Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e enjte, 27 janar 2022

DASHI

Hëna është shumë interesante në këto 24 orë. Fillon një fazë me rëndësi të madhe që përgjithësisht prek gjithë jetën tuaj. Koha më e mirë do të jetë në mars, por tashmë e ndjeni në ajër se diçka po ndryshon. Shumë prej jush kanë arritur të kapërcejnë një moment pauze të madhe dhe keqardhje të madhe të lidhur me të kaluarën. Për disa ishte një fazë dyvjeçare. Sipas astrologut italian, ata që arrijnë ta lëshojnë veten mund të përjetojnë emocione të bukura në 48 orët e ardhshme. Mund të vijë edhe një kënaqësi shtesë e këndshme, kështu që me siguri mund të përfitoni nga favoret e yjeve.

DEMI

Për të lindurit në shenjën e Demit është shumë e rëndësishme të ruajnë një farë pavarësie, por edhe një pasion, sidomos në funksion të fundjavës. Pamja e yjeve në fakt do të jetë shumë e rëndësishme për sa i përket ditëve të së shtunës dhe të dielës. Ju ka të ngjarë të keni katër planetë aktivë, ndoshta edhe pesë nëse merrni parasysh edhe Jupiterin. Më pas mund të merrni disa vendime të rëndësishme në lidhje me familjen, punën ose jetën në përgjithësi. Ju mund të bëni disa intervista në lidhje me marrëveshjet ose kontratat pikërisht në këtë moment, kështu që angazhohuni dhe përfitoni sa më shumë nga situata.

BINJAKET

Ndonjëherë ndiheni të privuar nga liria, ose herë-herë ndjeni një farë vështirësie me mjedisin përreth. Në këto raste duhet të përpiqeni të jeni gjithsesi me të tjerët, edhe nëse ndonjëherë mund të jetë ende e ndërlikuar. Ju ndoshta thjesht po zgjidhni miqësitë tuaja dhe ndoshta po kërkoni edhe diçka të re në takime. Edhe pasionet mund të rikthehen në 48 orët e ardhshme, veçanërisht me personat e Peshores dhe Demit.

GAFORRJA

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, ju jeni duke u rritur në këtë fazë. Për të ecur përpara ju duhet përvojë, ndoshta në disa raste edhe një vuajtje e lidhur me kujtimet ose me ndonjë ndryshim të kohëve të fundit. Shumë probleme do të zgjidhen mes së shtunës dhe të dielës, ndaj përpiquni të filloni të përballeni me situatën, veçanërisht nëse ka komplikime në nivel familjar ose dashurie. Dialogu ndihmon gjithmonë, kështu që nëse ju intereson diçka, filloni të flisni për të që nga kjo ditë.

LUANI

Në këto ditë keni mundësi të rikuperoni. Të enjten do ta keni edhe Hënën në formë, të premten pak më pak. Shmangni ndalimin tani. Disa vonesa mund të ndodhin për shkak të kundërshtimit të Saturnit, por në përgjithësi dëshironi të arrini objektiva. Mund të përpiqeni gjithashtu të vini në praktikë ndonjë projekt të rëndësishëm, ose të modifikoni një që keni filluar tashmë, ndoshta duke e rinovuar dhe duke e vënë në hap me kohën e sotme. Një tjetër lajm pozitiv është ky: e gjithë pjesa e dytë e javës do të jetë e dobishme për çështjet e zemrës.

VIRGJERESHA

Pamja e yjeve është interesante, çdo ditë ka një energji dhe dëshirë të madhe për të bërë, por e gjithë kjo mund të shkaktojë edhe pak lodhje. E enjtja dhe e premtja mund të jenë ditë paksa të ndrydhura. Këshilla e astrologut italian është të bëni pak në këto 48 orë, ose në çdo rast të shmangni diskutimet për arsye të kota apo konflikte në përgjithësi. Për momentin ndiheni shumë të lodhur, ndoshta për faktin se ju këmbëngulni në përpjekjen për të zgjidhur disa probleme. Sidoqoftë, mos u shqetësoni, sepse një rikuperim i madh fillon të shtunën.

