Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e premte, 27 maj 2022

DASHI

Në këtë periudhë, me yje si këta, do të ishte vërtet “krim” të rrinit në vend dhe të mos përpiqeshit të lëviznit detet dhe malet. Mund të ketë shumë mundësi që do t’ju ndodhin edhe për ata që kanë kohë që kërkojnë punë. Do të ketë disa mundësi të shkëlqyera për t’u kapur në ajër. Prandaj, përpiquni të largoni apatinë dhe të jeni më me iniciativë se kurrë. Por përpiquni të mos shkoni kundër njerëzve që kanë rëndësi ose që kanë një rol të rëndësishëm. Ndodh shpesh që nuk dini si ta mbani gojën mbyllur dhe dëshironi me çdo kusht të thoni mendimin tuaj. Jo gjithmonë rezulton një veprim i mençur. 

DEMI

Demi është një shenjë konservatore që pëlqen të menaxhojë mirë atë që ka dhe që urren ndryshimet. Të jesh në gjendje të menaxhosh mirë familjen dhe punën të jep siguri më të madhe dhe stabilitet më të madh emocional. Është e rëndësishme për ju që të përpiqeni të mos humbisni atë që keni ndërtuar me kalimin e kohës. Me Hënën në shenjën tuaj keni një kapacitet të madh për veprim, ndaj përpiquni të mos qëndroni pasivë. Sidoqoftë, do t’ju duhet të shmangni disa konflikte të vogla që mund të lindin brenda shtëpisë. Mos u ngatërroni me partnerin tuaj për çështje që mund të përfshijnë menaxhimin e parave ose një kontratë. 

BINJAKËT

Kjo javë filloi pak me lëvizje të ngadalta, por do të përfundojë në kreshendo. Do të ketë shumë mundësi për të jetuar dhe ndarë emocione të bukura me njerëzit që ju interesojnë. Mes të premtes dhe të dielës do të ketë mundësi të përjetoni një ndjenjë në një mënyrë të rëndësishme. Me Saturnin dhe Diellin në një aspekt të favorshëm, shumë bllokime mund të hiqen dhe do të keni rrugën për të arritur disa qëllime të dëshiruara. Edhe kjo fundjavë do jetë shumë e favorshme për takime të rëndësishme.

GAFORRJA

Ju vini nga një javë mjaft e rëndë në të gjitha nivelet. Nuk ishte e lehtë për të menaxhuar dhe kombinuar punën me familjen. Sipas Horoskopit ditor, ajo që ka rëndësi është të përpiqeni të mos tërhiqeni në vetvete, ndoshta duke kërkuar ndihmë ose këshilla nga një person i dashur. Ju gjithashtu vini nga një kohë kur ju është dashur të përballeni me ndonjë konflikt të vogël në nivel familjar. Fundjava, megjithatë, do t’ju ndihmojë të rikuperoni energjinë tuaj dhe t’i përjetoni këto tensione me më pak presion dhe më shumë butësi.

LUANI

Hëna në opozitë do ju lodhë disi këtë ditë, sidomos në pjesën e parë. Do të ketë disa vonesa ose disa pengesa të vogla për të lindurit në shenjën e Luanit. Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, megjithëse disa situata negative mund të jenë mjaft të bezdisshme. Kur keni një qiell të madh dhe për rrjedhojë edhe një besim të madh në mjetet tuaja, përfundoni duke u shfaqur arrogantë dhe mendjemëdhenj në sytë e të tjerëve. E gjithë kjo mund t’ju shkaktojë konflikte si në vendin e punës ashtu edhe në familje. Mundohuni të jeni më pak të vrullshëm në shpalljen e pozicioneve tuaja. 

VIRGJËRESHA

Hëna në aspektin pozitiv do t’ju ndihmojë të riprogramoni jetën tuaj në një mënyrë shumë më efektive. Shqetësimi juaj i vërtetë tani është për menaxhimin e parave. Të ardhurat nuk kanë shkuar keq, por ka pasur shumë shpenzime dhe shumë të papritura për t’u përballur. Kjo është arsyeja pse ju jeni pak të shqetësuar dhe të tensionuar. Menaxhimi i punës kërkon gjithashtu pak vëmendje dhe kujdes shtesë. Do të jetë e rëndësishme të jeni të rrethuar nga njerëz pozitivë dhe krijues për të dalë nga kjo kohë e vështirë. Nëse keni aftësinë të dini se si të planifikoni të ardhmen tuaj me kujdes, mund të dilni nga ky moment kritik.

