Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e mërkurë, 22 qershor 2022

DASHI

Në këtë pjesë qendrore të javës, mund të përfitoni nga mbështetja e Hënës, e cila do të prekë shenjën tuaj dhe do t’ju bëjë më të vendosur dhe më të ashpër. Mos u zemëroni shumë nëse një vonesë e vogël mund të krijojë vështirësi për projektin tuaj. Ndoshta nëse gjithçka është e qartë për ju, gjërat janë ndryshe për dikë. Siç thonë në këto raste, secili ka kohën e vet. Në dashuri do të favorizohen flirtet dhe dashuria me shikim të parë. Shumë do të varet gjithashtu nga mosha juaj dhe marrëdhëniet shoqërore që kultivoni. Nga e enjtja do ta keni edhe Venusin në aspektin pozitiv në gjendje të zgjojë ndjenjat. 

DEMI

Tani do të jetë e nevojshme të shëroni ato plagë ende të hapura që po ndikojnë në marrëdhënien tuaj në çift. Sidomos ata çifte që diskutuan shumë në fillim të pranverës janë ende duke luftuar për të gjetur harmoninë dhe intimitetin. Edhe yjet premtojnë diçka më shumë. Mes të premtes dhe të shtunës do të jenë gjithashtu të gjitha kushtet për të rifituar një energji të mirë dhe dëshirën për të bërë. Në vendin e punës, nëse dikush është përpjekur të frenojë ambiciet tuaja, tani do të ketë mundësinë të ndryshojë mendim për aftësitë dhe talentin tuaj. Kohët e fundit disa polemika apo disa diskutime që kanë lindur në vendin e punës ju kanë hutuar pak.

BINJAKËT

Kjo ditë do të fillojë me Hënën në një aspekt interesant. Por mbi të gjitha nga nesër Afërdita do të nisë një tranzit pozitiv për ju, duke sjellë avantazhe. Që tani e tutje do të jetë më e lehtë për të menaxhuar marrëdhënien dhe për të arritur diçka më shumë përsa i përket asaj. Mundohuni të mos nënvlerësoni atë që do të ndodhë nga tani deri në fund të javës. Nëse ndoshta keni takuar një person përmes rrjeteve sociale, tani do të vendosni, njëherë e përgjithmonë, ta takoni personalisht. Ka edhe yje të favorshëm për të rikuperuar një marrëdhënie në krizë.

GAFORRJA

Jeni paksa shumë të menduar edhe nëse grackat e muajit maj janë, për fat të mirë, larg dhe nuk do të përsëriten. Sipas Horoskopit ditor, ju vini nga një fazë në të cilën ju është dashur të përballeni me probleme personale dhe probleme që lidhen mbi të gjitha me shëndetin. Prej rreth një muaji jeni pak të lodhur dhe të rraskapitur, ndoshta sepse puna ju streson shumë. E shtuna do jetë shumë interesante sidomos për takimet dhe për njohje të reja. 

LUANI

Forca dhe vendosmëria juaj janë avantazhe gjatë kësaj kohe. Ndër të tjera, nga nesër Venusi do të nisë më në fund një tranzit shumë pozitiv dhe për këtë arsye nuk do të keni më planetë kundërshtarë. Tani gjithçka do të varet nga ju, nga dëshira juaj për të arritur një qëllim të rëndësishëm dhe nga vendosmëria që do të keni për të. Gjithashtu do të jenë të gjitha kushtet për të kapërcyer sprovat që më parë ju trembnin. Edhe e diela do të jetë shumë intriguese për sa i përket takimeve. Pra, shmangni mbylljen në shtëpi dhe hapuni ndaj shoqërueshmërisë. Mundësi të mira do ketë edhe për ata që janë në kërkim të një shpirti binjak.

VIRGJËRESHA

Në këtë kohë është thelbësore të qëndroni larg provokimeve. Kjo është një kohë kur do të jeni shumë të fokusuar sidomos në punë. Dashurisë do t’i mungojë vendosmëria e duhur dhe përfshirja e sinqertë. Nëse keni një kohë të gjatë me një person, mund ta keni të vështirë të jeni të pranishëm dhe të dashur si në ditët e para kur lindi historia e dashurisë. Partneri juaj mund të jetë duke kërkuar prani më të madhe në dashuri. Një Venus tërheqës do t’ju ftojë të mos mendoni për të kaluarën, por të shikoni të ardhmen me më shumë optimizëm.

