Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e martë, 17 maj 2022

DASHI

Kjo ditë e martë do jetë shumë pozitive për miqtë e Dashit, veçanërisht për ata që kanë në mendje projekte të mëdha për të ndjekur. Sidomos nëse pranë jush keni bashkëpunëtorë të vlefshëm, rruga drejt suksesit do të jetë më e shpejtë. Mos kini frikë të pohoni idetë tuaja edhe sepse këta yje puthin veçanërisht intuitat e mira. Edhe në dashuri do të keni një ngarkesë të këndshme energjike, veçanërisht nëse keni në krah një person që ju kupton dhe që di të kuptojë nevojat tuaja. Por kini kujdes që të mos tregoheni shumë të ngutshëm apo shumë pretenciozë me partnerin.

DEMI

Më në fund, do të jenë të gjitha kushtet për të pasur një vizion më optimist të jetës suaj. Nga muaji i ardhshëm do të keni një Venus në aspektin e shkëlqyer që do t’ju ndihmojë mbi të gjitha në marrëdhëniet ndërpersonale. Edhe pjesa e dytë e majit do të jetë shumë e rëndësishme për të kuptuar se cilët persona dëshironi të keni në krah dhe cilët të largoni. Grackat e marsit tani janë shumë larg. Më në fund po rizbuloni dëshirën për të qenë me të tjerët dhe gjithashtu për të ndarë emocione të bukura me të dashurin tuaj. Favorizohen takime të reja.

BINJAKËT

Kundërshtimi i Hënës nuk do të sjellë asnjë pengesë të pakapërcyeshme për miqtë e Binjakëve. Ekziston ende kjo fazë e trazirave të brendshme që nuk do të jetë e lehtë për t’u kapërcyer. Nga e mërkura do të ketë yje shumë më të favorshëm për të arritur një objektiv që ju intereson. Prej një jave planeti Jupiter është kthyer i favorshëm dhe kjo do të përfaqësojë një avantazh të madh për ju. Sidomos nga e premtja do të kuptoni se gjërat po ndryshojnë për mirë.

GAFORRJA

Ka ende disa probleme personale apo familjare për të kapërcyer dhe do të kërkojnë shumë durim dhe maturi. Sipas Horoskopit ditor, edhe nëse përpiqeni shumë për të zgjidhur problemet, gjithmonë ka pengesa të reja që e bëjnë jetën tuaj të ndërlikuar. Ndonjëherë ndiheni sikur po luftoni me mullinjtë e erës. Është një kohë kur është e vështirë të përpiqesh t’i lejosh gjërat të rrëshqasin. Në dashuri, po përpiqeni të kuptoni se çfarë ju intereson vërtet dhe çfarë jo.

LUANI

Yjet e kësaj periudhe janë shumë qetësuese, edhe për ata Luanët që hezitojnë dhe besojnë se nuk ia dalin dot. Edhe ata që mendojnë se nuk mund të kalojnë një provim do të kenë disa surpriza të këndshme gjatë rrugës. Ashtu si me të gjitha shenjat e zjarrit, edhe Luanit do t’i duhet të përgatitet për të përjetuar një verë vërtet të mirë, plot angazhime dhe emocione të bukura. Prandaj përpiquni të mos mbylleni në shtëpi dhe të hapeni ndaj shoqërueshmërisë. Ka ardhur koha edhe për të pohuar arsyet tuaja, veçanërisht nëse prisni diçka nga dikush. Mundohuni të mos jeni pasivë dhe bëni kërkesat tuaja.

VIRGJËRESHA

Është e vërtetë që nuk ekzistojnë më pengesat planetare të fund prillit, por edhe sot do ketë telashe për miqtë e Virgjëreshës. Ka ende tensione për t’u përballur, si në familje ashtu edhe në vendin e punës. Është e vërtetë që nga data 10 nuk keni më kundërshtimin e Jupiterit, por ka ende çështje të hapura që mund të krijojnë disa gracka të vogla në planin personal. Mundohuni të përdorni racionalitetin tuaj në mënyrë që të mos humbni busullën. Ata që janë ndarë së fundmi, do bëjnë mirë të mos hidhen me kokë në një histori të re. Më mirë përpiquni të kuptoni se çfarë doni të bëni.

