Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e hënë, 10 janar 2022

Dashi

Mund të bëheni më të vetëdijshëm për veten, ta shihni veten në një dritë krejtësisht të re. Ashtu siç kujtojmë në horoskopët tuaj të janarit 2022, besimi juaj personal mund të lëkundet falë Venusit retro, por qëndroni të patundur dhe projektoni vetëbesimin, edhe nëse nuk e ndjeni.

Demi

Marrëdhënia juaj me partnerin duket e turbullt këtë fundjavë, veçanërisht nëse keni pasur zënka të përsëritura. Prioriteti juaj këto ditë është të eksploroni botën dhe të keni përvoja argëtuese dhe emocionuese.

Binjakët

Është një ditë kur fitoni energji dhe guxim të ri për të rrëzuar armiqtë, për të arritur suksese dhe arritje. Këto ditë do të keni propozime emocionuese dhe mund të bëni një plan të detajuar për t’i bërë ato realitet.

Gaforrja

Familja dhe miqtë tuaj po ju japin mbështetjen e tyre të plotë. Prioriteti juaj është të ruani harmoninë dhe paqen në marrëdhëniet tuaja personale, por mos e sakrifikoni shumë veten dhe mos merrni përsipër të gjitha përgjegjësitë. Mos harroni se Venusi retro dëshiron t’ju ndihmojë e t’ju japë vendin që meritoni.

Luani

Transitet aktuale hënore këtë fundjavë mund t’ju ndihmojnë të ridrejtoni qëllimet dhe ambiciet tuaja për të ardhmen. Nëse keni nevojë të kultivoni një aftësi të re, këto javë janë ideale për ta mësuar atë ose për t’u kujdesur për çdo detyrë në detaje, dhe për t’u bërë më efektivë dhe produktivë.

Virgjëresha

Do të shihni se çfarë ju kanë dhënë apo jo njerëzit më të afërt. Ju mund të gjeni gjëra që ju janë fshehur. Nëse punoni në media ose me teknologji, duhet të përgatiteni për “bllokimin” krijues që mund të sjellë Mërkuri i ardhshëm retro.

Peshorja

Energjia astrologjike ju jep dy ditë për të shijuar një marrëdhënie të shëndetshme dhe të lumtur me partnerin e sotëm, ose partnerin tuaj të mundshëm, është një pushim që Venusi retro ju jep. Nëse jeni beqarë, javët e ardhshme mund të tërheqin vëmendjen tuaj nga dikush më i ri se ju, ose me një personalitet rinor.

Akrepi

Këtë fundjavë do të jeni në gjendje të shihni përfitimet e gjithçkaje për të cilën keni punuar, pavarësisht nëse është një qëllim pune, një qëllim shëndetësor, apo një zakon apo mënyrë jetese. Është një javë ku do të vlerësoni vërtet çdo mundësi për të qenë spontanë dhe të gëzuar.

Shigjetari

Përfitoni nga dita për të korrur shpërblimet e një projekti krijues për të cilin mund të keni punuar në javët e fundit. Fillimi i vitit po ju mbush me ide për projekte të reja dhe mundësi për të shprehur talentin tuaj.

Bricjapi

Kujdesuni për dietën dhe stomakun tuaj, pasi gjatë fundjavës mund të keni probleme me shëndetin tuaj. Është koha që të uleni para buxhetit tuaj dhe ta rishikoni atë tërësisht, në mënyrë që të arrini një plan të detajuar për arritjen e qëllimeve tuaja financiare.

Ujori

Ngjarjet që do të përjetoni këtë fundjavë do t’ju japin kurajë për të rrëzuar pengesat dhe armiqtë. Duhet të jeni të zënë ose ka të ngjarë të mërziteni dhe t’i dorëzoheni këshillave të këqija për kohën e lirë.

Peshqit

Këto janë ditë për të përfunduar pagimin për diçka, një borxh apo një faturë. Ju mund të bëni një buxhet për të zgjatur pak më shumë të ardhurat tuaja. Janari është një muaj kur jeni të magjepsur nga idetë e reja dhe mendimet origjinale.

Back to top button
Close
Close