Zodiak Ditor

Horoskopi i PAOLO FOX për ditën e martë, 6 prill 2021

Dashi

Ju keni një pengesë të fundit për të kapërcyer sipas parashikimeve të Paolo Fox, por ju jeni përsëri në rrugën e duhur dhe të gatshëm për të dalë në pah. Ju tashmë jeni në rrugën e duhur, prandaj mos u dekurajoni nga vështirësitë që mund të shfaqen në javët e ardhshme, sepse ato do të jenë të fundit që do të duhet të kapërceni. Atëherë, sigurisht, ju i doni sfidat dhe gjithmonë do të kërkoni të tjera, por jeni gati të bëni gjërat që dëshironi.

Demi

Ka pak lajme, ju jeni akoma në një periudhë pritjeje që do të përfundojë nga 14 Prilli e tutje, kur do të ketë një seri hyrjesh dhe tranzitesh planetare që do të prekin nga afër shenjën tuaj. Mundohuni të jeni më diplomatikë, dhe më pak të drejtpërdrejtë. Ka bllokime që përfshijnë negociata të punës ose çështje financiare. Prisni për kohë më të mira.

Binjakët

Do të jetë një javë e qetë, me Jupiterin dhe Saturnin në një aspekt të shkëlqyer, ka ide të mira dhe shumë kreativitet për një shenjë që së shpejti do të ketë lajme interesante për t’u marrë në konsideratë. Konfirmimet gjithashtu do të mbërrijnë shumë shpejt. Eshtë në një kohë kur ju duhet të bëni rrugën tuaj përmes shumë tensioneve të vogla, por me Jupiterin favorizues së shpejti do të jeni në gjendje të konsideroni shumë mundësi të mira.

Gaforrja

Eshtë një ditë disi e mërzitshme dhe periudha më e mirë do të fillojë vetëm me gjysmën e dytë të prillit. Në horoskopin e tij, Paolo Fox kujton se është një periudhë pritje dhe se ju mund të merrni propozime më të mira, ose të paktën të vlerësoni mundësitë për t’u marrë parasysh, vetëm nga mesi i majit e tutje. Ju gjithashtu do të donit të ishit në gjendje të bënit gjëra, por pastaj mendoni përsëri sepse nuk ju pëlqen të debatoni dhe mbase të ktheheni në çështje të së kaluarës.

Luani

Javë me Diellin dhe Venusin në aspektin e mirë. Për horoskopin e së martës 6 prill 2021 kjo do të thotë të shmangni polemikat e panevojshme, e gjithmonë të gjeni fjalët e duhura. Dhe bëni të mundur që ​​në çdo kontekst që të jeni në gjendje të arrini më shumë, duke shmangur humbjen e panevojshme të kohës.

Virgjëresha

Puna është një konstante këtë javë, si gjithmonë për ata që kanë lindur tek kjo shenjë e zodiakut. Ju nuk ndaleni kurrë, por ndoshta jeni paksa perfeksionistë dhe prandaj nuk ndiheni kurrë plotësisht të kënaqur. Por në horoskopin e tij Paolo Fox ju inkurajon të mendoni pak më shumë për dashurinë. Në 9 ditë do të keni shumë planetë aktivë dhe do të jeni në gjendje të rikuperoni një histori.

Peshorja

Ka përmirësime në punë, sepse Jupiteri dhe Saturni janë në aspekt të mirë edhe për ju. Nuk përjashtohet që së shpejti të keni një kontakt ose një ide të re për të përmirësuar biznesin tuaj. Së shpejti lajme për strategjitë fituese.

Akrepi

Java e fundit ishte e rëndë dhe ju preferuat të mos ekspozoheni për të shmangur reagimet e zemërimit dhe tërbimit, dhe të sulmoni verbalisht dhe të shkoni në anën e gabuar. Nëse duhet të flisni për gjëra të rëndësishme, lëvizni deri në 14 Prill, sepse pas kësaj do të jetë shumë më e vështirë.

Shigjetari

Duhet të luftosh për të marrë diçka më shumë, por në fund të fundit fiton. Për horoskopin e Paolo Fox të martën 6 prill me Diellin dhe Venusin të favorshëm do të jeni në gjendje të mbështeteni në një element të konsiderueshëm të forcës. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të keni takime të favorshme në javët e ardhshme.

Bricjapi

Kombinimi i Diellit dhe Venusit në aspektin kritik tregon se në familje duhet të jemi të kujdesshëm. Ju ndiheni të ngecur në realizimin e disa projekteve, dhe megjithëse viti 2020 ka qenë një vit i vështirë, shumë kanë arritur të ecin përpara dhe të arrijnë rezultate të vogla ose të mëdha që do të vazhdojnë t’i mbartin edhe në 2021.

Ujori

Kreativiteti dhe origjinaliteti juaj gjallërohen nga Jupiteri dhe Saturni i favorshëm. Kur të krijohet mundësia, shumë do të lënë një pjesë të së kaluarës dhe të tashmes së tyre për t’iu përkushtuar diçkaje të re. Muret që janë ngritur ju ndalojnë të kënaqni natyrën tuaj.

Peshqit

Ekziston një ndjenjë e çuditshme, shumë nuk kanë mundur të kapërcejnë problemet e lindura në çift, madje ndoshta për arsye të parëndësishme. Shumë, edhe për arsye të parëndësishme ose për shqetësime, mbështeten te njerëzit më të fortë dhe për këtë arsye shqetësime mund të lindin nëse njëri nuk i plotëson më nevojat ose pritjet e tjetrit. Tension sidomos me shenjat e Virgjëreshës dhe Binjakëve, me të cilat ka pak prirje në ditët në vijim.

 

Back to top button
Close
Close