PESHORJA

Nëse është e vërtetë që keni qenë paksa të tensionuar dhe nervozë në fillim të javës, tani po rikuperoni dalëngadalë nga pikëpamja psikofizike. Kjo fundjavë padyshim po funksionon pak më mirë dhe do t’ju lejojë të relaksoheni dhe të rikuperoni energjinë tuaj. Nëse ka pasur ndonjë konflikt të vogël me partnerin gjatë javës së tanishme, tani do të jetë më e lehtë për të gjetur mundësi për bashkëpunim dhe mirëkuptim.

AKREPI

Që në pjesën e parë të ditës mund të lindë ndonjë konflikt i vogël apo një keqkuptim me kolegët apo eprorët. Është një ditë që ka lindur nën flamurin e nervozizmit dhe tensionit. Sipas Horoskopit ditor, shenja juaj e dominuar nga Marsi (planeti i betejës) do të jetë edhe më rebele dhe luftarake dhe sigurisht e etur për të mbrojtur të drejtat tuaja. Do të jeni edhe më intolerantë ndaj atyre personave që ju mohojnë mundësinë për të bërë diçka. Nga e shtuna, situata mund të kthjellohet paksa.

SHIGJETARI

Kjo fundjavë do të jetë shumë e çmuar, veçanërisht për ata që aspirojnë të jenë të suksesshëm ose të arrijnë një moment historik të papritur. Sidomos midis të premtes dhe të shtunës mund të mbështeteni në një situatë vërtet joshëse astrologjike nga shumë këndvështrime. Tani për tani ju jeni shumë simpatikë dhe joshës në sytë e të tjerëve. Ju nuk ndaloni para asgjëje dhe i dini gjërat tuaja, të gjitha këto do t’ju bëjnë tepër tërheqës dhe karizmatikë. Tani mund të mbështeteni edhe në shikueshmëri të madhe falë mbrojtjes së shumë planetëve.

BRICJAPI

Pasi keni jetuar një javë plot tension dhe të vështirë, ju meritoni një fundjavë relaksi total, edhe për të karikuar bateritë tuaja. Shpesh, për të gjetur pak qetësi, duhet të jeni të bindur dhe të shfrytëzoni sa më mirë një situatë të keqe në mënyrë që të mos krijoni keqkuptime apo keqkuptime. Sot, edhe për hir të paqes, do të jeni të gatshëm të toleroni atë që nuk do të kishte qenë kurrë e mirë për ju më parë. Mund të mbështeteni në një hënë të favorshme edhe përsa i përket dashurisë dhe ndjenjave. Edhe ata që kanë një lidhje të vlefshme janë përballur me disa pengesa ditët e fundit. Mundohuni të jeni më pajtues me partnerin.

UJORI

Edhe pse po përjetoni një fazë shumë pozitive të jetës suaj, sot mund të përballeni me disa pengesa për shkak të një Hëne kapriçioze. Ju i urreni në një mënyrë të brendshme kufizimet dhe situatat që ju imponohen disi pa kërkuar mendimin tuaj. Sot mund të jeni në konflikt me një person që do të përpiqet t’i shpallë pozicionet e veta në mënyrë delikate. Shpesh ju bëni gabim duke dashur të bëni shumë gjëra në një kohë të shkurtër dhe më pas përfundoni që të hiqni dorë përballë provave.

PESHQIT

Kjo javë do të mbyllet në kreshendo për të lindurit në shenjën e Peshqve. Pas një jave të kaluar nëpër ulje dhe ngritje, më në fund pak stabilitet kthehet në jetën tuaj. Sipas horoskopit të ditës, tani do të keni një stabilitet më të madh në nivel emocional dhe e gjithë kjo ju emocionon. Mundohuni të mbani larg nga jeta juaj të gjithë ata njerëz që përpiqen t’ju vënë në vështirësi ose lënë në hije. Takimet që do të keni këtë fundjavë do jenë shumë intriguese.

Back to top button