Zodiak Ditor

Horoskopi i Paolo Fox për ditën e shtunë, 25 qershor 2022

DASHI

As kjo fundjavë e të lindurve në shenjën e Dashit nuk do të ketë lajme të rëndësishme. Ka shumë gjëra interesante për t’u përballur dhe kur yjet janë të favorshëm ju duhet gjithashtu të mbillni mirë, për të korrur shpërblimet në të ardhmen. Favorizohen ata që kanë biznesin e tyre, edhe sepse mund të organizojnë më mirë ndonjë projekt të vlefshëm. Në këto 48 orë nuk favorizohen as marrëdhëniet romantike, ndaj mund të zgjohen edhe pasionet. Lajme vijnë edhe në dashuri. Periudha është e mirë edhe për ata që duan të përfshihen.

DEMI

Personat e kësaj shenje duhet të gjejnë qetësi. Ndoshta dikush mund të marrë edhe disa ditë pushim, në një distancë të sigurt nga shqetësimet dhe ankthet. Mund të mendoni për një vjeshtë rikuperimi. Në marrëdhëniet me shenjat e tjera të horoskopit ka pasur disa keqkuptime: ka patur njëfarë pasigurie me Peshoren, Gaforren dhe në disa raste edhe me Bricjapin. Prandaj, ekziston nevoja për të rimarrë terren në fushën sentimentale. As këtë fundjavë, megjithatë, ju nuk mund të lëvizni me qetësi më të madhe dhe veprimet tuaja do të jenë të suksesshme.

BINJAKËT

Binjakët mund të kenë një takim të këndshëm tani. Dëshira për t’u rikthyer në lojë është rikthyer dhe Mërkuri në shenjë është në gjendje të japë stimujt e duhur. Duhet thënë gjithashtu se ka edhe planetë të tjerë të favorshëm: këta janë Venusi, Marsi dhe Jupiteri. Disa shqetësime lidhen me shumë, shumë gjëra për të bërë. Në familje situata është më e qetë se më parë. Kushdo që ka vënë një raport mes Marsit dhe Prillit në debate ka qenë keq, por tani ka një zgjidhje.

GAFORRJA

Sipas Horoskopit ditor, as kjo fundjavë nuk ka mundësi të gjejë pak qetësi. Është mirë të kujdeseni për miqësitë që krijohen në këtë fazë, edhe sepse që në korrik Afërdita do të jetë në shenjë dhe ajo që bëni tani është e rëndësishme. Kushdo që ka qenë i sëmurë dhe ka pasur disa probleme do të kuptojë se cilët janë njerëzit me të vërtetë të rëndësishëm. Në fakt, të gjithë paralelisht janë gati të japin një dorë, por më pas në kohë nevoje mund të shihni se kush e bën vërtet.

LUANI

Kjo e shtunë mund të jetë paksa e qetë për Luanin, por asgjë e pazgjidhshme. Zakonisht kur keni disa planetë të favorshëm, si Marsi, Jupiteri dhe Venusi, mund të ndodhë edhe një ditë e keqe, por nuk ka nevojë të shqetësoheni shumë nëse pamja e përgjithshme  është e favorshme. Mundohuni t’i bëni gjërat me vëmendjen e duhur. Do të duhet pak durim në dashuri, edhe nëse gjithçka rikuperohet duke filluar nga e diela. 

VIRGJËRESHA

Në këtë ditë është e rëndësishme të bëni një pushim, edhe sepse shumë mund të përjetojnë një të diel disi konfuze. Ju pyesni veten nëse ia vlen vërtet të zemëroheni për t’i bërë gjërat siç duhet. Në përgjithësi, ndoshta ka edhe pak çrregullim, por problemi nuk jeni ju. Jeni të organizuar mirë, ndaj ndonjëherë janë të tjerët ata që mund t’ju vënë në siklet ose mund t’ju vënë në dyshim. Megjithatë, kjo nuk duhet t’ju shqetësojë shumë. Nëse ka diçka për të sqaruar, do të ishte më mirë ta bënit në këto 24 orë, edhe sepse të dielën është më mirë të relaksoheni plotësisht dhe të qëndroni larg stresit.

