Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e martë, 11 janar 2022

Dashi

Më në fund po kuptoni se bërja e gjërave me nxitim mund të jetë një gabim i madh. Është e rëndësishme të shqyrtoni me kujdes çdo lëvizje përpara se të veproni pa u nxituar. Një nga dobësitë tuaja është instinkti juaj, i cili shpesh përfundon në një bumerang. Fundjava e ardhshme duket shumë interesante, veçanërisht për sa i përket dashurisë. Ata që janë ende në kërkim të një shpirti binjak ose çifte që duhet të gjejnë një pikë ekuilibri janë të favorizuar. Sidomos të premten mund të keni disa surpriza të këndshme.

Demi

Me Hënën në shenjë dhe Venusin dhe Diellin në një aspekt të favorshëm, do të keni të gjitha kushtet për të rizbuluar njëfarë ekuilibri të brendshëm. Ky është një horoskop i fortë veçanërisht për ata që përballen me një sfidë vendimtare që duhet fituar absolutisht. Është gjithashtu e rëndësishme të përfitoni nga këto yje për t’u rikuperuar nëse keni mbetur pas. Problemi juaj i vërtetë do të jetë mbi të gjitha menaxhimi i parave. Kohët e fundit keni shpenzuar shumë para dhe tani keni mbetur keq. Përpiquni të tregoheni kursimtarë dhe të kurseni diçka, duke shmangur humbjet apo shpenzimet e panevojshme.

Binjakët

Jeni duke shkuar drejt ditëve mjaft interesante dhe stimuluese. Duhet thënë se për beqarët që janë në kërkim të një shpirti binjak do të duhet të presin deri në mars kur Mërkurin do ta keni në aspektin pozitiv. Marsi në opozitë nuk do t’ju kursejë pak agjitacion, veçanërisht nëse ka ende çështje ligjore apo burokratike të hapura. Për të marrë çlirimin prej këtyre situatave duhet të prisni të paktën muajin maj.

Gaforrja

Prej disa javësh jeni ndjerë sikur jeni të izoluar nga realiteti. Këtë të martë, mund të shfaqet pak hutim ose mëdyshje, veçanërisht nëse kohët e fundit jeni thirrur për të bërë një zgjedhje të rëndësishme. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, do të duhet të përballeni edhe me kundërshtimin e Venusit, i cili mund të ndryshojë letrat, veçanërisht në lidhje me dashurinë. Një histori që dukej e rëndësishme mund të rezultojë të jetë më pak solide sesa keni menduar. Dëshira juaj për privatësi nuk do të duhet të kthehet në izolim të vërtetë.

Luani

Hëna disonante nuk ka pse t’ju trembë. Edhe nëse sjell ngadalësim në jetën tuaj, nuk do të ketë aftësinë të bllokojë gjërat që kanë më shumë rëndësi për ju. Bëni gjërat me qetësinë e duhur pa u marrosur dhe mendoni me kujdes për çdo lëvizje përpara se të merrni një vendim të rëndësishëm. Ata që kanë nisur së fundmi një projekt apo biznes të rëndësishëm e kanë kuptuar se ka ardhur koha të bëjnë llogaritë edhe për të kuptuar nëse loja ia vlen. Ata që kanë marrë detyra të reja pune do të duhet të mbrohen nga sulmet e njerëzve ziliqarë ose nga dashakeqësia e atyre që përpiqen t’ju nxjerrin në një dritë të keqe.

Virgjëresha

Me Diellin, Venusin dhe Hënën në një aspekt të favorshëm, kjo e martë është e mbushur me lajme të mira dhe ide interesante. Sidomos muajt janar dhe shkurt do të jenë shumë intrigues për të lindurit e shenjës së Virgjëreshës, edhe nga pikëpamja financiare dhe e punës. Tranziti i çuditshëm i Jupiterit do t’ju bëjë të mos pranoni më situata të caktuara që nuk ju kanë sjellë avantazhe apo përfitime. Do t’ju duhet të ndryshoni disa zakone dhe të lini mënjanë ato situata që kanë rezultuar të jenë thjesht humbje kohe. Në ditët në vijim do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje përdorimit të fjalëve, veçanërisht nëse e gjeni veten të përfshirë në një polemikë.

