Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e hënë, 16 maj 2022

DASHI

Ju po ktheheni protagonistë të dashuruar dhe ndoshta dikush ka disa ditë që mund të përballojë momente të mira dhe të këqija. Nëse një histori ju ka lodhur, mund ta rishikoni ose madje ta mbyllni nëse nuk keni nxitje për të ecur përpara, prerja e drurit të kalbur (sërish duke u përpjekur të respektoni të tjerët) mund t’ju bëjë mirë vetëm nëse doni të ndryshoni. Ngazëllim i madh në vendin e punës, kjo është koha më e mirë nëse dëshironi të bëni propozime dhe të përpiqeni të përmirësoni situatën tuaj në këtë drejtim.

DEMI

Për ju, nga ana tjetër, ndryshe nga miqtë e Dashit, gjërat në dashuri mund të jenë pak më të ndërlikuara: ka dallime për t’u kapërcyer, ose ndoshta disa çështje të pazgjidhura për t’u sqaruar, edhe nëse nuk janë të pazgjidhshme. Me siguri do t’ju duhet qetësia e duhur ndaj mos u nervozoni apo dekurajoni, zgjidhja nuk është aspak e vështirë për t’u gjetur! Në punë, nga ana tjetër, ju favorizoni intuitën dhe idetë e mira, kështu që nëse jeni duke punuar për një projekt të mirë ose keni një ide premtuese, jepini kreativitet dhe veproni!

BINJAKËT

Në këtë periudhë favorizohen lidhje të reja, në përgjithësi ju pret një javë shumë e mirë për të lënë veten të kaloni në emocione të reja, të sinqerta dhe intensive. Keni vuajtur shumë kohët e fundit kështu që tani meritoni pak qetësi, do t’ju bënte mirë gjithashtu të rikuperoni motivimin dhe vendosmërinë në lidhje me çështjet ekstra sentimentale. Dhe në fakt në punë është koha për shëlbim por duhet të prisni edhe pak, për momentin është më mirë të jeni të kujdesshëm, sidomos kur udhëtoni dhe lëvizni në përgjithësi.

GAFORRJA

Dashuria nuk është në qendër të mendimeve tuaja në këtë moment dhe kjo tregohet nga mungesa e dëshirës për t’u përkushtuar, ju po i jepni përparësi gjërave të tjera përfshirë punën. Keni vendosur të provoni të vendosni një marsh shtesë dhe të zhbllokoni disa situata të bezdisshme, megjithatë do të duhet të tregoheni diplomatikë dhe të vëmendshëm ndaj fjalëve. Lëreni mënjanë vrullin dhe zëvendësojeni me qetësinë, vetëm në këtë mënyrë do të keni më shumë shanse për të arritur sukses.

LUANI

Mëngjes stresues në të cilin gjëja më e rëndësishme për të bërë do të jetë ruajtja e qetësisë, si dhe padyshim shmangia e teprimit për të mos hasur në probleme. Ndër të tjera nuk ka pse të shqetësoheni sepse pasdite do të rikuperoni mirë, në më pak se 24 orë do t’i lini pas vështirësitë dhe stresin në favor të një qetësie më të madhe. Kryefjala është pra “qetësia”, edhe sepse në punë po vijnë mundësi interesante dhe i keni të gjitha kartat për t’u përgatitur në mënyrën më të mirë të mundshme dhe për të pasur sukses më vonë, ai që do të bëjë ndryshimin do të jetë qëndrimi me të cilin do të qaseni.

VIRGJËRESHA

Futeni në “tre ditë” të favorshme për takime dhe marrëdhënie me të tjerët, veçanërisht beqarët që nuk duhet të mbyllen në shtëpi do të duhet të përfitojnë nga kjo. Yjet janë gati të nxjerrin në pah sharmin që ndonjëherë fshihni (edhe pa dashje), përfitoni nga kjo situatë dhe nëse ka një person që ju pëlqen, afrohuni me ta për të tentuar të “goditni”. Favorizohen personalitete krijuese dhe ata që punojnë me ide, edhe këtu planetët do të kenë mbështetje të madhe. Por kujdes nga shpenzimet, nuk mund të përballoni të bëni “blerje të çmendura” apo të panevojshme ndaj mos iu dorëzoni tundimit!

