keni nevojë për dashuri dhe do ta vini re atë në javët e ardhshme.

Shigjetari

Ka diçka në punë që nuk ju përshtatet dhe shumë të lindur të shenjës janë të zemëruar. Një padrejtësi që ka ndodhur në sferën profesionale mund t’ju ketë shqetësuar, si dhe polemikat e panevojshme ju kanë dekurajuar. Venusi në Peshore lehtëson ballafaqimet dhe takimet, kështu që në dashuri mund të keni diçka më shumë.

Bricjapi

Duhet të jeni shumë të kujdesshëm për gjërat që thoni. Ju keni vendosur kufij për bashkëpunimet, por edhe ndaj të tjerëve përpiqeni të ruani distancën, sepse jo të gjithë i janë përshtatur nevojave tuaja. Fundi i muajit dhe fillimi i tjetrit do të jenë të rëndësishëm, por në orët e ardhshme duhet të shmangni përfshirjen në polemika të panevojshme.

Ujori

Këto ditë ju doni të argëtoheni, të bëni gjëra të ndryshme sepse keni nevojë për pak shkujdesje. Në vendin e punës ka shumë pasiguri që ju prekin. Sa i përket dashurisë, nga ana tjetër, Venusi është në pamje të mirë, dhe ju mund ta lini veten të shkojë dhe të bëjë takime të reja. Por ndoshta ju nuk jeni në humor.

Peshqit

Janë shumë, ndoshta shumë përgjegjësi që keni marrë përsipër dhe tani nuk doni t’ia dini më. Sidomos nëse shihni se nga ana e të tjerëve nuk ka të njëjtin angazhim me tuajin. Mos u lodhni shumë dhe tregohuni të kujdesshëm në marrëdhëniet me Binjakët dhe Gaforren. Po i afrohemi një shtatori që do të jetë përfundimisht më i mirë, gjithashtu dhe mbi të gjitha rimëkëmbja psikofizike.

Back to top button
Close
Close