PESHORJA

Fundjava do jetë e rëndësishme për të përcaktuar se çfarë nuk shkon, veçanërisht nëse ka probleme në familje apo në dashuri. Nëse ka konflikte të shtunën dhe të dielën, atëherë mund të gjendeni edhe përballë një armiku. Në disa raste do të duhet të debatoni edhe me dikë, por me shumë kujdes, duke u përpjekur të mos e ngrini shumë zërin apo ta komplikoni edhe më shumë situatën. Por yjet janë në anën tuaj, kështu që edhe ju mund të jeni në gjendje të rikuperoni.

AKREPI

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, kohët e fundit keni përjetuar një moment lodhjeje dhe për këtë arsye sot jeni ende shumë konfuzë. Gjithsesi, të premten gjërat do shkojnë më mirë. Ju keni qenë në një situatë konflikti për dy ditët e fundit. Çiftet që kanë probleme ndoshta flasin shumë pak, ndoshta janë shumë larg, por tani do të ishte koha për të provuar një afrim. Keni dëshirën për të ndryshuar diçka, ndoshta edhe qytetin apo punën.

SHIGJETARI

Këto ditë mund të keni një dëshirë të madhe për të eksploruar botën dhe kjo është gjithashtu një tipar i këndshëm i shenjës suaj të zodiakut. Ata që janë në lëvizje dhe të zënë gjatë kësaj periudhe sigurisht që do të kenë diçka më shumë. Ata që hapin një biznes do të duhet t’i kushtojnë vëmendje çështjeve ekonomike dhe ligjore, edhe për shkak se Jupiteri është në një pozicion disonant. Kohët e fundit dikush mund të ketë pasur probleme pune, veçanërisht ata që kanë hapur një biznes së fundmi. Megjithatë, fatmirësisht të gjitha këto janë çështje të kapërcyeshme dhe në këtë fazë protagoniste është edhe dashuria. Do të jetë e vështirë të mos biesh në dashuri me ju.

BRICJAPI

Pamja e yjeve është pozitive dhe midis të shtunës dhe të enjtes së javës së ardhshme do të ketë shumë planetë në shenjën tuaj të zodiakut. Nëse keni diçka në mendje, ose nëse keni nevojë të flisni me dikë, atëherë do ta keni më të lehtë të arrini në një përfundim ose të arrini një qëllim të rëndësishëm. Marsi, Mërkuri dhe Venusi kalojnë në shenjën tuaj, kështu që fundjava do të mbyllet në mënyrë aktive dhe do të shpërblejë edhe ata që kanë qenë paksa shumë rebelë, por që tani synojnë të kërkojnë dashurinë. Nga ana tjetër, ata që kanë qenë pak të zhgënjyer ose djegur nga e kaluara, tani janë pak të kujdesshëm ndaj ndjenjave.

UJORI

Ju dëshironi të jeni të lirë, por shpesh për të arritur disa qëllime duhet të angazhoheni. Ka nga ata që punojnë shumë dhe shumë kanë punuar për të realizuar një projekt. Disa mund të mendojnë se janë të burgosur nga disa detyra që do të donin t’i linin pas. Ekziston tundimi për të dashur të hequr dorë nga gjithçka, por nuk mund të bëhet, edhe sepse jo të gjithë kanë shumë para mënjanë për të përballuar këtë situatë. Jeni në një fazë dyshimi dhe dëshironi më shumë kënaqësi.

PESHQIT

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, ju ndodh të gjeni atë brez kritik që mund të kthehet gjithashtu në polemika, veçanërisht në marrëdhëniet që kanë përjetuar tashmë një krizë. Shmangni tensionet dhe debatet e tepërta me personat që ju shkaktojnë probleme. Ditët e së enjtes dhe të premtes duhet të merren me rezerva dhe kujdes. Në këto 48 orë, bëni vetëm gjërat që ju pëlqen të bëni dhe kini kujdes nëse duhet të flisni me dikë që përfaqëson të kaluarën. Për çiftet, fundjava do jetë aktive.

Back to top button