Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e mërkurë, 26 janar 2022

DASHI

Hëna në një aspekt të favorshëm do t’ju shoqërojë edhe në tre ditët e ardhshme të javës, duke ju lejuar të merrni frymë pas një periudhe veçanërisht komplekse. Është e vërtetë që ka ende disa planetë kundërshtarë, si Marsi dhe Venusi, por një periudhë revanshi dhe ringjalljeje po afrohet në horizont, veçanërisht duke filluar nga marsi. Tani do të duhet të hidhni themelet për të nisur atë fazë ngjitjeje që do të zhvillohet më me vendosmëri në pranverë, kur shumë situata do të zhbllokohen edhe në një nivel pune dhe sentimental.

DEMI

Mosmarrëveshjet janë aty gjithmonë, edhe këtë fundjavë. Duhet të përpiqeni të jeni më të duruar dhe të numëroni deri në dhjetë përpara se të flisni. Do të jetë gjithashtu një fundjavë interesante për të bërë njohje të reja dhe për të zgjeruar rrethin tuaj të miqve. Shmangni mbylljen në shtëpi dhe heqjen dorë nga dalja. Mund të ketë edhe mundësi për ata që janë ende në kërkim të dashurisë.

BINJAKET

E mërkura do jetë shumë interesante, por nga e enjtja mund të ketë kontraste me ambientin përreth. Mundohuni të qëndroni të fokusuar në atë që bëni dhe shmangni qëndrimet tepër konkurruese me kolegët ose bashkëpunëtorët. Nëse e teproni, rrezikoni të përplaseni ose të krijoni terren pjellor për keqkuptime dhe polemika. Ndoshta ju jeni duke bërë diçka që nuk dëshironi të bëni dhe kjo ju bën të ndiheni të hutuar dhe të shqetësuar.

GAFORRJA

Prej disa kohësh keni vënë në pikëpyetje gjithçka, madje edhe dashurinë. Ndoshta jeni mbyllur pak si iriq si mekanizëm vetëmbrojtjeje, siç bëni shpesh në situata ku nuk shihni qartë. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, këta yje do të favorizojnë rikthimin e një kapaciteti të caktuar për veprim dhe një zgjim progresiv, qoftë edhe në nivel të brendshëm. Kini kujdes të mos thoni shumë fjalë që mund të irritojnë një koleg ose bashkëpunëtor. Edhe në familje mund të lindin keqkuptime të vogla që do t’ju duhet t’i menaxhoni me pjekuri.

LUANI

Ndoshta ju duhet të rikuperoni pak energji në këtë periudhë veçanërisht stresuese për ju si Luan, edhe sepse jeni shumë të lodhur nga disa situata që nuk po gjejnë rrugëdalje. Hëna disonante ju vë në humor të keq dhe mund të krijojë një tension në 24 orët e ardhshme. Sigurisht që nuk është në pikëpyetje talenti apo aftësia juaj, por për momentin gjithçka është e vështirë për ju të pranoni nëse nuk është ashtu siç dëshironi të jetë. Yjet ju kërkojnë maturi, veçanërisht në marrëdhëniet me ata njerëz që janë të rëndësishëm për ju. Shmangni teprimin me fjalët.

VIRGJERESHA

Falë këtyre yjeve ju keni arritur një ekuilibër të brendshëm të caktuar. Kur ndiheni në lidhje të fortë me veten, nuk vendosni kufij dhe ndiheni të fortë si një luan. Do të jetë më e lehtë të keni një ide apo pasqyrë brilante që mund ta bëjë të ardhmen tuaj më të mirë. Dhe kështu ka ardhur koha për të hartuar dhe programuar, pa pritur ngjarje. Ju jeni zotëruesit e fatit tuaj dhe për këtë arsye nuk lejohet të zvarriteni apo të dyshoni. Ditët e së shtunës dhe të dielës do të jenë shumë të favorshme edhe përsa i përket dashurisë. Nëse keni diçka për të sqaruar, do të ishte mirë ta bëni tani.