PESHORJA

Një mëngjes pak i vështirë dhe me lëvizje të ngadalta, ashtu si për miqtë e Luanit, dhe pikërisht si ata, do të rekuperoni pasdite. Dikush mund t’ju zemërojë ose ndoshta keni shumë gjëra për të bërë, mos u dorëzoni pas impulsivitetit dhe nervozizmit sepse është një tension i vogël kalimtar dhe asgjë më shumë. Jeni pak të shqetësuar për paratë, një gjë po ju thith shumë energji psikike, por mbani mend që nëse nuk mund të bëni aq shumë, është e kotë të hidhëroheni!

AKREPI

Në dashuri me hënën në shenjë emocionet nuk do të mungojnë, nëse jeni të interesuar për një person bëni një hap përpara sepse keni një shans të mirë për të bërë “goditjen” (ose të paktën për ta bërë lidhjen të rritet dhe ta drejtoni drejt diçkaje interesante). Në punë, megjithatë, kushtojini vëmendje shpenzimeve, duhet të përpiqeni të rikuperoni një ekuilibër të caktuar ekonomik dhe jo të gjithë kanë burimet për t’u përballur më mirë me inflacionin dhe faktorë të tjerë që nuk varen nga ne…

SHIGJETARI

Qiell shumë pozitiv për ndjenjat, kush është vetëm do të bënte mirë të shikonte përreth sepse yjet do t’ju ndihmojnë për të përmirësuar situatën (nuk përjashtohen njohuritë e veçanta dhe premtuese). Nga ana tjetër, ata që janë pjesë e një çifti të qëndrueshëm mund të mendojnë të organizojnë diçka të këndshme së bashku me gjysmën më të mirë, për të kaluar momente intensive që i bëjnë mirë zemrës. Puna, nga ana tjetër, ju jep pak për të menduar, kohët e fundit ka pasur diskutime me shefat… përpiquni të qëndroni të qetë. Kujdes edhe për shpenzimet e shumta!

BRICJAPI

Një javë mjaft pozitive përsa i përket dashurisë, jeni ndër shenjat e preferuara të kësaj periudhe përsa i përket ndjenjave dhe mund ta shfrytëzoni për të kaluar momente të mira me partnerin apo takime interesante në rastin e beqarëve. Jo të gjithë duan (ose kanë nevojë) në fakt t’i kushtojnë kohë punëve të zemrës, në fakt puna është prioriteti i shumë njerëzve tani sepse edhe këtu yjet premtojnë lajme dhe përmirësime. Angazhohuni dhe do të fitoni!

UJORI

Edhe tek ju po vijnë emocione të reja në dashuri, ata që kanë bërë një takim të veçantë duhet ta kultivojnë pa hezitim sepse kushtet janë padyshim të mira për të jetuar momente të mira! Ndryshime në horizont për sa i përket punës, gjë që është veçanërisht e mirë për ata që ndjejnë nevojën për të ndryshuar disa gjëra në sferën profesionale. Të preferuara veçanërisht bashkëpunimet e reja që mund t’ju çojnë larg, mos e përjashtoni veten!

PESHQIT

Ditë e dyanshme me lëvizje të ngadalta në mëngjes dhe pasdite rikuperimi, mos u zemëroni nëse gjërat nuk shkojnë mirë në fillim sepse është një fazë kalimtare (që në rastin më të mirë do të zgjasë vetëm disa orë). Ata që janë në ekuilibër mes dy historive po përjetojnë ndjenja konfliktuale por momenti i zgjedhjes po afron. Kujdes në punë dhe nëse duhet të nënshkruani një kontratë lexoni të gjitha klauzolat, mos humbisni asgjë!

Back to top button