Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e martë, 21 qershor 2022

DASHI

Java ka nisur pozitivisht për të lindurit në shenjën e Dashit. Në veçanti funksionon gjithçka që lidhet me mjedisin e punës. Entuziazmi juaj i madh dhe dëshira për të provuar vlerën tuaj të vërtetë janë bërë forca juaj. Kur beson në diçka, nuk ka njeri që mund të të ndalojë. Edhe në ato marrëdhënie me ata kolegë që ju zemëruan më shumë, paqja mund të kthehet më në fund. Me pak fjalë, ju keni një qiell pa re veçanërisht kur bëhet fjalë për punë dhe biznes. Ju duhet të shfrytëzoni rastin për të kapur mundësi interesante në ajër. 

DEMI

Pas një periudhe mjaft të komplikuar, tashmë ka yje shumë pozitivë që ju ftojnë në veprim. Nëse vini nga një moment gri në dashuri, tani janë të gjitha kushtet për të rifituar një entuziazëm dhe një farë bashkëpunimi. Është një periudhë rikuperimi të fortë që ju vë në pozicionin për të gjetur një mirëkuptim të caktuar si me partnerin ashtu edhe me kolegët. Ekzistojnë gjithashtu të gjitha kushtet për të bërë disa propozime të rëndësishme. Nëse mendoni se meritoni më shumë, mos kini frikë t’ia tregoni shefit ose eprorëve tuaj.

BINJAKËT

Dita e sotme do të ketë yje të mbrojtur sidomos përsa i përket dashurisë dhe marrëdhënieve ndërpersonale. Gjithashtu do të ketë të gjitha kushtet për të fituar një sfidë të rëndësishme. 48 orët e ardhshme do të jenë shumë të rëndësishme, veçanërisht për të arritur një qëllim që keni vërtet për zemër. Shumë do të varet nga vendosmëria dhe përgatitja juaj. Mundohuni të mos i lini asgjë rastësisë dhe synoni drejt qëllimit.

GAFORRJA

Më në fund, në shenjën tuaj ka yje më të qetë, sipas horoskopit ditor. Hyrja e Venusit në shenjë mund të përfaqësojë gjithashtu një hap shumë të mirë përpara, veçanërisht për sa i përket dashurisë. Nëse keni procese gjyqësore në pritje për të zgjidhur, nuk duhet ta lini mënjanë idenë e ndërmjetësimit. Është e kotë të përpiqeni të nxirrni çështje që janë zvarritur për një kohë të gjatë. Më mirë të përpiqeni të jeni konkretë dhe të largoni mendjen.

LUANI

Dita e sotme do jetë shumë e qetë, veçanërisht për sa i përket dashurisë dhe marrëdhënieve ndërpersonale. Por nga e mërkura gjërat mund të ndryshojnë në mënyrë drastike. Ky humor i juaj i luhatshëm mund të ndikohet nga shumë gjëra. Ndoshta edhe nga fakti që edhe ju po kërkoni identitetin tuaj brenda një marrëdhënieje ose po testoni një marrëdhënie. Në këtë periudhë, ju jeni zotëruesit e fatit tuaj. Nëse dëshironi të qëndroni një hap përpara të tjerëve, do të varet tërësisht nga ju.

VIRGJËRESHA

Ky është një moment rishikimi për Virgjëreshën, veçanërisht për sa i përket sferës së marrëdhënieve dhe asaj dhe afektive. Ju po përpiqeni të kuptoni vërtet se me kë jeni pranë dhe nëse një histori ia vlen të vazhdoni. Sidomos për çiftet që janë zvarritur për një kohë të gjatë, mund të vijë koha për redde rationem. Edhe në punë do ketë shumë gjëra për të rishikuar. Një marrëveshje që nuk të bind mund të rikthehet në pikëpyetje. 

PESHORJA

Hëna në opozitë ju fton të jeni shumë të qetë dhe të mendoni mirë çdo lëvizje. Mundohuni të mos veproni sipas instinktit, veçanërisht nëse ka situata që nuk ju përshtaten. Hëna e kundërt mund të prishë ekuilibrin tuaj të brendshëm natyror. Nuk duhet shumë për të vënë në pikëpyetje siguritë që dukej se ishin fituar. Mundohuni të shmangni polemika të panevojshme për çështje të parëndësishme.

AKREPI

Pas pak orësh nuk do ta keni më Venusin në aspektin e kundërt dhe kjo mund të përfaqësojë një avantazh të padiskutueshëm, veçanërisht për sa i përket sferës së marrëdhënieve. Sipas Horoskopit ditor, qielli juaj po përmirësohet edhe për sa i përket punës dhe biznesit. Nëse keni një propozim të rëndësishëm për të bërë, mos u tërhiqni dhe mos hezitoni. Ndoshta do të ketë një mundësi për t’u treguar të tjerëve se edhe ju mund të keni njohuri të shkëlqyera. Kjo do të rrisë vetëvlerësimin tuaj.

SHIGJETARI

Ditët në vijim të javës, për të lindurit në shenjën e Shigjetarit, do të jenë thelbësore veçanërisht për sa i përket punës dhe biznesit. Ka projekte që janë gati për të filluar dhe të tjera që janë në fazën e nisjes. Shumë do të varet nga ju, përgatitja juaj dhe vendosmëria juaj. Të kesh projekte nuk do të thotë se do të realizohen. Ndonjëherë ju duhet të jepni diçka më shumë në mënyrë që një projekt pune të mund të fillojë vërtet. Në dashuri jeni ende pak të hutuar, veçanërisht nëse po jetoni një histori dashurie në ekuilibër.  

BRICJAPI

Për arsye të ndryshme, dashuria është ende shumë e largët nga ju. Ndoshta ju jeni shumë të fokusuar në punë dhe biznes dhe nuk keni kohë për t’iu kushtuar njerëzve të dashur. Yjet ju këshillojnë të ndani pak kohë për njerëzit që ju interesojnë. Ndoshta mund të parashikoni pushimet tuaja ose të merrni një ditë pushimi për ta kaluar tërësisht me të dashurit ose me partnerin tuaj. Do të jetë gjithashtu një kohë për të rizbuluar një ndjenjë dhe për të kuptuar se sa shumë kujdeseni për njerëzit përreth jush.

UJORI

Kjo hënë favorizon pajtimet. Nëse kohët e fundit keni pasur një grindje me një person të rëndësishëm në jetën tuaj, kjo është koha e duhur për të rifilluar hapat tuaj dhe për të përdorur tone më pajtuese. Me fundin e muajit mund të ketë më shumë kënaqësi në punë. Janë të gjitha kushtet për të realizuar një projekt apo për të bërë një kërkesë.

PESHQIT

Nëse ka ende një farë hutimi apo tensioni në marrëdhënien në çift, kjo është koha që të përpiqeni të kuptoni se çfarë nuk funksionon dhe të gjeni një zgjidhje përfundimtare. Sipas horoskopit të ditës edhe në punë do ju duhet pak më shumë durim. Ka disa projekte që nuk marrin hov për shkak të ndonjë vonese, ose keni pasur një vështirësi që ju ka frenuar ambiciet. Mos u zemëroni shumë. Kjo është vetëm një pengesë e përkohshme që nuk do të lërë gjurmë.

Back to top button