PESHORJA

Kur marrëdhëniet me të tjerët nuk janë idilike ose nuk jeni në gjendje të kuptoni veten, prireni të mbylleni në vetvete dhe preferoni t’i përkushtoheni kujdesit të shtëpisë ose të përkëdhelni veten ndoshta duke i bërë vetes një dhuratë të bukur. Në këtë moment ju mendoni se ekuilibri juaj është i pasigurt. Ndoshta do të dëshironit të kënaqeni më shumë nga të tjerët dhe në vend të kësaj, ju ndiheni të injoruar dhe të lënë mënjanë. Është e qartë se ky është vetëm një moment kalimtar që nuk duhet t’ju shqetësojë. Nuk do të duhet shumë për të rindezur entuziazmin tuaj dhe për të rifituar vetëbesimin tuaj.

AKREPI

Edhe nëse e keni hënën në shenjën tuaj, nuk do të jetë e lehtë të dilni nga ky moment mjaft i bezdisshëm kur nuk ndiheni aspak mirë. Ndoshta po pushoni keq, keni kaq shumë mendime negative që ju valëviten në mendje dhe ju krijojnë agjitacion. Jupiteri në një aspekt interesant do t’ju ndihmojë të realizoni atë që dëshironi, por shumë varet nga ju dhe qëndrimi juaj. Sipas parashikimit të Paolo Fox, gjithçka do të duket veçanërisht e lodhshme dhe e rënduar nga ngjarje apo pengesa të papritura. Mos u dekurajoni, kjo është vetëm një fazë kalimtare.

SHIGJETARI

Yjet e tre ditëve të ardhshme ju japin siguri, veçanërisht në lidhje me dashurinë. Ju keni Hënën në shenjën tuaj dhe Diellin në aspekt të shkëlqyer. E gjithë kjo do t’ju japë vetëm siguri të reja, veçanërisht nëse jeni tashmë të dashuruar dhe jeni me personin e duhur. Ata që janë ende në kërkim të një shpirti binjak do të duhet të përpiqen tani! Shigjetari është një shenjë shumë e shoqërueshme, që pëlqen të jetë me të tjerët dhe të ndajë emocionet e veta me të tjerët. Për këtë arsye, periudha e bllokimeve dhe mbylljeve ka qenë një traumë e vërtetë për ju. Tani janë krijuar të gjitha kushtet për të kompensuar kohën e humbur.

BRICJAPI

Në këtë periudhë ju keni burime të mëdha dhe letra të shkëlqyera për të luajtur, si në punë ashtu edhe në dashuri. Sidomos të shtunën dhe të dielën do jeni dërrmues si asnjëherë më parë dhe do dëshironi t’i bëni përshtypje dikujt. Sidomos njerëzit që janë ende në kërkim të dashurisë duhet të përpiqen të rifitojnë dëshirën për t’u dashuruar. Do të jetë padyshim një fundjavë për t’u përshtatur për Bricjapin, por edhe kjo ditë e mërkurë do të jetë shumë e vlefshme nga shumë këndvështrime.

UJORI

Shpesh ju jeni armiqtë tuaj. Përfundoni duke ngecur në situata komplekse nga të cilat nuk është e lehtë të dilni. Në këtë periudhë ju alternoni euforinë me nervozizmin, edhe sepse do të kishit një dëshirë të madhe për të thyer botën, por pa pasur burimet e duhura për ta bërë këtë. Në këto momente është e nevojshme të veproni me qartësi, pa u kapur nga zemërimi. Ju po pyesni veten nëse ajo që keni bërë gjatë javëve të fundit përputhet vërtet me atë që keni dashur. Njerëzit që shohin lirinë e tyre të privuar mund të humbasin dritën e arsyes.

PESHQIT

Të mërkurën do të ndjeni pak lodhje e cila do të përkeqësohet sidomos të enjten. Gjithashtu faji i një Hëne në aspektin negativ. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, duhet të përpiqeni të mos ringjallni zhgënjimet e së shkuarës, duke parë të ardhmen me sy të rinj. Ky është një qiell i bukur sidomos për çiftet që kanë ambicie të mëdha dhe që kanë planifikuar ngjarje të rëndësishme si një bashkëjetesë apo një martesë. Është një fazë e karakterizuar nga evolucione të mëdha dhe ndryshime rrënjësore.

Back to top button