PESHORJA

Për Peshoren nuk është e lehtë të qëndrojnë të qetë gjatë kësaj kohe. Mund të bëheni agresivë dhe nervozë nëse shihni diçka që nuk përputhet me dëshirat tuaja. Edhe nëse problemet nuk varen drejtpërdrejt nga ju, do t’ju duhet të përballeni me situata që do të kërkojnë njëfarë maturie dhe pak durim. Ju mund ta gjeni veten në mes të një debati, në të cilin keni pak ose aspak lidhje me të. Shfrytëzojeni diplomacinë dhe ekuilibrin tuaj dhe shmangni ndarjet.

AKREPI

48 orët e ardhshme, për miqtë e Akrepit, do të jenë padyshim shumë interesante, sidomos përsa i përket emocioneve. Sipas horoskopit të ditës, Akrepat që përjetuan zhgënjime në pjesën e parë të vitit, tani kanë pak dëshirë për t’u angazhuar seriozisht dhe ndoshta kanë humbur njëfarë stimuli. Jeni njerëz shumë selektivë që nuk pranoni gjithçka, por preferoni të jeni të rrethuar vetëm nga njerëz të vlefshëm dhe të aftë të përfaqësoni një mbështetje të vlefshme në nivel njerëzor dhe praktik.

SHIGJETARI

Kjo është koha për ngritje të vërtetë për miqtë e Shigjetarit. Natyrisht shumë varet nga mosha juaj dhe nga interesat që kultivoni. Do ta keni të vështirë të qëndroni në vend ose të luani një rol pasiv. Tani dëshironi të jeni protagonistë, qoftë edhe të dashuruar. Ata që nuk janë të dashuruar do kenë një dëshirë të madhe për të pasur pranë tyre personin e duhur. Mundohuni të shikoni përreth jush dhe të jeni të shkathët dhe të vendosur, veçanërisht nëse e keni identifikuar “prenë” tuaj. Mos kini frikë të bëni propozimin tuaj.

BRICJAPI

Kjo është një periudhë e karakterizuar nga reflektime të mëdha për miqtë e Bricjapit. Do të keni një dëshirë të madhe dhe një dëshirë të fortë për të prerë rrugët pa krye të jetës tuaj dhe për të zgjedhur vetëm njerëzit dhe situatat që ju pëlqejnë. Ndoshta jeni duke pritur për lajme të rëndësishme nga njerëzit e tjerë. Në dashuri nuk do ketë garanci të mëdha edhe sepse do keni yje paksa nervozë përsa i përket marrëdhënies në çift. Jeni gjithashtu shumë të tensionuar si tela violine dhe kjo nuk ju ndihmon të qetësoni shpirtrat.

UJORI

Kjo është koha e duhur për t’i dhënë dorë të lirë imagjinatës dhe krijimtarisë suaj. Kreativiteti për Ujorin është erëza e jetës. Nëse dita juaj është plot me detyrime apo përgjegjësi, mund të përjetoni momente tensioni. Nuk ju pëlqen të ndiheni shumë të mbytur nga angazhimet dhe nuk ju pëlqejnë ata njerëz që përpiqen të vendosin pengesa mes jush dhe autonomisë suaj. Mundohuni të shpallni arsyet tuaja, por pa humbur busullën.

PESHQIT

Shumë Peshq, veçanërisht në fillim të javës, ndihen paksa të pamotivuar. Natyrisht, kjo është një periudhë kalimtare që do të kërkojë kujdes. Sipas Horoskopit ditor, do të duhet të përpiqeni të mos e teproni me provokimet dhe të përpiqeni t’i lini gjërat të kalojnë. Ju do të duhet të ndaloni së pari gotën gjithmonë gjysmë bosh. Gjithashtu shmangni punën me orët e vona, në mënyrë që të mos e mbingarkoni veten.

Back to top button