Zodiak

Horoskopi i Paolo Fox për ditën E MËRKURË, 26 SHTATOR 2018

Luani, 5 yje: 

Nëntori dhe Dhjetori do të jenë muaj më të mirë, sipas Paolo Fox Kur pritet të fillojë një periudhë më angazhuese, mund të jeni duke luftuar për të menaxhuar më mirë zotimet tuaja. Gjithashtu nga pikëpamja sentimentale mund të ketë vështirësi, ndoshta sepse ju i jepni përparësi çështjeve të punës dhe atyre profesionale, që nuk ju lejojnë t’i jepni hapësirë ​​partnerit ose njohjeve të reja.

Shigjetari, 5 yje:

Pjesa e fundit e vitit dhe fillimi i vitit 2019 do të jenë veçanërisht pozitive dhe plot ngjarje dhe mundësi për t’u shfaqur. Idetë dhe ambiciet tuaja mund të gjejnë një realizim praktik. Disa lajme në lidhje me vendin e punës, gjithashtu mund të përfshijnë transferime ose marrjen e aksioneve të reja. Përfitoni nga këto ndryshime që do t’ju ndihmojnë të fitoni më shumë, ose të bëni gjëra që ju stimulojnë më shumë dhe ju interesojnë më shumë.

Ujori, 5 yje: 

Për horoskopin e datës 26 shtator 2018 dhe në ditët e ardhshme mund të mbështeteni në një rikuperim gradual. Shumë shpesh ju jeni në mosmarrëveshje edhe me veten. Kur vendosni, më pas lejoni të pushtoheni nga dyshimet dhe hutimi, sepse ju nuk mund të jeni plotësisht të bindur për disa zgjedhje që mund t’ju rrezikojnë në të ardhmen. Ju nuk ju pëlqen të jeni subjekt i kufizimeve ose detyrimeve, për këtë arsye keni vështirësi të mësoheni me ndryshime të caktuara.

Demi, 4 yje: 

Nga maji Urani është në tranzit në shenjën tuaj. Ka nga ata që veprojnë së pari dhe ka nga ata që veprojnë më vonë, në këto muaj është shumë e lehtë për ju që të bëni diçka më shumë. Jupiteri jo më në kundërshtim me shenjën tuaj, do t’ju lejojë të hiqni qafe ndonjë çështje ligjore, ose të keni diçka më shumë. Zihuni me punë, sepse kjo është koha më e mirë për të sqaruar disa çështje të dashurisë, gjithashtu sepse nëse në muajt e fundit ka pasur ndonjë konfuzion në dashuri, ka të ngjarë që ju jeni ende duke u ballafaquar me këto lloj dyshimesh dhe vështirësish.

Dashi, 4 yje: 

Në punë kënaqësitë janë ende me kohë të pjesshme. Po fitoni ngadalë lartësi edhe në dashuri, mbi të gjitha nëse në verë ka pasur një bllokim sentimental. Nga nëntori do të ketë një ndryshim. Që tani e tutje, ju keni mundësinë të tregoni sa jeni të vlefshëm. Ka një gjendje astrologjike mjaft pozitive, në sajë të së cilës mund të arrini më shumë.

Virgjëresha, 4 yje: 

Mund të ketë gabime të shkëputura që shkaktojnë vështirësi. Ka ndoshta shumë angazhime për të shtyrë përpara, që ju vënë nën presion. Ka një rimëkëmbje të mirë, sipas horoskopit nesër, 26 shtator 2018. Mund të ketë ndryshime të mendjes, megjithëse duhet të jetë e kujdesshme. Në fakt, jo gjithmonë të tjerët mund të kuptojnë zgjedhjet tuaja. Mundohuni të jeni të kujdesshëm dhe tolerues ndaj atyre që mund të paraqesin dyshime.

Binjakët, 4 yje: 

Ka disa çështje ekonomike dhe ligjore që duhet të vlerësohen me kujdes. Në përgjithësi ju jeni një shenjë që i nënshtrohet ndryshimeve në mjedisin rrethues. Në 2 ose 3 muajt e ardhshëm ju duhet të përpiqeni të rikuperoni diçka të rëndësishme. Ditët e ardhshme do të ketë ndryshime që do të rrisin stresin. Por duhet të jeni të kujdesshëm në lidhje me menaxhimin e parave. Sidomos nëse ekzistojnë çështje të pazgjidhura që duhet të marrin zgjidhje.

Bricjapi, 3 yje: 

Ka një hënë pak të çuditshme që ju bën të shihni gjithçka më të vështirë dhe të rëndë. Tani për tani ju duhet të përcaktoni gjërat që duhet të bëni dhe angazhimet që duhet të merrni për të arritur qëllimet tuaja. Por jo gjithmonë të tjerët janë të gatshëm të bëjnë atë që dëshironi. Pikërisht për këtë arsye bëhet më e vështirë për të arritur qëllimet tuaja. Nuk arrini t’i bindni të tjerët që bëjnë me kokë të tyre. Nëse suksesi juaj varet nga bashkëpunimet ose, atëherë mund të ketë vështirësi. Dhe këto kontraste mund të krijojnë siklet të mëtejshëm.

Gaforrja, 3 yje: 

Duhet të përpiqeni të mos thoni gjëra që mund të shkaktojnë siklet të mëtejshëm. Kundërshtimi i Saturnit ju vë në provë, ndërsa Jupiteri i mirë tregon se ju keni mundësinë të gjeni zgjidhjen e duhur në kohën e duhur. Disa projekte mund të rivlerësohen për të gjetur zgjidhje më të mira që ju lejojnë të bëni më shumë në të ardhmen.

Akrepi, 3 yje: 

Ju jeni një shenjë shumë pasionante, por nganjëherë ju jetoni shumë të munduar në dashuri. Tani, megjithatë, shmangni krijimin e tensioneve të mëtejshme në jetën tuaj të dashurisë. Ka një gjendje interesante për historitë e lindura kohët e fundit, si dhe projektet e punës që do të lançohen së shpejti. Horoskopi i datës 26 shtator sinjalizon disa vështirësi për të kryer angazhimet që keni marrë. Pak prej përtacisë ose ndjenjës së acarimit, ju do të shihni gjithçka në mënyrë të gabuar.

Peshorja, 2 yje: 

Kohët e fundit ju bëheni kollaj nervozë, dhe ka njerëz që ju bëjnë veçanërisht jo tolerantë. Ajo që ju shqetëson është kur dikush nuk është i drejtë dhe shfrytëzon disponueshmërinë tuaj. Ju ndoshta nuk mund të përballeni me ata që ju shkaktojnë siklet dhe keqtrajtim, dhe pastaj kur mendoni për këtë, bëheni më shumë me nerva. Edhe nëse idetë tuaja janë të vlefshme, jo gjithmonë ata që janë pranë jush mund të kuptojnë vlerën dhe aftësitë tuaja.

Peshqit, 2 yje: 

Ju jeni një shenjë që ndikohet shumë nga influenca e jashtme. Ju jeni një shenjë që mund të lexoni kollaj në të pandërgjegjshmen e njerëzve. Sipas horoskopit të së mërkurës 26/9/18 ju mund të vazhdoni të jeni të acaruar. Edhe për çështje të lidhura me punën, ku përpiqeni të jepni më të mirën nga vetja. Në përgjithësi, megjithatë, kjo mbetet një periudhë veçanërisht fatlume dhe pozitive. Saturni i kundërt, megjithatë, tregon se mund të ketë disa incidente në vendin e punës. Gjithashtu nga pikëpamja sentimentale duhet të jemi shumë të kujdesshëm.

Leave a Reply

Back to top button