Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e mërkurë, 12 janar 2022

DASHI

Ju jeni tipa luftarakë dhe kur mendoni se keni të drejtë nuk jeni të gatshëm të pajtoheni me askënd. Ata që mendojnë mbi të gjitha se u është bërë keq apo janë keqtrajtuar rëndë, do të jenë gjithashtu të gatshëm të shkojnë para për drejtësi. Duhet mbajtur mend gjithashtu se nga data 10 maj do të fillojë një periudhë shumë me fat dhe produktive për të lindurit në shenjën e Dashit. Më në fund shumë situata do të zhbllokohen dhe mund të merrni një revansh të rëndësishëm. Deri atëherë do të duhet të përpiqeni të mbillni dhe të keni shumë durim, edhe sepse koha do t’i rregullojë gjërat. Kjo është arsyeja pse duhet të jeni optimistë.

DEMI

Ata që kanë në krah personin e duhur ose bashkëpunëtorë shumë të vlefshëm, më në fund do të mund të provojnë të realizojnë një projekt vërtet interesant. Në vitin 2022, mund të ketë gjithashtu një ngjarje të madhe për t’u përfunduar. Afërdita dhe Dielli në anën tuaj ju japin një energji të bukur që do t’ju duhet ta shpenzoni për biznese të frytshme ose në situata shumë produktive. Shmangni humbjen e kohës në gjëra të padobishme që nuk të çojnë askund. Nëse është e vërtetë që në javën e kaluar, shumë prej jush kanë qenë të sëmurë ose kanë përjetuar ndonjë sëmundje kalimtare, tani më në fund po ktheheni.

BINJAKET

Falë Hënës dhe Mërkurit në një aspekt të favorshëm, pjesa qendrore e javës mund të jetë shumë produktive për të lindurit e shenjës së Binjakëve. Sidomos për sa i përket marrëveshjeve dhe kontratave, yjet ju këshillojnë të synoni për muajt mars dhe prill, kur do të keni yje shumë më të favorshëm nga ana financiare. Ata që vijnë nga një krizë apo një ndarje nuk janë në kërkim të dashurisë, por do të jenë të kërkuar nga njerëz që do të përpiqen të rilidhen.

GAFORRJA

Që nga tetori, shumë njerëz Gaforre do të kenë vënë re shumë ndryshime dhe transformime në jetën e tyre. Kjo periudhë është paksa e përmbajtur dhe për këtë arsye jeni pak të mërzitur. Kjo fazë evolucionare e jetës suaj përfshin gjithashtu një keqkuptim me mjedisin përreth jush. Jo të gjithë e kuptojnë dëshirën tuaj për të bërë gjëra të reja dhe për të ndryshuar jetën tuaj. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, ditët në vijim do të kërkojnë një reflektim të rëndësishëm, edhe për të kuptuar se cilën rrugë të ndiqni dhe cilën të lini mënjanë.

LUANI

Duke pasur Merkurin në kundërshtim do t’ju duhet të bëni llogaritë dhe të menaxhoni paratë tuaja më me kursim. Kohët e fundit mund të mos i keni menaxhuar paratë me mençuri dhe tani do t’ju duhet të përpiqeni të korrigjoni shpërqendrimet tuaja të tepërta. Në këtë periudhë do t’ju duhet të përpiqeni të ecni hap pas hapi, veçanërisht nëse keni në lojë një çështje shumë të rëndësishme ekonomike. Mbi të gjitha, do të duhet të përpiqeni të jeni të duruar dhe të mos prisni rezultate të menjëhershme. Saturni përballë mund të krijojë disa komplikime për ata që kanë marrë së fundmi një detyrë të re ose për ata që kanë filluar së fundmi një biznes.

VIRGJERESHA

Në këtë periudhë do të dëshironit të përpiqeni të ikni nga realiteti për të bërë diçka të re dhe stimuluese. Ndoshta gjërat që po bëni tani janë të diktuara më shumë nga nevoja sesa nga vullneti juaj. Fatkeqësisht, ndonjëherë ndodh që ju duhet t’i nënshtroheni situatave vetëm për të mos dështuar në detyrat tuaja, edhe nëse në realitet do të dëshironit të bënit diçka tjetër. Ky është një qiell shumë i rëndësishëm veçanërisht për sa i përket marrëdhënieve me njerëzit e tjerë. Në këtë periudhë, edhe ndjenjat do të shpërblehen veçanërisht nëse ka një histori të re dashurie ose një histori që mund të lindë së shpejti.

