Zodiak Ditor

HOROSKOPI i Paolo Fox për ditën e shtunë, 15 JANAR 2022

DASHI

Në këtë periudhë ju po përpiqeni të organizoni të ardhmen tuaj edhe nëse pengesat janë gjithmonë pranë. Ndonjëherë ndërhyrjet e njerëzve të tjerë në jetën tuaj ju bëjnë veçanërisht nervozë. Dikush mund edhe të reagojë keq. Kur planifikoni diçka, shpesh pranoni vetëm këshilla pozitive dhe nuk ju pëlqen qëndrimi pengues i atyre njerëzve që përpiqen vetëm të kufizojnë gamën tuaj të veprimit, ose t’ju dekurajojnë. Në jetë, megjithatë, ju rriteni edhe duke pranuar disfatat dhe jo vetëm duke u rrethuar nga njerëz që ju thonë gjithmonë “po”.

DEMI

Këtë fundjavë do të mund të shijoni efektet e një kombinimi vërtet të lakmueshëm të planetëve. Përveçse do të keni Hënën në pamje të shkëlqyer, do të keni edhe mbështetjen e Venusit, Diellit dhe Jupiterit. E gjithë kjo do të përkthehet në një dëshirë më të madhe për të bërë dhe një pasion të madh. Falë kësaj force të madhe të brendshme mund të përpiqeni të kapërceni çdo pengesë. Ata që tashmë kanë një histori të vazhdueshme do të duan ta çojnë përpara me bindje të madhe, megjithëse do të duhet të keni kujdes nga njerëzit ziliqarë. Ka njerëz që e kanë zili jetën tuaj të rregullt dhe të thjeshtë.

BINJAKET

Gëzimi do të jetë ngjitës këtë fundjavë! Falë mbështetjes së yjeve të mirë, ju mund t’i dhuroni buzëqeshjen tuaj edhe të tjerëve gjatë kësaj fundjave. Kur e përballoni jetën me një buzëqeshje, asgjë dhe askush nuk mund t’ju kufizojë ose të ndalojë ambiciet tuaja. Tranziti i shkëlqyer i Mërkurit do t’ju ndihmojë gjithashtu të krijoni njohje të reja dhe të zgjeroni rrethin tuaj të miqve. Mund të ketë vonesa në situata ligjore ose mosmarrëveshje burokratike.

GAFORRJA

Këtë fundjavë do ta keni Hënën në shenjë. Nëse ka ndonjë pyetje për të sqaruar në fushën sentimentale, do të ishte më mirë të përpiqeni ta bëni tani dhe të pastroni fushën e keqkuptimeve. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, javën e fundit e keni kthyer kokën në punë, duke lënë pas dore njerëzit më të dashur. Këtë fundjavë do të keni disa ankesa për t’i bërë dikujt që nuk është treguar korrekt ndaj jush dhe që ka tradhtuar besimin tuaj. Mundohuni të mbani nervat dhe të mos humbisni busullën.

LUANI

Mendja juaj lind gjithmonë projekte dhe ide novatore, por rruga drejt realizimit nuk është gjithmonë drejt greminës. Ndonjëherë ju duhet të përballeni edhe me pengesat që ju pengojnë dhe, në rastet më të diskutueshme, është më mirë të përpiqeni të tërhiqeni. Mërkuri në kundërshtim në fakt mund t’jua bëjë jetën pak të vështirë dhe t’ju komplikojë planet. Asgjë serioze, edhe sepse Marsin do ta keni në aspektin pozitiv që do t’ju dhurojë momente të mira në familje. Dashuritë që kanë lindur tani mund të kenë perspektiva interesante përpara. Sidomos në pranverë mund të lulëzojnë ato dashuri që tani janë vetëm në linjë.

VIRGJERESHA

Tani për tani, të lindurit në shenjën e Virgjëreshës po përpiqen të planifikojnë të ardhmen e tyre. Sidomos në këto muaj të parë të 2022-ës do të keni yje të favorshëm veçanërisht për zgjidhjen e çështjeve praktike dhe burokratike që vitet e kaluara ju kanë bllokuar planet apo projektet tuaja. Në këtë moment ju jeni veçanërisht të vendosur dhe nuk pranoni ndërhyrje nga njerëzit që duan t’ju dekurajojnë ose duan të pengojnë projektet tuaja. Nëse dikush përpiqet t’ju largojë ose të minojë siguritë tuaja, mund të vendosni të reagoni seriozisht.