PESHORJA

Që nga maji ju keni bërë një luftë kundër mullinjve të erës, por ardhja e Venusit në shenjë mund të përfaqësojë një pikë kthese të vërtetë. Ka ardhur momenti që keni pritur. Shumë gjëra do ndryshojnë pozitivisht dhe disa bllokime që kanë frenuar ambiciet tuaja në të kaluarën do të hiqen. Ndërsa e shtuna do të jetë paksa e përmbajtur, e diela do të jetë sigurisht shumë më intriguese dhe plot emocione. Do të jenë edhe kushtet për të rizbuluar intimitetin e humbur në çift.

AKREPI

Kjo do të jetë dita e fundit, sipas horoskopit të ditës, në të cilën do të keni Venusin në aspektin e kundërt. E gjithë kjo do të rezultojë në më pak konflikte në jetën tuaj, por edhe në kthimin e një shpirti më konstruktiv dhe optimist. Gjithashtu do të jeni më të kuptueshëm dhe do të jenë të gjitha kushtet për të rishikuar disa zgjedhje që nuk ju kanë bindur në të shkuarën. Mundohuni të përfitoni nga dy javët e ardhshme për të përjetuar dashurinë me intensitet dhe përfshirje më të madhe. 

SHIGJETARI

Puna kthehet në qendër të interesave tuaja në këtë fazë të jetës suaj. Do t’ju duhet gjithashtu të përvishni mëngët për të demonstruar vlerën tuaj të vërtetë dhe për të nxjerrë në pah aftësitë tuaja. Sigurisht, shumë varet nga mosha juaj. Sidomos më të rinjtë mund të përfshihen në projekte shumë interesante të cilat do të kërkojnë një vendosmëri dhe përgatitje. Afërdita në aspektin e kundërt mund të sjellë ende njëfarë tensioni në dashuri, veçanërisht nëse nuk keni personin e duhur pranë jush. 

BRICJAPI

Në këtë kohë të Bricjapit nuk e keni të lehtë ta shikoni të ardhmen me optimizëm. Prania e Jupiterit në një aspekt tinëzar ende ju bën nervoz dhe të shqetësuar. Keni frikë të humbni një pozicion të fituar ose mund të keni frikë të hidhni në erë, gjithçka që keni mbjellë deri më tani. Shumë prej jush do të përpiqen të strehohen te dashuria, linja juaj e vërtetë e shpëtimit në momentet më të ndërlikuara. Mundohuni të mos e humbni optimizmin dhe shikoni të ardhmen me sy më konstruktivë dhe shpresëdhënës. Edhe nëse momenti nuk është i lehtë, ka gjithmonë një mënyrë për të filluar përsëri.

UJORI

Prej disa kohësh po përpiqeni të çliroheni nga ato ngarkesa që ju shtypin jetën dhe jua bëjnë humorin të paqëndrueshëm. Nuk ka qenë e lehtë për t’u menaxhuar për disa kohë: jeni veçanërisht të paparashikueshëm dhe të paqëndrueshëm. Nuk ju pëlqen të jeni nën urdhra dhe hezitoni për çdo formë nënshtrimi. Venusi do të nisë një tranzit të rëndësishëm për Ujorin. Do të jeni më të hapur ndaj shoqërueshmërisë dhe marrëdhënieve ndërpersonale.

PESHQIT

Tani për tani ju jeni duke kërkuar për siguri. Momenti i verifikimit hapet edhe për ju për të provuar vlefshmërinë dhe qëndrueshmërinë e një marrëdhënieje në çift. Sipas Horoskopit ditor, dëshira juaj për të testuar partnerin mund të krijojë acarim dhe tension. Nëse qëndroni pranë njerëzve që ngjallin dyshime, atëherë dëshironi të shihni më qartë dhe nuk jeni më të gatshëm të toleroni disa sjellje. Puna po ecën mirë. Edhe në funksion të vjeshtës keni disa projekte interesante për të cilat po punoni shumë.

Back to top button