Peshorja

Ju jeni duke përjetuar një fazë shpërqendrimi të madh. Mund të ndodhë që të ndiheni vetëm edhe nëse jetoni pranë një personi. Ndiheni pak të lënë pas dore dhe të lënë mënjanë dhe dëshironi të merrni më shumë vëmendje nga partneri juaj. Mërkuri në aspektin e mirë favorizon veçanërisht marrëdhëniet ndërpersonale. Muaji mars mund të sjellë disa lajme të mira sidomos për ata që janë në kërkim të një shpirti binjak.

Akrepi

Disa zgjedhje që keni bërë së fundmi nuk ju kanë bindur plotësisht, për këtë arsye jeni paksa të tensionuar dhe nervozë. Tani për tani ju duhet të zgjidhni disa çështje që kanë të bëjnë kryesisht me paratë dhe menaxhimin e familjes. Sipas parashikimeve të horoskopit të Paolo Fox-it, do të duhet të përpiqeni të jeni diplomatikë veçanërisht nëse jeni përfshirë në një polemikë ose në një diskutim të rëndë me dikë. Mundohuni të përdorni fjalët e duhura dhe mos u shfaqni shumë, përndryshe do të përfundoni duke gabuar.

Shigjetari

Me Marsin dhe Mërkurin në formë të shkëlqyer, ditët në vijim mund të jenë ato të duhurat për të bërë arritje apo për të fituar sfida të bukura. Favorizohen edhe çështjet personale dhe projektet e reja që kanë nisur së fundmi. Janari dhe shkurti do të jenë dy muaj pritje sidomos për ata që janë në kërkim të një pune të re apo që duan të ndryshojnë jetën e tyre profesionale. Pranvera mund të jetë vendimtare veçanërisht për ata që janë në kërkim të një shpirti binjak ose që duan të ndryshojnë jetën e tyre të dashurisë. Ata që jetojnë një histori në ekuilibër, mund të shikojnë përreth.

Bricjapi

Hëna, Dielli dhe Venusi në aspektin e mirë, përfaqësojnë për ju një element me forcë të madhe, nga shumë këndvështrime. Kjo ditë e së martës, përveçse do të ofrojë ide interesante për të ardhmen, mund të sjellë disa përparime thelbësore. Nëse ka pasur tensione ose kohët e fundit ju është dashur të përballeni me probleme të rëndësishme, tani do të jenë kushtet për të ecur përpara pa pengesa. Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të kursyer duke shmangur shpenzimet e panevojshme që shpesh rëndojnë shumë në buxhetin tuaj familjar. Këta yje do t’ju ndihmojnë të rifitoni terrenin e humbur.

Ujori

Kushdo që kohët e fundit është zemëruar ose ka ngecur në një çështje parimore, duhet t’i drejtohet këshillave më të buta. Me Mërkurin në shenjë dhe Marsin në një aspekt të favorshëm, kjo ditë më në fund do t’ju lejojë të arrini një ekuilibër të brendshëm të caktuar pas një faze mjaft kaotike. Në përgjithësi nuk ju pëlqen padrejtësia dhe shtypja, por po kuptoni se ndonjëherë duhet t’i nënshtroheni rregullave, që të mund të ecni përpara dhe të gjeni qetësinë shpirtërore.

Peshqit

E marta është shumë interesante nga shumë këndvështrime për personat e lindur në shenjën e Peshqve. Tranziti i ri i Jupiterit mund të jetë një pararojë lajmesh, por edhe shpërthimesh. Kohët e fundit keni vuajtur nga disa njerëz që janë përpjekur t’ju komplikojnë jetën. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, ju duhet të përpiqeni të vendosni një gur mbi keqkuptimet e së shkuarës dhe të ecni përpara duke lënë atë që ka qenë pas jush. Hëna, Dielli, Venusi dhe Jupiteri janë në një aspekt interesant dhe do t’ju ndihmojnë të rifitoni besimin tek vetja dhe tek të tjerët.

Back to top button
Close
Close