PESHORJA

Kjo fundjavë është në rritje për të lindurit në shenjën e Peshores. E diela do të jetë e rëndësishme falë Hënës dhe Venusit të favorshëm. Më në fund dëshironi të gjeni pak qetësi dhe të largoheni nga situatat që mund të shkaktojnë tensione të ndryshme. Mund të marrë pak kohë, por më pas një zgjidhje mund të vijë edhe atëherë kur nuk e prisni. Janë të mundshme edhe dashuritë e reja, por ka ende nevojë për të ecur përpara dhe për të mos pritur.

AKREPI

Sipas Horoskopit ditor, Hëna e kundërt mund të shkaktojë gjithashtu disa shqetësime. Këshilla e astrologut italian është të shkoni më tej dhe të mendoni për të dielën dhe gjithashtu muajin korrik, i cili do të jetë për shërim. Zgjidhjet mund të gjenden nëse keni pasur probleme me të tjerët. Shmangni qëndrimin shumë vonë në mbrëmje, edhe sepse ka ndonjë bezdi për t’u përballur dhe gjithashtu jeni pak nervozë. Duhet pak më shumë pushim.

SHIGJETARI

Këto ditë situata është mjaft konfuze në dashuri, ndaj para se të merrni ndonjë vendim do të ishte mirë të mendoni për këtë. Në këtë moment jeni më të vëmendshëm për çështjet praktike, ndaj është edhe më mirë kështu, pasi nuk ka shumë qartësi përsa i përket ndjenjave. Shumë prej jush kanë nevojë të rifillojnë, apo edhe të mendojnë për një të ardhme më sfiduese. Shmangni qëndrimin shumë vonë në mbrëmje, mund të përjetoni shumë lodhje dhe në vend të kësaj keni nevojë për më shumë pushim. 

BRICJAPI

Në këtë fazë do të ishte e këshillueshme të shmangni zgjedhjet e rrezikshme në vendin e punës. Nëse rinovimi i kontratës kërkon bashkëpunim me njerëz që nuk ju pëlqejnë, nuk ka nevojë të thoni jo, është më mirë që fillimisht të mendoni më thellë dhe të kuptoni se cilat janë avantazhet e kësaj mundësie. Askush nuk ju jep asgjë dhe ju e dini që ndonjëherë ju duhet të largoheni pavarësisht përvojës së fituar deri tani. Në këtë periudhë keni nevojë për një person që është në krah dhe mund të përfitoni edhe nga ndjenjat që janë më të forta. 

UJORI

Këtë të shtunë ka ende një tension të vogël, sado lehtësisht të kapërcyeshëm. Ndoshta dikush nuk ka qenë mirë, ndaj duhet të kapërcejë disa probleme shëndetësore dhe fizike. Dhëmbët dhe kyçet janë dy pika të dobëta. Nga ana tjetër, e diela do jetë plot forca dhe favorizohen edhe takime të reja. Megjithatë, këtë të shtunë do të ishte më mirë të mos bëni shumë, por të prisnin vetëm 24 orët e ardhshme, të cilat do të jenë më të favorshme për Ujorin.

PESHQIT

Sipas Horoskopit ditor, nuk ka nevojë të shikojmë në të kaluarën, edhe nëse ndonjëherë kthehet. Disa njerëz mund të kthehen në një punë edhe pse e kishin lënë, të tjerë mund të gjejnë një miqësi që kishin vendosur ta mbyllnin. Mes të shtunës dhe të dielës ka shumë gjëra për të bërë dhe për pasojë mund të ketë edhe njëfarë pasigurie. Më shumë vëmendje duhet me personat e shenjave të zodiakut Binjakët, Shigjetari dhe Virgjëresha. Ndoshta nuk keni pritur një reagim të caktuar nga një person.

Back to top button