PESHORJA

Këtë fundjavë do bëni mirë të flisni vetëm nëse është e nevojshme, përndryshe mund të debatoni me të gjithë botën. Që nga fundi i vitit të kaluar, ju keni luftuar me yje të paqartë që po minojnë rrugën tuaj. Shumë gjëra nuk po ndryshojnë tani. Ju do të duhet të prisni deri në mars për të përfituar nga një qiell i pastër dhe qetësues. Nëse dikush përpiqet t’ju ngacmojë nervat këtë fundjavë, mund të reagoni keq.

AKREPI

Mund të përjetoni disa ndjesi të çuditshme këtë fundjavë. Ju mund të keni rënë në dashuri me dikë, por nuk keni guxim të zbuloni ndjenjat tuaja nga frika se mos lëndoheni ose refuzoheni. Në dashuri, të lindurit në shenjën e Akrepit janë gjithmonë të kujdesshëm. Para se të çekuilibrojnë, ata gjithmonë duhet të kenë besimin maksimal te personi që kanë përballë dhe nuk u pëlqen të improvizojnë. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, është pikërisht ky mosbesim që ju bën të mbylleni në vetvete dhe të mbani gjithçka brenda. Një gabim që shpesh e paguan shtrenjtë dhe që është burim zhgënjimi.

SHIGJETARI

Është një fundjavë shumë interesante dhe shumë tonike për miqtë e Shigjetarit edhe për shkak të pranisë së Mërkurit në pamje të shkëlqyer. Duhet thënë gjithashtu se në pjesën e parë të kësaj dite mund të ndiheni pak të pamotivuar ose të nënshtruar. Kjo është vetëm një fazë kalimtare që do të shpërbëhet gjatë ditës. Këta yje favorizojnë veçanërisht ata që kanë nisur një punë të re ose që janë duke punuar në një projekt të ri. Do të keni energjinë dhe entuziazmin e duhur për të vazhduar punën tuaj dhe për të provuar vlerën tuaj. Është gjithashtu koha për të dizajnuar diçka interesante për verën.

BRICJAPI

Në momente të caktuara në jetën tuaj, ju prireni të qëndroni në pritje, gjithashtu për të rimbushur bateritë dhe për të planifikuar për të ardhmen. Kjo fundjavë do të jetë e dobishme për të mbledhur ide dhe për të planifikuar atë që do t’ju duhet të bëni për të realizuar projektet tuaja. Do të duhet të përpiqeni të keni pranë vetëm njerëz që janë në gjendje të kuptojnë dhe të përshtatin ambiciet tuaja, duke lënë mënjanë ato pengesa që përpiqen t’ju dekurajojnë. Ju keni kohë që po përpiqeni të merrni një rrymë pozitive në jetën tuaj. Mundohuni të synoni lart dhe mos u ndikoni nga ata që përpiqen t’ju nënçmojnë.

UJORI

Me Mërkurin dhe Saturnin në krah, nuk do t’ju mungojë dëshira për të planifikuar ose ushqyer dëshirën tuaj për ndryshim. Problemi i vërtetë është se shpesh ju mungojnë burimet për të çuar përpara idetë tuaja. Ndoshta kohët e fundit keni shpenzuar shumë dhe tani po përpiqeni të rikuperoheni me ndonjë privim ose ndonjë sakrificë. Nëse dikush ka vjedhur diçka që ju takon, mund të reagoni befas. Në këtë moment puna ka prioritet mbi gjithçka, edhe mbi dashurinë.

PESHQIT

Problemet e së shkuarës kanë frenuar ambiciet tuaja dhe kanë kushtëzuar jetën tuaj në një farë mënyre. Tani është koha të shikoni përpara dhe të ndaloni së menduari për atë që ka qenë. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, sidomos ata që tashmë janë të martuar ose që kanë një familje, mund të kenë kohë të mira ose të presin surpriza të mira. Të shtunën dhe të dielën, falë kësaj Hënë në një aspekt interesant, do të keni një ngarkesë të madhe energjie dhe do të jeni të motivuar si kurrë më parë. Për ju do të fillojë një periudhë rikuperimi dhe revanshi të madh.

Back to top button