Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e martë, 18 janar 2022

DASHI

Nuk ju pëlqejnë më situatat kaotike të karakterizuara nga qartësia e dobët. Tani ju kërkoni qartësi dhe doni të pastroni fushën nga çdo paqartësi. Në këtë periudhë jeni shumë të zhytur në angazhime apo çështje komplekse që kanë të bëjnë kryesisht me sferën familjare. Për shembull, shumë prindër mund të marrin lajme të shkëlqyera nga fëmijët e tyre, ose fëmijët mund t’u propozojnë prindërve ide interesante për t’u zhvilluar në të ardhmen. Në çdo rast, patjetër do të duhet pak durim, sidomos për ata që po përpiqen të dalin nga një situatë shumë komplekse pune apo ekonomike.

DEMI

Në këtë periudhë, kryefjala juaj është ndryshimi. Nuk ka rëndësi nëse ka të bëjë me shtëpinë, punën apo pamjen tuaj, ju dëshironi të bëni ndryshime në jetën tuaj sepse jeni të lodhur nga rutina e zakonshme. E gjithë kjo për shkak të pranisë së Uranit në shenjën tuaj, një planet që mbikëqyr ndryshimet dhe përparimet. Sidomos të rinjtë mund të dëshirojnë të ndryshojnë peizazhin ose të lëvizin diku tjetër për të studiuar dhe për të punuar. Çështjeve ekonomike do t’ju duhet t’i kushtoni shumë vëmendje, edhe pse do t’ju duhet pak durim.

BINJAKËT

Sidomos të martën dhe të mërkurën mund të shijoni mbështetjen e çmuar të Hënës. Ky është një horoskop shumë interesant veçanërisht në lidhje me zhvillimet e ardhshme të jetës suaj. Është e vërtetë që ende keni të bëni me blloqe për kontrata, çështje ligjore apo çështje burokratike. Por nga maji, shumë prej këtyre situatave më në fund do të priren të zhbllokohen dhe më në fund do të mund të largoheni sërish në qetësi. Në këtë moment duhet të keni pranë jush njerëz të sinqertë që dinë t’ju japin dashuri.

GAFORRJA

Herë pas here ju jeni pre e mëdyshjeve ose hutimeve, edhe për shkak të asaj që po ndodh rreth jush. Shumë Gaforre pëlqejnë të kalojnë orë të tëra në rrjetet sociale, duke shkëmbyer mesazhe dhe mendime. Këshilla e yjeve është të shpenzoni më pak kohë në virtuale, të fokusoheni më shumë tek realiteti. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që vijnë nga një zhgënjim i madh sentimental dhe janë mbyllur në vetvete. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, çiftet e forta do ta kenë më të lehtë të kapërcejnë një periudhë krize, por ata që lëkunden mund të dorëzohen dhe të vendosin të ndjekin rrugë të ndryshme.

LUANI

Nuk keni pse të dorëzoheni, edhe nëse nuk po kaloni një kohë idilike. Ju ushqeheni me ëndrra dhe ambicie dhe ju pëlqen të fitoni çdo sfidë, ndaj përpiquni të mbani moralin tuaj të lartë dhe mos u mbingarkoni nga ngjarjet e fundit negative. Ndoshta mund të ketë disa probleme parash ose shtëpie, por ato thjesht kalojnë. Ju keni Marsin në një aspekt interesant dhe kjo do t’ju japë forcë më të madhe dhe një dëshirë të madhe për të luftuar. Megjithatë, nuk mund të mendoni të merrni gjithçka menjëherë. Në këtë fazë të jetës tuaj do t’ju duhet durim dhe këmbëngulje.

VIRGJERESHA

Në këtë fazë të jetës suaj ju jeni ende protagonist dhe mjeshtër absolut i fatit tuaj. Ju mund t’i përdorni këto yje për të arritur qëllime ambicioze ose për të qëndruar në vend, gjithçka do të varet nga ju. Yjet e gjurmojnë rrugën për ne, pastaj jemi ne që duhet të vendosim t’i shfrytëzojmë ata ose të luajmë në mbrojtje. Nëse planifikoni diçka interesante për muajin shkurt, gjasat për sukses do të jenë shumë të larta. Afërdita është gjithmonë aktive dhe do ju japë një dorë të madhe për të realizuar projekte interesante. Mundohuni të shmangni njerëzit e paqartë që mund t’ju fusin në telashe të mëdha.

