Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e hënë, 6 dhjetor 2021

Ky është horoskopi i Paolo Fox për ditën e hënë, 6 dhjetor 2021. Ndërsa e diela po i afrohet fundit, një javë e re do të shfaqet. Hëna do të jetë në qiellin e Bricjapit pranë Venusit, ndërsa Mërkuri në Shigjetar. Dëshironi të mësoni më shumë?  

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, pavarësisht nga pozicioni i Hënës, do të nisë për ju një javë rikthimi të rëndësishëm. Ka të ngjarë që dikush të ketë në mendje ide efektive dhe me një qiell të tillë ka të gjitha kushtet për t’i realizuar ato. Edhe nëse jo menjëherë, një e ardhme e lumtur ju pret!

Demi

Hëna do të jetë ende në formë të shkëlqyer: vitaliteti, dëshira për të dashur do të dyfishohet! Megjithatë, për fat të keq, Marsi në opozitë herë pas here ju vjedh energjinë dhe formën fizike. Në këto momente do mbizotërojë lodhja. Sidomos në mes të javës, do të dëshironi të jeni më të kujdesshëm.

Binjakët

E hëna premton të jetë një ditë shumë interesante, shumë më e mirë se e kaluara. Ju do të keni një fillim shumë të mirë të javës. Megjithatë, për fat të keq, me Diellin dhe Mërkurin ende përballë, do të jetë e lehtë të gjendeni në mes të ndonjë mosmarrëveshjeje, në vendin e punës ose me ndonjë mik që nuk është shumë besnik ndaj jush.

Gaforrja

Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, e hëna për fat të keq nuk do të jetë një ditë e lehtë. Hëna dhe Venusi do të jenë në kundërshtim: ka të ngjarë që do t’ju duhet të përballeni me mosmarrëveshje ose polemika të reja në familje ose në punë. Prej ditësh ka filluar një ndryshim i thellë i brendshëm që po ju bën të përplaseni me të tjerët. Duhet pak qetësi.

Luani

Do të përpiqeni të rivendosni qetësinë në jetën tuaj. Do të jetë e rëndësishme të përpiqeni t’i përjetoni ngjarjet në një mënyrë pozitive. Me miqtë e Diellit dhe Mërkurit nuk do ju mungojë vitaliteti, idetë dhe dëshira për të komunikuar. Megjithatë, për fat të keq, Saturni ende në opozitë shpesh e bën rrugën tuaj një ngjitje të lodhshme, plot pengesa për të kapërcyer.

Virgjëresha

Do të jetë një javë mjaft e ngarkuar. Do t’ju duhet të përveshni mëngët dhe të merreni me punë, për të zgjidhur një problem praktik, ligjor, ekonomik apo profesional, letra për të vënë në vend. Do të jeni në gjendje të vazhdoni me atë që bëni, por mund të përplaseni me ata që nuk mendojnë si ju. Kujdes nga kritikat në dashuri!

Peshorja

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, do të fillojë një javë më mirë se ajo e mëparshme. Afërdita do të jetë ende në kuadraturë, është e vërtetë, por do të keni më shumë guxim për t’u përballur me veten, për të thënë gjëra të rëndësishme. Duhet të përpiqeni të rifitoni krijimtarinë tuaj, pak më shumë imagjinatë, sepse për të bërë veten më të lumtur nuk duhet t’i përkushtoheni vetëm detyrave! Në dashuri do të keni një zhbllokim të vërtetë duke filluar nga marsi i ardhshëm.

Akrepi

Do të jetë një ditë e mirë, e ndriçuar nga një Hënë interesante. Ju do të jeni në gjendje të vazhdoni rikuperimin tuaj fizikisht, emocionalisht dhe profesionalisht. Ata që kanë marrë një rrugë, të vendosur për t’u përmirësuar, nuk do të duan kurrë të kthehen prapa. Përpiquni, pra, të lini pas kujtime edhe të dhimbshme.

Shigjetari

Do të fillojë një javë shumë joshëse. Në planin astrologjik jeni shumë të fortë: nuk mund të ishte ndryshe, pasi në krah keni Diellin, Mërkurin, Saturnin dhe Jupiterin. Me gjithë vështirësitë e jashtme, dhimbjet e kokës, duhet t’i kishit gjetur vetes një energji dhe qetësi të mirë. Për ta bërë jetën tuaj më të mirë, hapuni ndaj dashurisë!

Bricjapi

Siç parashikon horoskopi i Paolo Fox, e hëna do të jetë paksa e vrullshme, vazhdimi i gjithçkaje do të bëhet i lodhshëm. Sidoqoftë, po filloni të kuptoni se duhet të lehtësoni veten më shumë, të bëni pak më pak, por më mirë, me më shumë qetësi. Dhe kjo do të zbatohet për gjithçka, nga puna te miqësia. Më shumë cilësi dhe më pak sasi! Mund të keni disa momente të pakëndshme në ditët në vijim – jini shumë të kujdesshëm.

Ujori

Do të jetë një ditë e mirë, edhe nëse në përgjithësi gjendja juaj nuk është aspak e lehtë! Jeni duke e kthyer kokën poshtë dhe nuk është gjithmonë e lehtë të përshtateni me ndryshimet. Ata që ende nuk mund të gjejnë kënaqësi, ndoshta në punë, duhet të përpiqen ta kërkojnë atë në vetvete dhe jo nga jashtë.

Peshqit

Tani e tutje ju mund të ndërtoni një të ardhme më të mirë. Mos u dëshpëroni, edhe nëse Dielli dhe Mërkuri në kuadraturë mund t’ju vënë ende nën presion. Marsi në aspektin e mirë do t’ju ndihmojë të ndjeni emocione pozitive. Dashuri shumë premtuese, sidomos në muajt në vijim të 2022! Mos u shqetësoni për vonesat e vogla.

Back to top button
Close
Close