PESHORJA

Tani për tani ju po kërkoni një qetësi të brendshme të bukur. Shumë shpesh, ditët e kënaqësisë dhe euforisë së madhe alternohen me ditë gri dhe të mërzitshme. Afërdita disonante dhe Jupiteri në një aspekt të veçantë nuk ju ndihmojnë të shikoni të ardhmen me një vizion optimist. Në fakt, jeni shumë të shqetësuar për atë që mund të ndodhë së shpejti. Ndoshta do t’ju duhet më shumë rehati dhe mbrojtje nga njerëzit përreth jush.

AKREPI

Hëna në kundërshtim mund t’ju komplikojë jetën gjatë kësaj dite. Natyrisht kjo nuk është diçka serioze edhe sepse, të lindurit në shenjën e Akrepit, kanë aftësinë të rikuperohen shpejt edhe kur ndodhin gjëra shumë negative. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, kjo do të jetë një periudhë disi stresuese edhe për sa i përket menaxhimit të parave dhe menaxhimit të marrëdhënieve ndërpersonale. Keqkuptimet do jenë të shpeshta, ndaj do t’ju duhet të mbani nervat.

SHIGJETARI

Mërkuri në aspektin pozitiv do t’ju mundësojë të zgjeroni jetën tuaj dhe të rriteni edhe nga pikëpamja personale dhe profesionale. Mes të enjtes dhe të premtes do të ketë një hënë në kundërshtim për ta bërë jetën tuaj pak më të lehtë. Një problem i ndërlikuar mund të lindë gjatë 48 orëve të ardhshme që nuk do të jetë i lehtë për t’u zgjidhur shpejt. Ndoshta do të detyroheni të punoni jashtë orarit për të marrë disa rezultate të rëndësishme, por nëse qëllimi është ambicioz, nuk do të keni frikë të bëni disa përpjekje shtesë. Sigurisht, vetëm nëse loja ia vlen.

BRICJAPI

Edhe në këtë ditë të mërkurë do të ketë disa yje veçanërisht të favorshëm për të ndriçuar rrugën tuaj. Megjithatë, do t’ju duhet të përballeni me disa gracka të vogla nga pikëpamja fizike. Ndoshta do të ndjeni nevojën për t’i dhënë vetes një pauzë për reflektim dhe për t’u shkëputur pak. Shenja e Bricjapit, në disa faza të jetës së vet, ndjen nevojën për t’u izoluar për të gjetur veten dhe për të bërë një bilanc të situatës. Kur një Bricjap izolohet, nuk do të thotë se është i sëmurë apo se ka ndonjë problem. Shpesh e bën atë për t’u karikuar dhe gjetur stimuj të rinj.

UJORI

Hëna e kundërt mund të jetë pararojë e trazirave në jetën tuaj. Por tashmë nga e premtja gjërat do ndryshojnë për mirë, sidomos nga pikëpamja sentimentale. Kushdo që ka nisur një histori të re tani ndihet shumë i stimuluar dhe i motivuar dhe ruan entuziazëm të madh. Në përgjithësi, të lindurve në shenjën e Ujorit nuk u pëlqen të lidhen në mënyrë fikse. Kur vendosin të martohen ose të shkojnë të jetojnë së bashku, e bëjnë këtë vetëm sepse janë vërtet të bindur se kanë gjetur personin e duhur. Dita e sotme do jetë e mbushur me emocione pozitive.

PESHQIT

Kjo fazë e kërkimit të një ekuilibri të ri të brendshëm vazhdon për Peshqit. Marsi përballë mund të jetë shkaku i disa shqetësimeve të vogla fizike. Ndoshta mund të jetë një shqetësim i përkohshëm ose një siklet i vogël si inflamacioni ose dobësia. Shëndeti juaj mund të jetë shkak për agjitacion, edhe nëse në shumicën e rasteve do të jenë vetëm probleme të vogla, të destinuara për t’u zgjidhur në një kohë të shkurtër. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, kjo fazë zgjimi do të vazhdojë, veçanërisht në nivel emocional.

Back to top button