PESHORJA

Situata aktuale astrologjike mund t’ju çojë drejt një përmirësimi në jetën tuaj për sa kohë që nuk dekurajoheni. Është e vërtetë që vini nga një periudhë mjaft e vështirë, por nuk ka pse të dekurajoheni edhe sepse është vetëm një fazë kalimtare. Këta yje kërkojnë vëmendjen tuaj, veçanërisht kur bëhet fjalë për marrëdhëniet me të tjerët. Ndodh shpesh që të thoni ose bëni gjëra që mund të duken të tepërta në sytë e të tjerëve.

AKREPI

Kjo është një e martë që lind nën shenjën e kaosit dhe konfuzionit. Ndoshta ndiheni pak të trullosur dhe dëshironi të qëndroni pak mënjanë gjithashtu për të reflektuar se çfarë të bëni. Sidomos e enjtja, sipas parashikimeve të Paolo Fox, mund të jetë mjaft e shqetësuar dhe e munduar. Këshilla e yjeve është që t’i lini gjërat t’ju rrëshqasin dhe të mos i merrni me kokë problemet e mprehta. Më mirë të përpiqeni të përfitoni sa më shumë nga një situatë e keqe në mënyrë që të mos e përkeqësoni situatën. Do të duhet qetësi dhe durim.

SHIGJETARI

Me Marsin dhe Mërkurin në një aspekt interesant, do të jeni të mbështjellë nga entuziazmi ngjitës. Ju do të jeni personi që do t’u jepni forcë dhe energji njerëzve që kanë shumë nevojë për të tani. Këta yje jo vetëm që ju rikthejnë në lojë, por gjithashtu nxisin kontaktet dhe marrëdhëniet ndërpersonale. E diela do të jetë shumë interesante për të vënë në dukje një çështje ose për të kërkuar një person të rëndësishëm për sqarim. Nuk ju pëlqejnë paqartësitë dhe preferoni absolutisht njerëzit që thonë gjithmonë të vërtetën, edhe kur sinqeriteti i tyre mund t’ju lëndojë.

BRICJAPI

E marta do të jetë një ditë ndërlidhëse, ndërsa e enjtja dhe e premtja do të jenë plot me ide interesante. Edhe në fundjavë, mund të ndodhin gjëra interesante ose mund të merrni ndonjë lajm të mirë. Tani ju keni garanci të mjaftueshme për të ecur përpara, pa hezitim apo hutim. Tranzitimi i Venusit përmes shenjës ju ndihmon gjithashtu ta përballoni dashurinë me një qëndrim tjetër. Favorizohen kontaktet e reja, sidomos për personat që janë ende në kërkim të një shpirti binjak. Po përpiqeni të arrini një ekuilibër të ri të brendshëm dhe yjet do t’jua bëjnë më të lehtë.

UJORI

Këto ditë ju mungon pak qetësia, veçanërisht nëse duhet të bëni një zgjedhje të rëndësishme. Ndoshta duhet të besoni më shumë në mundësitë tuaja, duke mos u ndikuar nga ata që përpiqen t’ju nënçmojnë. Mundohuni të mos pranoni situata që ju bëjnë të ndiheni keq vetëm për të ndihmuar ose për t’i bërë të tjerët të lumtur. Ndonjëherë në jetë duhet të jesh egoist për të mbrojtur veten. Është e rëndësishme të thuash dhe të bësh vetëm atë që dëshiron vërtet, pa asnjë kusht.

PESHQIT

Me Venusin dhe Jupiterin në aspektin e shkëlqyer, do të keni të gjitha kushtet për të gjetur një qetësi të caktuar dhe për të patur iniciativë, veçanërisht nëse keni në mendje projekte interesante. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, Jupiteri në shenjë favorizon rinovimet dhe iniciativat. Me këta yje do të ishte një turp i vërtetë të qëndrosh në vend dhe të presësh për ngjarje. Jeni ju që duhet të stimuloni suksesin tuaj dhe të bëheni zotër të fatit tuaj. Jeni ju që duhet të kalëroni, pa u kushtëzuar nga zhgënjimet e së shkuarës.

Back to top button